Jak vyčistit polštář na gauči ve 4 účinných způsobech

Pokud přemýšlíte, jak vyčistit polštář na gauči, pak je váš šťastný den!

Milujeme naše pestrobarevné gaučové polštáře, ale musíme je také udržovat čisté. Gaučové polštáře jsou oblíbeným akcentem v obývacích pokojích a ložnicích, ale jak často byste je měli prát? Záleží na tom, jaký druh polštáře máte. Některé pohovky lze prát v pračce, jiné je třeba prát ručně.

Polštáře vyrobené z omyvatelných materiálů lze prát v pračce nebo ručně. Textilie vyrobené z jemných tkanin, jako je vlna a hedvábí, je třeba čistit chemicky. Vědět, jak tyto polštáře čistit, je nezbytné pro zachování jejich tvaru, stylu a barvy.

Jak vyčistit polštář na gauči

Než něco uděláte, přečtěte si nejprve štítek péče o polštář. Polštáře na gauči mohou vyžadovat čištění na místě, suché čištění nebo ruční praní. Pokud štítek na péči neuvádí, jak polštáře čistit, stačí zjistit, z jaké látky je vyroben.

Samety a hedvábí je obvykle třeba čistit čisticí kapalinou, zatímco jiné materiály, jako je polyester a bavlna, mohou těžit z jemného praní čistou vodou. Pokud tyto metody nejsou pro vaše polštáře použitelné, můžete zkusit následující tipy.

Bodový test

Na polštáři můžete provést bodový test. Získejte čistý ručník a čisticí roztok vhodný pro látku, kterou čistíte. Poté utřete ručník o polštář a držte ho tam po dobu třiceti sekund.

Zkontrolujte ručník, zda nepřenáší barvu. Nechte polštář vyschnout a poté znovu zkontrolujte, zda není zbarvený nebo vybledlý.

Čištění houby

Čalouněné polštáře, které nelze prát v pračce, mohou těžit z čištění houbami. K odstranění skvrn stačí použít houbu a šampon na čalounění. Šampon zapracujte do polštáře krouživými pohyby.

Zvláštní pozornost věnujte štěrbinám a potrubí polštáře. Odstraňte přebytečný šampon a vlhkost čistým bílým ručníkem. Pokud jsou polštáře vyrobeny z pevné pěny, nemůžete je jednoduše hodit do pračky.

Musíte sundat kryt a poté pěnu umístit do vany nebo umyvadla naplněného jemným čisticím prostředkem a teplou vodou. Opakovaným stisknutím polštářů vypláchnete prach a nečistoty. Vypusťte mýdlovou vodu a poté zatlačte na polštáře, abyste odstranili přebytečnou vodu.

Naplňte dřez čistou vodou a polštáře namočte na deset minut. Možná to budete muset udělat několikrát, abyste se ujistili, že polštář je opravdu čistý. Jakmile polštář namočíte, zatlačte na něj, abyste odstranili přebytečnou vodu, a nechte jej uschnout na vzduchu.

Polštář můžete také pokropit velkým množstvím jedlé sody, aby absorboval jakýkoli zápach. Nechejte to několik hodin venku a pomocí sáčku na čalounění odstraňte jedlou sódu.

Chemické čištění

U polštářů, které vyžadují suché čištění, můžete k čištění látky použít čistou houbu a roztok pro suché čištění. Až polštář dokončíte, osušte jej bílým ručníkem, abyste odstranili přebytečnou vlhkost.

Pračka

Sejměte polštář, falešný povlak nebo přikrývku ze svých polštářů, protože se budou prát odděleně od vašich skutečných polštářů. Před vložením do pračky všechny skvrny na polštáři ošetřete jemným čisticím roztokem.

K čištění polštářových vložek je nejlepší pračka bez míchadla. Zvolte jemný cyklus a použijte teplou vodu a jemný prací prostředek. Pokud potřebujete použít stroj s míchadlem, vyvážte náklad položením polštáře na každou stranu a nezapomeňte zvolit nejjemnější cyklus.

Po umytí je zavěste ven, aby uschly, ale ne úplně suché. Jakmile budou asi ze 75% suché, můžete si v sušičce nadýchat pohovky a použít nastavení „bez tepla“. Hodte několik kuliček do sušičky, abyste udrželi tvar polštářů a udělali je jako nové.

Jak často byste si měli prát gaučové polštáře?

Nyní, když znáte různé způsoby čištění polštáře na gauči, je dalším krokem vědět, jak často byste je měli čistit. Odpověď na tuto důležitou otázku závisí na tom, zda má váš polštář odnímatelný potah nebo ne.

Povlečení na polštáře by se mělo čistit častěji; každé dva až čtyři týdny je dobrým pravidlem, ale opravdu záleží na tom, jak často polštáře používáte. Skutečný polštář by měl být čištěn alespoň každé dva měsíce.

Pokud nelze kryt sejmout, umyjte si polštáře na gauči každý měsíc, podle toho, jak se zašpiní.

Závěrečné úvahy o tom, jak vyčistit polštář na gauči

Nyní, když víte, jak čistit polštář na gauči, nebude pro vás příliš obtížné udržovat polštáře ve skvělé kondici. Pravidelné vysávání nebo utírání polštářů z pohovky je udrží po dlouhou dobu čisté. Použití povlaků na polštáře v odpovídajících barvách také usnadní jejich čištění.

Pokud máte těžko čistitelné polštáře na gauči, měli byste je držet nad zemí nebo v oblastech, kde je lidé nebo zvířata často neznečisťují. Tímto způsobem nebudete muset příliš často čistit polštáře na gauči.