Jak zabalit matraci z paměťové pěny? 2 jednoduché kroky!

Naučit se, jak zabalit matraci z paměťové pěny, je snadné a budete hotovi ve dvou krocích. Pokud jste obeznámeni s balením matrací z paměťové pěny, postup je podobný. Navíc by bylo nejlepší, kdybyste nikdy nezapomněli na péči o matraci, i když je tenčí než matrace.

Například byste jej měli nejprve vyčistit, než jej uložíte do sáčku. Tím zajistíte, že se po zabalení topperu neobalí žádné nečistoty. Chcete také vzít na vědomí tipy v tomto článku, abyste nepoškodili paměťovou pěnu.

Jak zabalit matraci z paměťové pěny doma

Krok # 1. Připojte vakuum

Připravte se na připojení vakua odstraněním veškerého příslušenství na matraci. Poté vyberte plastový sáček, který by nejlépe vyhovoval vaší velikosti natě, a vložte natě dovnitř. V závislosti na použité tašce ji budete muset zavřít na zip.

Okraje navíc vyztužte lepicí páskou, abyste zajistili dobré utěsnění. Až budete hotovi, nalepte ventil vakuového vaku na plastový vak a na druhém vytvořte otvor pro přijetí prvního. Opět utěsněte otvor, abyste zajistili vzduchotěsnost matrace.

V tomto okamžiku můžete začít vysávat, abyste vyrovnali tašku a vrchní vrstvu matrace. Ujistěte se však, že topper samotný leží rovně na podlaze, aby rovnoměrně podporoval stlačení. Pokud od výrobce neexistují žádné konkrétní pokyny, můžete proces urychlit i tak, že přejdete po krycí láhvi.

Krok # 2. Roll and tie

Nyní, když máte plochý matracový topper, začněte jej rolovat dolů, zatímco je stále v horizontální orientaci. Uvnitř by neměl být žádný vzduch a při otáčení můžete udržovat podtlak, abyste nasali veškerý vzduch, který je vytlačen. Když je topper pevně svinutý, udržujte jej společně s ráčnami.

Užitečným tipem je vložení tenkého polstrování mezi popruhy tašky a ráčny, takže i když jste svršek pevně svázali, popruh se neprotrhne. A to je vše! Právě jste doma zabalili matraci z paměťové pěny pro skladování nebo přepravu.

Stejně jako matraci jej můžete dát do krabice jako další ochranu po celou dobu cestování nebo skladování. Většina výrobců však doporučuje, aby se žádný materiál z paměťové pěny nenechával stlačený déle než dva měsíce, aby nedošlo k poškození jeho formy. Také byste chtěli příležitostně větrat svůj topper a věnovat péči během přepravy nebo skladování.

Jak ukládat vrchní matraci z paměťové pěny

Nyní, když znáte příklady komprese krycí matrace z paměťové pěny, jste připraveni ji bezpečně uložit nebo odeslat. Pro ukládání si musíte pamatovat několik ukazatelů. Zajistěte, aby byl váš topper důkladně vyčištěn, protože jeho udržování ve špíně a jiných nečistotách může poškodit paměťovou pěnu.

Co dělat

Vysajte jej, abyste se zbavili usazenin prachu, a případně odstraňte skvrny. Jakmile je hotový, svršek důkladně osušte, protože vlhkost může vést k plísním a plísním. Nakonec postupujte podle pokynů výše při stlačování a vakuovém utěsnění pokrývky matrace.

Co použít

Jakou skladovací tašku byste měli použít? Můžete použít vak na matrace nebo vakuově uzavřené tašky. Některé mulčovače dokonce přicházejí s vlastními taškami pro skladování.

Jak dlouho uchovávat

Jak dlouho byste měli ukládat matraci z paměťové pěny? Paměťová pěna může během dlouhých období válcování vytvářet štěrbiny, proto byste ji měli dvakrát ročně vyndat ze skladu. Některé produkty však mohou vydržet déle skladované a bez ohledu na to se vrátí do správné formy.

Můžete složit matraci z paměťové pěny?

Pokud váš výrobce neumožňuje skládání, je lepší místo toho svinout svršek z paměťové pěny. Skládání může deformovat paměťovou pěnu kvůli tlaku na záhyby. A po delší dobu se vaše natě nemusí vrátit do své přirozené struktury; konec konců, matrace z paměťové pěny jsou obvykle silné jeden až čtyři palce.

Měli byste překlopit svrchní vrstvu matrace z paměťové pěny?

A co převrácení matrace z paměťové pěny? Překlápění je běžnou praxí u některých produktů z paměťové pěny, protože může pomoci rozložit tlak v celém materiálu. To však neplatí pro mulčovače, protože některé z nich mají určené dno, které je zajišťuje na místě.

Kdy byste měli vyměnit svrchní vrstvu matrace z paměťové pěny?

Jeho otočením ztratíte přilnavost a nebudete mít pohodlný povrch, na kterém byste mohli ležet. A co náhrady? Topery matrací z paměťové pěny mají obvykle životnost tři až pět let, v závislosti na kvalitě a použití.

Pokud si všimnete, že se probouzíte s bolestí těla nebo pokud má topper důlky nebo hrudky, je nejlepší předpokládat, že je třeba jej vyměnit. Procvičení správného čištění a stlačení by vám nicméně mělo pomoci vytěžit maximum z natě. Nakonec při jakékoli praxi štítky vždy zkontrolujte, aby nedošlo k náhodnému poškození materiálu.

Závěr

Nyní, když jste si zabalili matraci, jak naložíte se svrškem? Musíte vědět, jak správně zabalit matraci z paměťové pěny pro skladování nebo přepravu. Proces je podobný jako u matrací z paměťové pěny, kde je nutné topper před vložením do plastového sáčku vyčistit.

Po dokončení připojte ventil a začněte komprimovat. Při rolování ploché krycí vrstvy můžete udržovat podtlak, aby byla vzduchotěsná. Poté svázat topper spolu s ráčnami a vše je hotovo!