Jak z kouře vonět kouř? 3 způsoby

Máme pro vás tři V pro ty, kteří chtějí vědět, jak z matrace dostat kouřový zápach. A jako bonus si promluvte také o dvou přísadách, které jsou často zmiňovány, pokud jde o vymýcení kouřového zápachu. Pro tyto hacky nemusíte jít do obchodu!

Cigarety nejsou jediným důvodem, proč z vaší postele může páchnout kouř. Možná něco spálilo od vašich sousedů nebo v domě a vůně se pohltila matrací. Zde jsou tři V, které můžete udělat.

Jak doma vykouřit zápach z matrace

Zápach kouře by se měl po nějaké době z vaší postele rozptýlit. Může však trvat celý týden, než bude matrace zcela zbavena zápachu, což může být problém.

Větrejte

Věděli jste, že nejsme jediní, kdo může těžit z pobytu na slunci? Pokud vaše matrace voní jako kouř, můžete ji za slunečného dne vyvětrat venku. UV záření venku by mělo pomoci osvěžit postel a dokonce ji jako dezinfekci dezinfikovat.

Svou holou matraci můžete nechat venku, abyste se na 6 hodin opalovali. To by mělo také vysušit veškerou možnou vlhkost na materiálu, který přispívá k zápachu. Nezapomeňte také převrátit matraci, abyste získali spodní část.

Vakuum

Druhou možností, jak kouřový zápach z matrace dostat, je jeho vysávání. Stejně jako první V nebo ventilace je i tento krok prospěšný pro dezinfekci postele. Pravidelné vysávání odstraní hromadění alergenů a zabrání tomu, aby v matraci potenciálně žily chyby.

Pokud jde o řešení kouřového zápachu, vysajte holou matraci a poté celou plochu prosejte jedlou sodou. Před vysátím a opakováním postupu na druhé straně nechejte prášek několik hodin stát. Jedlá soda je praktický, ale bezpečný způsob, jak deodorizovat postel, a můžete to udělat před odvětráním matrace.

Ocet

Pokud jste udělali dvě Vs výše a stále můžete na posteli cítit zápach kouřového zápachu, možná to udělá ocet. Dokonce i tvrdé pachy jako na znečištěné matraci nejsou pro ocet žádnou konkurencí, takže není divu, proč by fungoval i proti kouřovému zápachu. Vytvořte roztok bílého octa a vody ve stejném množství a zamlžte jej po celé matraci.

Nepotřebujete, aby materiál nakonec přeskočil, ale ujistěte se, že dosáhnete všech štěrbin a hran matrace. Nechte matraci uschnout na vzduchu a pomocí sody bikarbóny absorbujte pach a vlhkost z octa. Poté jej položte ven, aby dále vysychalo, a vaše postel by měla být čerstvá jako nová.

Bude kávová sedlina fungovat?

Další běžnou položkou pro domácnost, která je oblíbená u deodoračních kouřových matrací, je kávová sedlina. Mohou absorbovat zápach kouře, ale můžete je také použít po postříkání octem k neutralizaci kyselého zápachu. Nedáváte je však přímo na matraci; ale místo toho je nechte na talířích, které dáte do místnosti.

Je potah matrace dostatečný k zakrytí kouřového pachu matrace?

Po provedení všech nebo kterékoli z metod V máte příležitost vyměnit prostěradla, abyste postel dále osvěžili. Utěsnění kouřové postele potahem matrace je však jen dočasná oprava. Stále chcete dezodorovat samotnou matraci a poté znovu nasadit potah.

Jak čistíte a deodorujete matraci?

Musíte vědět, jak čistit a deodorizovat matraci, bez ohledu na to, co způsobilo, že vůně páchla. Obecně můžete použít sódu bikarbónu a poté postel vyvětrat, protože ji nemůžete umýt jako povlečení. Skvrny však můžete také ošetřit, protože mohou také způsobit zápach.

Podívejte se na štítek matrace, zda neobsahuje specifikace výrobce. Nejbezpečnějším odstraňovačem skvrn by byl jemný čisticí prostředek a voda. Skvrny vydrhněte houbou namočenou v roztoku a poté otřete přebytečnou vlhkost.

Co neutralizuje vůni kouře?

Podle společnosti Texas A&M AgriLife Extension by mnoho každodenních předmětů pro domácnost mělo pronikat pachy. Patří mezi ně ocet a jedlá soda, jak jsme již zmínili dříve. Můžete také zvážit umístění misky s bílým octem nebo jedlou sodou do místnosti, abyste neutralizovali zápach kouře a zabránili matraci absorbovat více kouřového zápachu.

Kromě sody nebo kávové sedliny používají majitelé domů k absorpci zápachu kouře dokonce i práškové aktivní uhlí. Pokud chcete přímější přístup, měl by zápach neutralizovat také sprej s cyklodextrinem. Nakonec nic nepřekoná čerstvý vzduch, takže vždy otevřete okna a dveře, abyste rozptýlili kouřový zápach.

Čističe vzduchu mohou také fungovat, zejména s filtry. Tím, že se budete zabývat zápachem kouře v místnosti, můžete také udržet čerstvou vůni matrace poté, co jste provedli Vs, o kterém jsme diskutovali.

Závěr

Vůně kouře jistě ovlivní dobrý spánek. Pokud si nejste jisti, jak kouřový zápach z matrace dostat, stačí si pamatovat tři vs. K deodoraci postele můžete větrat, vysávat nebo používat ocet.

Bude také efektivnější, pokud uděláte všechny tři. Dalším tipem, který vám rádi necháme, je naplnit misku octem nebo jedlou sodou a nechat ji ve svém pokoji s otevřenými okny, aby se zápach rychleji rozptýlil.