Jak zabránit klouzání nafukovací matrace? 3 nejlepší tipy

Tajemství učení, jak zabránit klouzání nafukovací matrace, zahrnuje tři doplňky. Může být nepříjemné cítit, jak se postel pohybuje a klouže. Více si přejete zajistit, abyste nakonec nespali pouze na jedné straně vzduchové postele, protože by to mohlo vést k nerovnoměrnému rozložení hmotnosti

Všichni známe jeho hlavní příčinu úniku z roztrženého švu. Budeme hovořit o tom, jak mohou tento problém vyřešit lepší plachty, popruhy na plechy nebo podložka chapadla.

3 snadná řešení, jak zabránit sklouznutí nafukovací matrace

Podložka pod chapadlo

Nejviditelnějším prostředkem pro vaše vzduchové lůžko, které stále klouže, je uchopovací podložka. Měli byste snadno najít konkrétní produkt, který odpovídá velikosti vaší nafukovací matrace. Doporučujeme však pořídit si něco, co můžete oříznout, abyste jej mohli dokonale přizpůsobit velikosti svého vzduchového lůžka.

Vzduchovou matraci budete muset pouze vyložit podložkou pro uchopení, aby zůstala uvnitř postele. Materiál polštářků je obvykle protiskluzová PVC pěna. A v závislosti na produktu, který máte, jej můžete použít také na připevněnou plachtu vaší vzduchové postele.

Pásky na plech

Dalším produktem, který pomůže vaší nafukovací matraci zůstat na místě, je poutko. Od samotného názvu jej použijete, abyste zabránili posouvání listů. Pamatujte, že nafukovací matrace není vždy viníkem, proč klouže, protože špatně padnoucí plachty ji mohou také dostat z místa.

Budete potřebovat sadu pásků pro držáky listů podle velikosti vašeho vzduchového lůžka. Pokud jste spáč, který má tendenci se hodně pohybovat, zvažte přidání tohoto příslušenství do postele, které musíte mít. Nafukovací postel nebo ne, prostěradla by měla být vždy na místě, aby chránila matraci.

Lepší listy

Posledním lékem na nafukovací matraci, která stále klouže, je prostě získání lepších prostěradel, které se nebudou hromadit. Možná je to lepší investice do nákupu nového archu úplně, a nejen do několika pásek na archy. Pokud vaše plachta špatně sedí na vzduchovém lůžku, nakonec při pohybu odskočí.

Protože matrace ztratí tento materiál, mohla by sklouznout ze základny. Je také nepříjemné spát na holé nafukovací matraci. Nemluvě o tom, že riskujete poškození nebo znečištění vzduchové postele, pokud se její plachta rozepne.

Co si mohu dát pod nafukovací matraci?

Můžete použít podložku pod vzduchovou matraci, abyste zlepšili její protiskluznost. Existují však i další potenciální problémy se vzduchovými postelemi, které se neomezují pouze na jejich sesouvání. Někteří uživatelé si například všimnou nepohodlí na vzduchovém lůžku, když je chladné počasí.

Co dát nafukovací matraci vs co dát pod nafukovací matraci

Vzduch uvnitř má tendenci být tak chladný jako venkovní podmínky, takže nafukovací matrace se nakonec cítí chladná a nepříjemná. Řešením je izolace postele tak, že budete mít něco mezi sebou a matrací. Může to být podložka nebo přikrývky, ale všimněte si, že jsme mysleli nad postelí a ne pod ní.

Místo toho můžete pod nafukovací matraci umístit Dri-Dek, plachty nebo pěnu pro zvýšení cirkulace, zvláště když je v noci vlhko. Jejich umístění pod postelí zlepší ventilaci, takže se budete cítit chladněji, když jsou horké podmínky. Možná je budete chtít použít k ochraně vzduchového lůžka před znečištěním, protože pod ním může ulpívat písek a jiné nečistoty.

Jak zvednete nafukovací matraci z podlahy?

Možná budete chtít zvednout své vzduchové lůžko z podlahy z několika důvodů. Může zlepšit strukturu matrací pro podporu a zabrání možnému znečištění nebo poškození vzduchového lůžka. Stejně jako při zvedání jiných typů postelí k tomu můžete použít rám, pružinu nebo překližku.

Pokud chcete použít rám, mějte na paměti materiál, který použijete, a pokud nebude mít hotový výrobek hranu nebo roh, které by mohly nafukovací matraci strčit. Na druhou stranu by byla nejjednodušším řešením krabicová pružina, pokud na ni položíte kousek překližky, která chrání pružiny před rozřezáním lože. Jinak by ve většině případů stačil centimetr překližky, ale musíte ji zabalit do plachty, abyste zabránili hnilobě dřeva.

Proč moje nafukovací matrace vyfoukne tak rychle?

Pokud má vaše vzduchové lůžko tendenci rychle ztrácet vzduch, může dojít k poškození nebo špatně utěsněnému ventilu. Poté, co jste nafoukli matraci, zkontrolujte, zda jste bezpečně nasadili víčko zpět na ventil. Pokud tomu tak není, chcete důkladně zkontrolovat postel, zda nemá slzy, díry nebo roztrhané švy.

Kromě špičatých nebo drsných předmětů může těsný prostor způsobit vyfouknutí matrace. Možná jste to také příliš nafoukli, což způsobilo tlak na švy. Pokud se všechny tyto potenciální problémy zdají neznámé, další příčinou by bylo, jak nafukovací matraci používáte.

Zdržte se skákání nebo sedění na jedné straně. Koncentrovaná hmotnost a tlak nejsou pro vzduchové postele zdravé.

Závěr

Pokud jste se probouzeli z nafukovací matrace, která vyklouzla z postele, může to být nepříjemné. Naučit se, jak zabránit klouzání nafukovací matrace, pomocí tří doplňků. Chcete-li shrnout tento článek, můžete použít podložku chapadla, sadu pásků na plech nebo lépe padnoucí list.