Jak vyrovnat polštář. 2 nejlepší techniky

Existují dvě techniky, jak se naučit zploštit polštář. Ale proč byste měli srovnávat polštář? Pamatujte, že různé polohy spánku budou vyžadovat specifické typy polštářů.

Například boční a rozrušené pražce by měly spát na polštářích s vyššími lofty než žaludky, aby si podepřely hlavu a krk. Naopak žaludeční pražce musí používat ploché a tenké polštáře, aby se zabránilo stresu na krku a zádech. Pomocí níže uvedených technik můžete polštář zploštit a dosáhnout ideální výšky, pokud spíte na břiše.

Jak zploštit polštář pomocí dvou technik

Technika č. 1. Konzistentní používání

Není divu, že důsledné používání polštáře ho přirozeně vyrovná. V závislosti na materiálu si všimnete nižší podkroví během několika týdnů, pokud jej používáte každý den. Spánek na polštáři, ležení na něm, sezení na něm nebo objímání může snížit jeho nadýchanost.

Pokud polštář nepoužíváte sami, můžete si na něj položit něco těžkého. Může to být silná kniha nebo krabice s vašimi položkami. Nezapomeňte polštář zakrýt ručníkem, abyste ho chránili před znečištěním.

Technika č. 2. Odstranění ucpávky

Druhou technikou, jak snížit podkroví polštáře, je odstranit některé z jeho výplní. Někdy se dokonce ani neustálým používáním polštáře nevyrovná, nebo může trvat déle, než použijete ideální plochý polštář. Co můžete udělat, je odstranit část nádivky a zbytky rovnoměrně rozdělit do polštáře.

Opatrně roztrhněte šev na jedné straně a vytáhněte tolik nádivky, kolik potřebujete. Pokračujte v lisování polštáře, abyste zkontrolovali, zda je zbylá výplň dobře rozložena a polštář zůstává těsný. Až budete s polštářovou formou spokojeni, šev bezpečně zašijte.

Proč srovnat polštář

Možná se divíte, proč chcete použít plochý polštář, nebo dokonce vyrovnat dříve načechraný. Odpověď je, že někteří pražci musí používat polštář s nízkým loftem pro optimální pohodlí a držení těla. Například spánek na břiše může napínat krk a záda.

Vysoký půdní polštář nelze použít, protože to v těchto oblastech způsobí další stres. Tenký a měkký polštář je ideální pro vyrovnání páteře a prevenci bolesti těla. Můžete také použít plochý polštář pod boky k další podpoře svého držení těla.

A konečně, ploché polštáře platí nejen pro spánek. I když je pravda, že používáme vložky do polštářů, aby naše dekorativní polštáře vypadaly plnější a esteticky, ploché polštáře jsou také dekorativní. Mohou svým očím nabídnout rozmanitost a můžete je přidat na sedačky jako dekory i funkční polštáře.

Co je třeba vzít v úvahu při používání plochého polštáře

Snad nejdůležitějším faktorem při používání plochého polštáře je poloha vašeho spánku. Pamatujte, že ti, kteří spí na břiše, budou mít největší užitek z plochých polštářů. Pokud však spíte na zádech, můžete také použít plochý polštář, pokud je vaše tělo při ležení v posteli správně zarovnané.

Kdo by neměl spát na plochém polštáři? Pokud jste spáč na boku nebo se hodně pohybujete v posteli, bylo by lepší místo plochého použít měkký polštář. Plochý polštář v těchto případech neposkytne dostatečnou podporu z důvodu nedostatečné výšky.

Nakonec vězte o standardních loftových nebo výškových polštářích – výplň polštáře ovlivňuje tuto charakteristiku polštáře. Průměrný loft by byl pět palců, zatímco polštář s nízkým loftem může být vysoký dva až tři palce. Musíte vybrat polštář, který udrží vaši hlavu a krk v souladu se zbytkem těla.

Jaké materiály se používají na ploché polštáře?

Obecně lze říci, že ploché polštáře mohou používat většinu materiálů, zejména ty, které se přizpůsobují a odpovídajícím způsobem tvarují. Zahrnují latexovou pěnu, prachové peří a paměťovou pěnu. Tenké bloky paměťové pěny nebo drcené paměťové pěny jsou ideálním materiálem pro ploché polštáře, protože se přizpůsobují profilu vašeho těla.

Pokud však chcete něco prodyšnějšího, můžete zvolit měkčí páperový materiál. Výplň uvnitř polštáře můžete neustále upravovat, abyste vytvořili spodní podkroví, nebo jej pravidelně polštářem zplošťovat. Nezapomeňte na distribuci uvnitř, abyste nespali na neohrabaném a nepohodlném polštáři.

Jak spát na žaludku pomocí plochého polštáře

Odborníci nedoporučují spát na břiše, protože váš krk a páteř se odchylují od neutrální polohy. Můžete však použít plochý polštář ke zlepšení polohy spánku v této poloze. Můžete si položit hlavu na plochý polštář a přidat další pod pánev, abyste uvolnili tlak na dolní část zad.

Závěr

Možná byste byli vhodnější použít polštář s nízkým loftem, zvláště pokud spíte na břiše. Pomocí dvou technik se můžete rychle naučit, jak zploštit polštář. Začněte tím, že jej budete používat každý den, nebo na něj položíte vážený předmět, když nebudete ležet na polštáři. Pokud je váš polštář stále načechraný, můžete část náplně odstranit, dokud se nezmění.

Ale kdy použijete plochý polštář? Ti, kteří spí na břiše, by neměli používat vysoký půdní polštář, protože to zatěžuje krk a dolní část zad. Možná budete také potřebovat plochý polštář, který zlepší estetiku oblasti, nebo ji použít jako dekorativní a užitečný polštář.