Jak vyčistit zašpiněnou matraci Průjem ve 2 krocích

Pokud chcete vědět, jak vyčistit znečištěný průjem matrace, můžete tak učinit ve dvou snadných krocích. Všichni víme, že tělní sekrety, jako jsou sliny, pot a moč, je těžké odstranit. Seznam však není na prvním místě víc než fekální hmota.

Možná jste jedli něco, co se žaludkem nedaří, nebo potřebujete vyčistit zašpiněnou matraci svých dětí. Není se čeho stydět nebo se o něj bát, protože vaše postel je stále vykoupitelná. Vyzkoušejte tyto dva kroky:

Jak vyčistit znečištěnou matraci od průjmu

Krok # 1. Příprava

Než vydrhnete fekální hmotu a skvrny, musíte nejprve matraci předčistit. Navíc nezapomeňte nosit gumové rukavice, abyste si neznečistili ruce. Nehoda může být čerstvá a musíte nejprve odstranit veškerý odpad z matrace.

Jakmile na posteli už nebudou žádné fekální látky, zakryjte vše čisticím prostředkem na bázi enzymů. Tento typ produktu bude jediný účinný při léčbě skvrn od průjmu, protože rozkládá bílkoviny ve výkalech. Po nastříkání postižených oblastí nechte matraci stát 5 minut.

Krok # 2. Drhnutí a opláchnutí

Pokud necháte čistič enzymů 5 minut stát, způsobí to, že se skvrny a zbytky fekálií zvednou z materiálu matrace. V tomto okamžiku je začněte blotovat papírovými ručníky s trochou drhnutí. Začněte od vnější strany skvrny a poté do středu, abyste zabránili šíření nepořádku.

Tento postup opakujte, dokud matrace nedosáhne původní barvy. Pokud jde o vůni, namočte houbu do bílého octa a položte postel. Nechte ocet několik minut odstát a poté matraci znovu osušte, abyste odstranili přebytečnou vlhkost.

V tomto okamžiku můžete matraci usušit na vzduchu, abyste dokončili dezinfekci a vysušili veškerou zbývající kapalinu na materiálu. Může však také pomoci prosít jedlou sódu po povrchu a nechat prášek několik minut sedět. Poté vysajte sódu bikarbónu a opakujte postup na stejné straně, aby absorboval pach octa před odvětráním matrace.

Jak odstraníte Set In Poop Stains?

Chtěli bychom vám připomenout, že u doporučených čisticích prostředků musíte vždy zkontrolovat štítek konkrétní matrace, kterou používáte. Některé značky mohou zakázat používání speciálních odstraňovačů skvrn a čisticích prostředků. Dále zvažte, zda je lepší získat novou matraci úplně, zvláště pokud je důkladně znečištěná.

U matrací se zapnutými skvrnami můžete stále vyzkoušet naše řešení výše s čisticími prostředky na bázi enzymů. Rozšíření University of Illinois také doporučuje další chemikálie pro řešení výkalů v omyvatelných látkách nebo čalounění. Chemikálie jako čpavek a chlorové bělidlo se však obecně nedoporučují používat v matracích.

Tkanina a čalounění

Kromě toho nikdy nemíchejte amoniak a chlórové bělidlo, protože dým je toxický. Některé z fekálií můžete seškrábnout do omyvatelné látky a namočit na 15 minut do roztoku amoniaku, mycího prostředku a vlažné vody. Poté postižené oblasti promněte a znovu namočte, poté je opláchněte a omyjte v enzymatickém čističi jako poslední krok.

A co skvrny na čalounění? Skvrny můžete otřít hadříkem namočeným v mycím prostředku a studené vodě. Jakmile skvrny po blotování zmizí, nakvapkejte na postižené oblasti peroxid vodíku a poté znovu blotujte studenou vodou.

Jak se zbavíte zápachu hovínka?

Postřik nebo namočení octa na znečištěnou matraci by mělo pomoci eliminovat zápach hovínka. Účinný je také oblíbený domácí lék na deodorační matrace, kterým je jedlá soda. Někteří majitelé domů dokonce přidají několik kapek svého oblíbeného éterického oleje do jedlé sody a poté je nechají přes noc sedět, než prášek vysají.

Čistič, který použijete v procesu odstraňování skvrn, by měl pomoci eliminovat zápach. Sušení matrace je rozhodující pro její osvěžení, protože jakákoli vlhkost nebo vlhkost může vést k jejímu páchnutí. Pokud však chcete, můžete postel vyčistit napařením mýdlem vhodným pro matrace.

Jak čistíte namočenou matraci?

Než cokoli jiného, ​​zvažte, jak je vaše postel promočená a zda je stále vyměnitelná. Může se stát, že vnitřní vrstvy nevyschnete, čímž se vystavíte riziku vzniku plísní. Faktor, který zalil postel, je také faktorem, protože může materiál poškodit nebo dráždit i po vysušení, jako je povodeň.

Ale pokud si myslíte, že můžete matraci stále obnovit, chcete ji otřít ručníkem, aby se nasákla veškerá tekutina. Dávejte pozor na lisování materiálu, protože nechcete, aby se vlhkost šířila. Po dokončení můžete použít sódu na pečení k osvěžení postele a absorpci zbývající vlhkosti.

K důkladnému vysušení postele, včetně bočních, můžete také použít fénové sušičky v přiměřené vzdálenosti. Zaměřte se postupně na jednu oblast kruhovým pohybem a poté matraci dokončete venku. Umístěte jej na roštový povrch, ale postel otočte, aby obě strany vyschly.

Závěr

Znečištěná matrace nemusí nutně znamenat konec vaší oblíbené postele. Musíte se jen naučit, jak vyčistit znečištěný průjem matrace, abyste jej zotavili. Obecným cílem výše uvedeného průvodce je předem namočit postel čisticím prostředkem na bázi enzymů a poté skvrny vydrhnout.