Jak vyčistit polštář z paměťové pěny. 2 nejlepší způsoby

Pokud se chcete naučit, jak čistit polštář z paměťové pěny, musíte vědět, co dělat obecně a hluboce. To znamená identifikovat postupy, jak udržet polštář čistý, aniž byste jej okamžitě umyli. Pokud však potřebujete hlouběji vyčistit polštář z paměťové pěny, musíte také vědět, jak jej umýt.

Možná už víte, jak vyčistit rozdrcený polštář z paměťové pěny, ale polštáře z pevné paměťové pěny vyžadují jiný přístup. Čistota polštářů britského standardu 0f není jen zásadní pro naše zdraví a kvalitu spánku. Udržování čistého polštáře z paměťové pěny vám pomůže získat z tohoto jedinečného materiálu maximum.

Jak vyčistit polštář z paměťové pěny

Když se učíte, jak čistit polštář z paměťové pěny, musíte znát obecné a hloubkové techniky čištění. V obou případech by bylo nejlepší, abyste polštář z paměťové pěny vždy vyčistili za slunečného dne. Tímto způsobem můžete zajistit, že polštář důkladně vyschne, protože vlhkost podporuje růst plísní.

Obecné čištění

Pokud si všimnete, že váš polštář má zápach, nebo jste na něj něco rozlili, můžete provést několik praktik, které vám ho pomohou obnovit, pokud si ještě nemyslíte, že je třeba umýt. Začněte tím, že sejmete povlak na polštář a vložíte ho do pračky. Pokud jde o samotný polštář, zde jsou pokyny pro odstranění zápachu a skvrn.

Osvěžte si polštář z paměťové pěny

Poté, co jste polštář odstranili, posypte sodu bikarbónu na polštář z paměťové pěny. Nechte to sedět hodinu nebo déle, aby pomohlo absorbovat zápach. Poté sodu vytáhněte vysátím.

Jedlá soda by měla pomoci osvěžit váš polštář a jeho vysávání může také eliminovat usazování prachu a další alergeny, jako je srst zvířat na polštáři. Tuto praxi můžete v případě potřeby provádět každý týden, aby vaše polštáře zůstaly čerstvé. Někteří lidé dokonce provzdušňují své polštáře z paměťové pěny venku a v rámci údržby nechávají své polštáře každý týden osvěžit.

Odstranění skvrn na polštáři z paměťové pěny

Pokud jste náhodou na polštář z paměťové pěny něco vysypali a zašpinila se jen malá část, nemusíte to okamžitě umýt. Použijte ručník k namočení kapaliny a zabraňte tomu, aby ji paměťová pěna absorbovala hlouběji. Poté polštář důkladně osušte venku.

Co kdyby váš polštář vytvořil skvrny? Můžete je jemně odstranit hadříkem namočeným v jemném čisticím prostředku a vlažné vodě. Otřete skvrnu krouživými pohyby, dokud nezmizí, a místo osušte jiným hadříkem, abyste odstranili mýdlové zbytky.

Poté pověste polštář venku nebo jej vložte do místnosti s ventilátorem, aby se proces sušení urychlil. Oblast můžete také vysušit fénem. Nezapomeňte polštář neumisťovat někam vlhký.

Hloubkové čištění

Pokud deodorace a odstranění skvrn nestačí k vyčištění polštáře z paměťové pěny, možná je třeba jej umýt. I když časté praní není nutné, občas se vykoupejte polštář. Může to být každých šest měsíců s polštáři, které se každý týden perou, aby byla zajištěna hygiena polštáře.

Dále nezapomeňte zkontrolovat značku polštáře ohledně pokynů k praní. Některé polštáře z paměťové pěny lze prát ve stroji, jiné se nejlépe perou ručně, aby nedošlo k deformaci materiálu. Totéž platí pro to, zda můžete k sušení polštáře použít sušičku.

Ruční praní polštáře z paměťové pěny

Začněte naplněním umyvadla jemným čisticím prostředkem a vlažnou vodou. Poté ponořte polštář do roztoku a stlačte jej, abyste vyčistili vnitřní části. Při manipulaci s polštářem nemusíte být drsní, protože byste mohli poškodit pěnu, ale můžete povrch také otřít a vyčistit.

Poté dřez naplňte čistou vodou a opláchněte mýdlo na polštáři. Několikrát jej ponořte, abyste zajistili, že nezůstanou žádné zbytky, ale pamatujte na to, abyste ho nerozmáčkli. Nakonec polštář důkladně osušte vzduchem nebo vyberte možnost sušení v sušičce, pokud to výrobce dovolí.

Kdy vyměnit polštář z paměťové pěny?

Pokud čištění již polštář neobnoví v optimálním stavu, měli byste jej úplně vyměnit. V závislosti na kvalitě polštáře je třeba polštáře z paměťové pěny vyměnit po dvou až třech letech. Může to být dříve nebo později než tyto časové osy, ale výměna polštářů z paměťové pěny po nepřetržitém používání je vhodná pro zajištění kvality spánku.

Závěr

Udržování čistoty polštářů z paměťové pěny je zásadní pro jejich životnost a kvalitu spánku. Naučit se čistit polštář z paměťové pěny však znamená znát obecné a důkladné čisticí postupy. Svůj britský polštář z paměťové pěny můžete deodorizovat a osvěžit tím, že na povrch necháte sedět sodu bikarbónu a poté ji vysát.

Úniky a skvrny můžete vyřešit také pomocí ručníku, kterým namočíte kapalinu, a otřete skvrnu hadříkem namočeným v mýdlové vodě. Poté zbytek odstraňte dalším ručníkem a polštář nechejte uschnout. Na druhé straně můžete zkontrolovat štítek polštáře z paměťové pěny, pokud jej můžete umýt.

Při ručním praní namočte polštář do mýdlové vody a důkladně opláchněte. Polštář nikdy nežmýkejte ani nepoužívejte agresivní chemikálie, aby nedošlo k jeho poškození. Až budete hotovi, můžete použít nastavení bez tepla v sušičce nebo polštář vyschnout venku.