Jak vyrobit otočné křeslo: Jednoduchý kutilský projekt

Otočná židle je skvělým doplňkem každé domácí kanceláře. Jsou také stylové a funkční! Nejlepší část? Jejich výroba není příliš obtížná, takže si můžete během chvilky užít pohodlí své vlastní otočné židle.

Naštěstí vám tento článek poskytl inspiraci, jak vytvořit design otočné židle.

Kroky při výrobě otočné židle

Potřebné materiály

  • Látka nebo kůže dle výběru (přibližně dva yardy)
  • Šrouby a šroubovák pro montáž, nejlépe s Phillipsovou hlavou, je -li k dispozici.
  • Jeden yard oboustranné pásky pro připevnění sedáku k rámu. Volitelné, ale doporučené! Doporučuji pásku od Duck Brand. Je odolný a vypadá skvěle!
  • Lepidlo na dřevo, svorky, vrtáky pro pilotní otvory a šrouby (volitelné)
  • Měřicí páska nebo měřítko pro správné použití měření a také tužka/pero
  • Měřítko pro měření délky šroubů.
  • Výkonný šroubovák nebo akumulátorová vrtačka pro vrtání pilotních otvorů a šroubování
  • Řemeslný nůž, nůžky, v případě potřeby pravítko.

Pokyny: Jak vyrobit otočnou židli

Krok první – Konstrukce rámu základny sedáku židle: jak vyrobit otočnou židli

Změřte, jak dlouhé by měly být šrouby pro připevnění základny sedadla k rámu.

Připevněte kus oboustranné pásky na jednu stranu předního okraje a zadního okraje (dva kusy, které by se setkaly ve tvaru písmene „L“) vašeho sedáku s dostatečným převisem na všech čtyřech stranách pro otočení, aniž byste museli pohybovat celý polštář.

Krok dva – Připevnění základny sedadla k rámu: jak vyrobit otočnou židli

Změřte, jak dlouhé by měly být šrouby pro připevnění základny sedadla k rámu a vyvrtejte dva pilotní otvory v každé z těchto oblastí pomocí elektrického šroubováku nebo aku vrtačky, poté odřízněte pásku, kterou již nepotřebujete, odstřižením nůžkami

Připevněte základnu sedadla k rámu pomocí šroubů a elektrického šroubováku nebo akumulátorové vrtačky.

Ujistěte se, že je v rovině měřením toho, jak vysoko od podlahy jsou oba vaše pilotní otvory ve vzájemném vztahu na obou stranách předního okraje vaší otočné židle. Pokud se neshodují, pak pomocí úrovně upravte, jak vysoko je přední část základny sedadla, a poté ji znovu připevněte.

Krok tři – Připevnění látky: jak vyrobit otočnou židli

Změřte, jak dlouhá by měla být tkanina, a to tak, že ji spustíte z jedné strany zadního okraje, přes obě strany rámu sedadla a na druhou stranu nahoře tak daleko, jak chcete.

Změřte, jak široká by měla být tkanina, položením materiálu naplocho na stůl a změřením, kolik palců je od předního okraje rámu, přes obě strany, zpět dolů na jinou stranu, jak je požadováno.

Proveďte toto měření a poté zdvojnásobte tuto délku, protože jakmile je vaše otočná židle sestavena s tkaninou a chcete ji odložit, bude přebytečný materiál.

Zjistěte, kolik palců látky by mělo jít přes každou stranu (měřeno od předního okraje) vynásobením tohoto čísla dvěma a přidáním jednoho palce pro příspěvek na švy – takže pokud je vaše otočná židle široká 20 „, 40 by přešlo přes obě strany s jedním palcem pro příspěvek na švy.

Odstřihněte materiál na požadovanou velikost, poté použijte rovný kolík na každé straně látky a přišijte jej na místo s ¾ palcovým švem, přičemž jeden konec nechte otevřený, abyste jej mohli obrátit pravou stranou ven.

Krok čtvrtý – Otočte látku pravou stranou ven tím, že na obou stranách vezmete dva rohy, které jsou stále uvnitř, a vytáhnete je ven.

Pomocí žehličky přitlačte obě strany látky naplocho, poté přeložte na polovinu a sešijte k sobě, abyste tento konec mohli sešít pomocí ¾ „švu (nezapomeňte nechat dole jeden palec otvor pro otáčení).

Nechte palec nebo dva na každé straně nesešité, kde projde vaše ruka, která bude nakonec přišitá k rámu.

Když šijete područky, ujistěte se, že jsou obě orientovány v opačných směrech, takže když je jeden nahoře a jeden dole, vaše židle se může plynule otáčet dopředu a dozadu, s trochou vůle pro otáčení za rohy.

Krok pět – Posledním krokem je připevnění koleček ke čtyřem rohům rámu pomocí šroubů, podložek a matic. Kolečka by měla mít průměr asi palec, aby se nezasekla na kobercích nebo palubkách.

Jak zabránit trhání na otočné židli: Problém s opěrkami rukou & amp; Chrániče nohou

Hlavním problémem područek je, že jsou často příliš krátké nebo jsou vyrobeny z volné látky, která se může zachytit v mechanismu kola. Řešením tohoto problému je ušít područky o něco výše, než je obvyklé, nebo je připevnit suchým zipem, aby je bylo možné v případě potřeby sundat.

Dalším problémem je, že se podložky pod nohy uvolní a zachytí se v mechanismu kola, což často vede k roztržení látky na vaší otočné židli. Řešením tohoto problému je použít plst (nebo látku podle vašeho výběru) k zakrytí celé nášlapné plochy a připevnění suchým zipem.