Jak z matrace vonět pot. 2 nejlepší způsoby

Ti, kteří chtějí vědět, jak z matrace zapáchat potem, mohou zvážit dvě techniky. Proč ani oba? Tento článek vás naučí dvě tajemství osvěžení vaší páchnoucí postele, pokud je to kvůli potu a ne plísním.

A co je nejlepší, vše, co potřebujete, je v pohodlí vašeho domova! Stále je třeba klást důraz na kontrolu štítku matrace, zda neobsahuje jakékoli známky čištění. Bez dalších okolků je zde uvedeno, jak můžete svou matraci znovu rozvonit:

Jak dosáhnete toho, že z matrace voní pot?

Někteří lidé mohou mít zdravotní stav, který způsobuje, že se v noci více potí, nebo je to jen jedna z těch letních nocí, a počasí je parné. Bez ohledu na to chcete zajistit, aby vaše matrace zůstala svěží pro použití, aniž by páchla potem. Nejen z hygienických důvodů, ale také pro lepší spánek.

Větrejte

První technikou, kterou můžete udělat, je větrat postel venku a nechat ji osvěžit na slunci. Teplo by také mělo dezinfikovat matraci pro následné použití. Začněte tím, že z matrace odstraníte vše a poté povrch povysáváte.

Vakuum odsaje částice, jako je odumřelá kůže a další usazeniny na lůžku, které mohou absorbovat vlhkost a pachy z potu. Po dokončení položte matraci na slunci nad roštový povrch, aby se vzduch dostal i na materiál pod ní. Můžete nechat postel po dobu čtyř hodin nebo déle deodorovat.

V tomto okamžiku můžete přejít ke kroku dva nebo matraci znovu použít. U ostatních nechte matraci po dobu dvou hodin nejprve odkrytou v místnosti s otevřenými okny. Poté můžete postel znovu sestavit a znovu použít matraci bez zápachu.

Použijte ocet

Pokud vůně stále přetrvává, můžete získat pomoc stále spolehlivého bílého octa. Můžete to udělat po vysávání a ještě předtím, než rozložíte postel. Jednoduše celý povrch matrace zamlžte, aniž byste jej nasycovali.

Tuto stranu nejprve osušte přirozeně vzduchem nebo nechte fén na přiměřenou vzdálenost. Stejný postup pak můžete opakovat na druhé straně. Nakonec by měla být vaše matrace připravena k použití až po důkladném vysušení, ale před použitím ji můžete také větrat na slunci.

Někteří lidé také posypou jedlou sódu, aby absorbovali přetrvávající octový pach a vlhkost. Pokud to uděláte, nechte prášek několik hodin odstát a poté jej vysajte. O této šikovné položce do domácnosti si povíme více níže.

Co se stane, když si nalejete sódu do postele?

Jedlá soda je oblíbený hack pro osvěžení matrací nebo čehokoli, co má doma zápach. Proto není divu, že nalijete jedlou sódu na holé lůžko a necháte ji hodinu nebo dvě sedět, pohltí zápach potu. Bude to dokonce dobrá praxe údržby, pokud si chcete jen osvěžit postel.

Můžete však také použít sódu bikarbónu k ošetření některých skvrn na posteli. Vytvořte pastu ze sody bikarbóny a vody na vydrhnutí postižených oblastí. Jedlá soda by měla absorbovat skvrnu, která pronikla hluboko do materiálu, aby se odstranilo zabarvení.

Jak deodorujete matraci?

Změnit listy

Prvním způsobem, jak deodorovat matraci, je zkontrolovat, zda její matrace voní. Možná budete muset prostě prostěradla vyměnit, abyste měli svěží postel. Svou postel však můžete provzdušnit i venku a nechat na slunci uschnout veškeré oleje a vlhkost, které mohou zápach způsobovat.

Jedlá soda

Jak již bylo zmíněno dříve, jedlá soda je bezpečný, ale účinný způsob, jak odstranit pachy z matrace. Užitečným tipem, který stojí za zapamatování, je, že do prášku můžete také přidat několik kapek éterického oleje, než ho necháte sedět. Jakmile to uděláte, vysajte sódu bikarbónu a vaše matrace by měla příjemně a svěže vonět.

Domácí čisticí prostředky

Kromě octa můžete také zkontrolovat, jaké další čisticí prostředky můžete na matraci použít. Některé značky vám mohou zakázat používání konkrétních produktů, protože mohou poškodit materiál postele. Pokud to výrobce dovolí, můžete zvážit peroxid vodíku, mýdlo na mytí nádobí nebo čistič enzymů, protože také mohou eliminovat skvrny, které mohou být zdrojem pachů.

Udržujte místnost v čistotě

Nakonec prosím zvažte stav ložnice. Pokud je vlhko nebo vlhko, může cítit zatuchlý zápach a na vaší matraci může dokonce vznikat zápach. Nezapomeňte tu a tam místnost vyvětrat a udržovat prostor čistý.

Závěr

Na lůžku se mohou hromadit přirozené sekrece těla, jako jsou oleje a pot. Můžete se však naučit, jak z matrace získat zápach potu, aniž byste museli kupovat speciální deodoranty. Slunce a venkovní vzduch jsou účinné a na povrch můžete také nastříkat ocet, aby absorboval zápach.

Někteří majitelé domů používají k dalšímu osvěžení postele také sódu bikarbónu s několika kapkami svého oblíbeného éterického oleje. Celkově je při použití jiných čisticích prostředků důraz kladen na kontrolu indikace matracového štítku. Některé čisticí prostředky mohou být pro materiály příliš drsné, takže se snažte držet jemných a domácích řešení.