Jak vyčistit polštář. Nejlepší dvoustupňový průvodce

25 Pokud jste zvědaví, jak vyčistit polštář, musíte podstoupit pouze dva postupy. I když je pravda, že polštáře považujeme za dekorativní polštáře, je stále důležité, abychom je řádně udržovali. Udržování našich polštářů v čistotě jim pomůže vydržet déle a vypadat jako nové, ideální pro zdobení místnosti.

Stejně jako čištění polštářů na těle a jiných polštářů na postel používá metoda hlubokého čištění polštářů použití stroje. Chcete však pochopit dos a nepoužíváte pračku, abyste nepoškodili polštář. Pokračujte ve čtení níže a začněte tím, že polštářům hodíte tolik potřebnou koupel.

Jak vyčistit polštář v pračce

Krok # 1. Příprava

Zkontrolovat

Předtím byste si měli zkontrolovat pokyny k praní u polštáře. Štítek by měl obsahovat doporučení výrobce, kterými se musíte řídit, aby nedošlo k náhodnému poškození polštáře. Pamatujte, že polštáře na házení používají různé materiály a některé mohou být nekompatibilní s pračkou.

Předběžná úprava

Jakmile zkontrolujete značku na polštáři, sejměte všechny kryty, včetně povlaku na polštář a falešné zprávy. Tyto materiály mohou mít samostatné pokyny pro čištění než polštář. Jakmile budete mít vložku na polštář pro házení, zkontrolujte, zda nejsou skvrny, a předem je ošetřete jemným odstraňovačem skvrn.

Načíst

Skvrny otřete houbou a nechejte roztok 15 minut stát, v závislosti na štítku. Po dokončení se můžete rozhodnout, že polštář hodíte do vaku na prádlo, než jej vložíte do stroje. Někteří výrobci vrhacích polštářů doporučují prát více polštářů nebo přidat ručníky, které doprovázejí váš vrhací polštář ve stroji.

Krok # 2. Praní a sušení

Praní

Nejlepší pračka na házení polštářů je něco bez míchadla, nejlépe s předním plněním. Poté vyberte nejšetrnější cyklus a použijte teplou vodu a jemný prací prostředek. Nikdy nepoužívejte bělidlo ani jiné agresivní chemikálie, protože by mohly deformovat polštář.

Suché

Pokud má vaše pračka míchadlo, postupujte podle tipu dříve při praní více polštářů. Tímto způsobem vyvažujete zátěž kromě výběru nejcitlivějšího cyklu. Po umytí vysušte svůj polštář venku nebo kdekoli větraný.

Chmýří

Jakmile je váš polštář asi ze 75% suchý, můžete jej dokončit v sušičce v nastavení bez zahřátí nebo v sušičce. Přidejte několik tenisových míčků dovnitř, aby se odrazily také na polštáři, a nechte je být, dokud polštář není důkladně vysušen. Topné těleso a tenisové míčky načechrají a obnoví tvar polštáře a zabrání shlukování.

Kompletní průvodce pro bezpečné čištění polštářů

Odstranění zápachu

Pamatujte, že ne všechny polštáře, které se vyrábějí pro praní nebo dokonce čištění vodou, jako je hedvábí, semiš, vlna a kůže. Můžete je udržovat v čistotě pomocí krytu, který místo toho umyjete a poté jej občas vyměníte. Pokud nemůžete použít pračku a materiál se zašpinil, můžete jej také vysát, abyste odstranili prach a jiné usazeniny.

Užitečným tipem, jak osvěžit jakýkoli polštář, je nalít trochu jedlé sody a nechat ji sedět na povrchu. Poté jej vysajte, abyste odstranili i další částice a polštář provzdušnili venku. Tím odstraníte pachy, aniž byste polštář museli umýt.

Chemické čištění

Některé vrhací polštáře mohou naznačovat, že je lze čistit pouze chemicky. U těchto produktů použijte houbu namočenou v roztoku a otřete polštář krouživými pohyby. Poté polštář osušte ručníkem, abyste vlhkost nasákli, než jej vysušíte na vzduchu.

Rozlití a skvrny

U úniků, které by vyžadovaly odstranění mýdla, použijte houbičku nebo ručník k namočení přebytečné kapaliny a zabráňte jejímu prosakování polštářem. Poté namočte houbu do vody a jemného mýdla, abyste skvrnu otřeli. Před zaschnutím polštáře fénem nebo venku otřete postiženou oblast krouživými pohyby a pomocí vlhkého hadříku odstraňte zbytky mýdla.

Pěnové vložky

A co polštářové pěnové vložky? Můžete předpokládat, že pěnové materiály jsou vyrobeny tak, aby se nedostaly do pračky. Místo toho je namočte do umyvadla s teplou vodou a jemným čisticím prostředkem, abyste je mohli důkladně vyčistit.

Opláchněte v dalším dřezu vody bez ždímání a pak před použitím vložky osušte na vzduchu.

Přehoďte polštáře

Čištění potahů polštářů se neliší od čištění samotných polštářů. To znamená, že musíte postupovat podle pokynů na štítku, pokud musíte materiál umýt ručně, strojem nebo pokud vyžaduje suché čištění. U praní v pračce zvolte pouze jemný cyklus a dodržujte doporučení týkající se pracího prostředku a vody.

Poté zavěste kryty, aby úplně vyschly, nebo je umístěte do sušičky, pokud to výrobce dovolí. Některé značky mohou dokonce doporučit žehlení potahu polštáře.

Závěr

I když naše polštáře nepoužíváme tak často jako polštáře do postele, je stále nutné je udržovat v čistotě, abychom jim pomohli vydržet déle. Naučit se, jak čistit polštář, je snadné, stejně jako zkontrolovat štítek s pokyny výrobce a odpovídajícím způsobem ho umýt. Nejprve odstraňte všechny kryty pro čištění samostatně.

Poté skvrny předem ošetřete, pokud nějaké existují, a položte polštář do nejjemnějšího cyklu pračky. Nikdy nepoužívejte agresivní chemikálie a vždy udržujte vyvážené zatížení. Nakonec vysušte svůj polštář na vzduchu a osušte jej v sušičce tenisovými míčky.