Jak zabránit posunutí matrace? 3 nejlepší řešení!

Máte tři řešení, jak zabránit matraci v klouzání. Může být frustrující neustále potřebovat fixovat matraci, takže znalost těchto léků je nezbytná pro udržení dobrého spánku. Více než naučit se, jak udělat nepodporující matraci, přečtěte si tento článek ve stručném přehledu, abyste pochopili, co můžete dělat, když vždy sklouzne.

Matrace by měly zůstat v klidu, ale to není případ většiny pražců. Můžete mít tendenci se hodně pohybovat nebo vaše matrace špatně sedí na vašem rámu. Zde je několik rychlých řešení této situace:

Jak můžete zabránit posunutí matrace?

Rychlá oprava

První možnost nabízí rychlou fixaci matrace, která má tendenci opakovaně klouzat. Běžným důvodem, proč se sklouzává, je špatná montáž rámu, takže mezi postel a matraci můžete vždy umístit ručník. Myšlenkou je vyplnit mezeru tak, aby rám postele perfektně ladil s matrací.

Umístění klínu by mělo být pouze dočasným řešením, protože nezůstane dlouho na svém místě. Nakonec ji každou noc upravíte, aby vám dobře seděla. Je však užitečný trik, který si musíte pamatovat, pokud se budíte náhodně, protože vaše matrace stále sklouzává.

Úprava lůžka

Jak již bylo zmíněno dříve, špatné uchycení mezi matrací a rámem postele nevyhnutelně způsobí sklouznutí rámu. Proto chcete vyřešit mezeru, aby matrace zůstala na svém místě. Trvalejším řešením je celková změna rámu postele.

Možná budete muset upravit, pokud je příliš velká nebo jsou strany příliš nízké. Nejprve změřte svou matraci a přidejte dva palce na každou stranu. Výsledné rozměry by měly odpovídat velikosti rámu vaší postele a vždy se můžete rozhodnout, že ten s čelem postele a stupátkem bude o krok napřed s posuvným problémem.

Zvažte jednostranné matrace

Rám postele není jediným viníkem, proč se vaše matrace stále sklouzává. Samotná matrace může být důvodem, proč nezůstane na místě. Podle toho, co je pro vás pohodlnější, vyměňte buď rám postele, nebo si místo toho obstarejte jednostrannou matraci.

Tento typ matrace se liší tím, že designéři speciálně navrhli plochou stranu, aby se zabránilo sklouznutí. Jednostranná matrace bude mít vyhrazenou spací stranu, takže vaše spodní strana bude vždy odolávat sklouznutí. Nevýhodou této matrace však je, že ji později nemůžete převrátit, pokud si všimnete prohlubní.

Co mohu použít, aby moje matrace neklouzala?

PVC gumová podložka

Mezi rám postele a matraci vložte protiskluzovou podložku. Tento přilnavý materiál používá PVC gumu, aby matrace neklouzala. Měli byste najít správnou velikost, která se hodí k vaší posteli, nebo použít dvě malé podložky k pokrytí celého zadního povrchu matrace.

Gumová rohož

Pokud je pro vás podložka z PVC příliš drahá, můžete místo toho zvolit gumovou podložku. Získejte kousek, který se bude hodit na vaši matraci, nebo se rozhodněte pro několik menších, které umístíte pod matraci. Jinak si můžete uchopitelné materiály vyrobit sami.

DIY pásky

Staré dobré nalepovací pásky na suchý zip by vám měly pomoci vlepit matraci do rámu. Protilehlé pruhy na rámu postele a matraci by měly fungovat tak, aby se zabránilo sklouznutí, pokud je dokonale vyrovnáte a pásky suchého zipu se suchým zipem jsou naproti sobě. Pokud opět není k dispozici, můžete použít také oboustrannou kobercovou pásku.

Jak zastavím přenos pohybu v posteli?

Jelikož se snažíme zabránit tomu, aby naše matrace sklouzávaly, musíte také pochopit, co je přenos pohybu a jak ho zastavit. Přenos pohybu je pohyb vaší matrace a může to být nepříjemné. Je to běžné u matrací innerspring a futonů, takže můžete předpokládat, že typ matrace, který používáte, může snížit přenos pohybu.

Vyberte správnou matraci

Nejlepší matrací pro snížení přenosu pohybu je paměťová pěna. Jeho hlavní výhoda spočívá ve skutečnosti, že se přizpůsobuje a přizpůsobuje se uživateli. Pocit potopení by měl bránit matraci v klouzání, když na ni ležíte.

Můžete se také rozhodnout pro latexovou matraci, protože je velmi podobná vlastnostem matrace z paměťové pěny. A co nafukovací matrace? Dvoukomorová nafukovací matrace nabízí různé stupně pevnosti, které mohou pomoci snížit přenos pohybu.

Konečně matrace s vnitřními cívkami a hybridní matrace také skvěle zohledňují ty, kteří si často všimnou, že jejich matrace sklouzávají. Jsou užitečné při prevenci přenosu pohybu kvůli materiálům a jejich celkové struktuře. Klíčem je zjistit, který z těchto typů matrací bude vyhovovat vašim dalším kritériím kvality spánku.

Závěr

Možná se vy nebo váš partner hodně pohybujete v posteli, nebo váš rám postele není kompatibilní s matrací. To nemusí být příliš příjemné, protože neustále musíte zjistit, jak zabránit tomu, aby matrace každou noc klouzala. Dobrou zprávou je, že problém můžete rychle vyřešit umístěním klínu na rám.

Můžete také vyměnit rám postele nebo zvolit jednostrannou matraci, abyste zabránili sklouznutí. Pokud tyto možnosti pro vás stále nejsou proveditelné, můžete vždy použít rohože, podložky a pruhy, abyste udrželi rám postele a matraci pohromadě.