Jak zatáhnout závěsy šátků? 5 rychlých a snadných kroků!

Jak by se lidé měli naučit zakrývat šátkové závěsy. Každý pohled na dobrou a dokončenou budovu dostane vynikající a interiérovou výzdobu, zejména se závěsy.

Všechny závěsy v místnosti používáte k zakrytí oken, která zase uživatelům poskytují maximální soukromí.

Záměr upevnění záclon v místnostech přesahuje pouhé připevnění záclon ke stěnám vašeho pokoje. Podle typu záclon, které se rozhodnete v místnostech zafixovat, si můžete udělat hodně pro to, aby váš pokoj vypadal krásně.

Jednou z takto krásně navržených záclon je šála. Šála má různé tvary a barvy a je velmi populární mezi prodejci a kupujícími na místních i mezinárodních trzích.

Kroky na zaclonění záclonových šátků

Existují dvě základní metody. Jedná se o metodu záclonové tyče a metodu háku. Ještě předtím, než se podíváme na některou z těchto metod, potřebujete pro tuto práci určité nástroje a materiály. Nástroje a materiály, včetně následujících:

  • Šrouby různých velikostí
  • Měřicí páska
  • Tyč okna
  • Materiál tkaniny
  • Tužka, pero a papír
  • Cvičení
  • Některé závěsné háčky

Metoda závěsu

Pojďme se nyní podívat na metodu závěsu zavěšování okenních šátků.

Krok 1. Prvním krokem k zakrytí šátkových záclon je měření . Z obou okrajů oken změřte a označte, kde by konce šálu spadly, změřte a označte délku záclonové tyče a na každou její stranu přidejte něco jako 75 cm. Pomocí pera nebo tužky také označte 75 cm na kteroukoli stranu tyče, kde chcete, aby se konce látky pověsily.

Krok 2. Získejte měření šířky okna měřením vnější levou stranu rámu okna s koncem pásky, poté pásku přetáhněte přes vnější stranu rámu okna.

Krok 3. Zdvojnásobte šířku okna, ze které jste pravděpodobně přišli počáteční měření k určení požadované délky tkaniny vašeho okna.

Krok č. 4. Zavěste oba konce látky svisle na závěsnou tyč . Připevněte šátek k tyči a nechte střední prostor látky sklouznout dolů jako zakřivená poloha. Současně by oba konce látky visely po stranách okna.

Metoda zavěšení

Pojďme se nyní podívat na druhou metodu nazvanou hook metoda. V tomto případě použijete háčky k výměně záclonových tyčí a stále dobře slouží. Kroky pro tuto metodu zahrnují následující:

Krok 1. Uveďte prosím, jaká bude poloha háčků, poté každou stranu rámu okna, měřte 5 cm nad ním. Na každé straně rohu rámu měříte také 7 cm.

Tyto dva body jsou označeny a je označen také bod ve středu vpravo nad rámem okna.

Krok 2. Háčky umístíte na rám okna, kde jsou body výrazný. Pomocí otvorů na háku vyvrtáte a zasunete upevňovací prvky. Chcete-li je zajistit na zeď,

Krok 3. Změřte délku i šířku okna umístěním jeden konec pásky a poté změřte v horní části rámu okna.

Můžete také měřit ve spodní části postranních háčků a poté jej stáhnout dolů na libovolné místo, kde se vám líbí zavěšené strany šálu, abyste dosáhli tak, aby vám to bylo pohodlné. Také z levého na pravý hák změříte šířku okna.

Krok č. 4. Chcete-li získat tkaninu vhodné velikosti šálu, musíte: zdvojnásobte počáteční měření šířky a poté jej přidejte k měření délky.

Pokud je například šířka okna 160 cm a chcete, aby byly strany zavěšené na 40 cm, budete si muset koupit látku o rozměrech 400 cm, tj. (160 cm × 2) + (40 × 2).

Krok 5. Posledním krokem, jak zakrýt šátkové závěsy, je dokončení . Umístěte šátek na pevné háčky. Uděláte to tak, že vezmete jeden konec látky a poté ji umístíte na levou stranu háku. Pokud by to bylo provedeno správně, nějaká látka by na boku visela.

Druhý konec látky zavěste přes pravý hák, poté zavěste po straně okenního rámu, čímž získáte jakýsi tvar písmene U.

Vypadají šátky ze stylu?

Šátkové závěsy se po nějakou dobu vyvinuly tak, aby vyhovovaly uživatelům. Šála opona čas od času mění svůj styl vzhledu, protože interní dekoratéři neustále přinášejí atraktivnější vzory a tvary, aby uspokojily zájmy majitelů domů.

Podle výše uvedených kroků, jak zakrýt šátkové závěsy, vytvoříte pro své okno pěkný styl.

Jak zabalíte závěsy kolem tyčí?

Omotání záclon kolem záclonových tyčí je levným vzorem úpravy okna pro dekor záclon. Přesto je to docela atraktivní a krásné, když správně zabalíte závěsy kolem záclonových tyčí.

Přečtěte si následující postupy a naučte se jednoduché způsoby jak zabalit závěsy kolem záclonových tyčí: < / rozpětí>

1. Získejte dva záclonové panely a lícem dolů po barevných stranách, tj. Na pravé straně. Umístěte panely do vodorovné polohy tak, aby se jejich dva horní okraje stýkaly.

2. Zkuste označit přímou svislou čáru vzdálenou 1 palec od každé hrany schůzky panelu a připevněte je k sobě.

3. Vložte pásku do švu tak daleko, jak to trvá. Nakonec by vám kolíky nedovolily jít nad 1 palec. Potom pomocí lisovací žehličky stlačte a zahřejte šev.

4. Přineste si závěs a přetáhněte jej přes tyč závěsu. Poté, co zatáhnete jednu stranu závěsu, obě strany padnou ve stejné délce na obě strany tyče.

Na jednom konci panelu jej vytáhněte zpět nahoru a přes záclonová tyč , poté vezměte část, která nyní sedí, závěsy přes střed záclonové tyče a zatáhněte ji zpět. Vytvoří to lup.

5. Vezměte jeden konec panelu a vytáhněte jej nahoru a přes držák záclonové tyče a poté dolů také na druhou stranu.

Pokud ji vytáhnete zpět smyčkou, uvázáte ji uzlem na prut. Snažte se postup opakovat s druhou stranou, abyste dokončili šálovou a zabalenou oponu.

Závěr

Zajímavým postupem je zavěšení šátkových záclon. Záclony nejsou pouze připevněny ke stěnám nebo záclonovým tyčím a zůstávají beztvaré. Pouze malý přidaný styl by mohl udělat rozdíl. Je tedy nutné se dobře podívat, jak zakrýt šátkové závěsy, které dodají tvaru a vzhledu místnosti eleganci.