Jak vyčistit matraci čísla spánku? 2 nejlepší způsoby

Ti, kteří chtějí vědět, jak čistit matraci Sleep Number, vyzkoušejte tyto dvě hlavní techniky, které se můžete naučit! Budete vědět, jak svou postel důkladně vyčistit a také ji udržovat, aby byla svěží. Vycházíme také z doporučení značek, takže se nemusíte obávat náhodného poškození postele.

Nejprve zvažte, jaký typ matrace je ze spánkového čísla. Je to vzduchová postel, že? Při manipulaci s ním musíte dbát zvýšené opatrnosti, abyste zabránili únikům, ale přesto to pořádně udržujte.

Jak správně vyčistit matraci čísla spánku

Jak budete číst níže, při čištění matrace Sleep Number existují určité rozdíly. Nezapomeňte, že existují tradiční modely a 360 postelí, proto se podle toho přizpůsobte.

Čištění skvrn

První technikou, kterou se musíte naučit, je způsob, jakým byste měli matraci Sleep Number čistit na místě. Považujte to za metodu hloubkového čištění, protože budete řešit skvrny na posteli. Stále však chceme zdůraznit důležitost čtení indikací pro konkrétní model Sleep Number, který máte ohledně čištění.

Stejně jako u všech matrací odstraníte veškeré příslušenství na posteli. Chcete také rozbalit horní panel krytu, abyste viděli postižené oblasti snadněji. Poté připravte roztok teplé vody a jemného čisticího prostředku, který odstraní zbarvení.

U krytu můžete použít stejné řešení a vydrhnout kartáčem s měkkými štětinami. Dbejte na to, aby nedošlo k přesycení látky i matrace, aby nedošlo k jejich poškození. Jakmile je hotové, umístěte je venku nebo někam větrané na suchý vzduch.

Další připomenutí

Některé modely nevyžadují rozepnutí krytu. Místo toho použijete hadřík s vodou a minimálním množstvím jemného čisticího prostředku na otření skvrn. Nikdy nepoužívejte čisticí prostředek nebo pračku, protože by mohly zmenšit potah matrace a měli byste se také vyvarovat ochrany proti skvrnám, protože mohou způsobit změnu barvy na látce.

Údržba

Druhou technikou, kterou se musíte naučit, je, jak můžete matraci Sleep Number vyčistit jako součást údržby. Pokud se vyskytnou skvrny, můžete je okamžitě ošetřit, přesto byste měli pravidelně čistit postel bez ohledu na jakékoli zbarvení nebo pachy. Pro tuto metodu budete potřebovat vysavač v přiměřené vzdálenosti.

Neměl by používat nástavec bez štětin a pamatujte na to, abyste postel nevysávali přímo. Vysáváním matrace Sleep Number bezpečně odstraníte usazeniny nečistot a nečistot. Ale co pachy?

V závislosti na modelu, který máte, můžete pod osušenou plachtu nebo krycí panel matrace umístit sušicí plachty. Nepoužívejte však spreje přímo na posteli. Mohou být příliš drsné nebo nakonec látku nasytit.

Jak čistíte moč z matrace spánkového čísla?

Moč je jedním z nejotravnějších problémů, s nimiž se potýkají matrace, protože skvrny a způsobují silný zápach. Doporučujeme, pokud je to čerstvé, použít hadřík k absorpci kapaliny, než prosákne hlouběji na vaši postel. Poté postiženou oblast dezinfikujte stejným roztokem, jaký jste použili pro skvrny dříve ošetřené skvrnami.

Namočte do roztoku kus látky a otřete si matraci. Poté použijte jiný hadřík, který jste zamlžili octem a citronem, abyste zápach neutralizovali. Pokud však moč potřísnila postel, někteří lidé používají kyselinu boritou.

To je také účinné, pokud se zvíře na posteli vymočilo. Obarvená místa zakryjte vlhkým hadříkem a nechejte je několik minut sedět. Potom můžete kyselinu boritou odstranit suchým hadříkem.

Můžete prát matraci s matracemi?

Vrchní matraci Sleep Number můžete umýt, pokud používáte matracovou podložku Total Protection. Pokyny společnosti jsou prát v pračce za studena jemným čisticím prostředkem. Můžete je dokonce sušit v bubnové sušičce, ale nikdy nepoužívejte bělidlo, suché čisticí prostředky nebo dokonce žehlit podložku.

Můžete také umýt vrstvu matrace True Temp a hřejivou vrstvu postele. Všechny umožňují praní v pračce ve studené vodě a jemném čisticím prostředku a také sušení v bubnové sušičce. Opět se musíte vyhnout bělení nebo žehlení těchto vrstev.

Pokud jde o ostatní vrstvy matrace, některé umožňují pouze praní potahů v pračce a můžete je čistit pouze bodovým ošetřením. Pečlivě kontrolujte pokyny k péči o polštářky a vrstvy, abyste je nepoškodili.

Jaká je délka života matrace s číslem spánku?

Pravidelné a správné čištění udrží a udrží vaši matraci Sleep Number po dlouhou dobu v dobré formě. Kromě toho je musíte používat opatrně, abyste zajistili snadné opotřebení materiálů. Můžete očekávat, že postel vydrží až osm let, než si všimnete netěsných komor nebo degradace pěny.

Závěr

Postele Sleep Number jsou v podstatě upgradovanou verzí vašich standardních nafukovacích matrací. Musíte však vědět, jak správně vyčistit matraci Sleep Number, abyste zajistili, že vydrží dlouho a bude dobře fungovat. Už dříve jsme vás naučili, jak skvrny čistit pomocí roztoku vody a čisticího prostředku.

Také jsme diskutovali o tom, jak můžete matraci udržovat a deodorizovat podle konkrétního modelu, který máte. Celkově je udržování čistoty těchto postelí snadné, pokud znáte pokyny pro konkrétní matraci Sleep Number, kterou máte.