Jak vybudovat základ matrace z paměťové pěny

Pokud vás zajímá, jak vybudovat základ matrace z paměťové pěny, vytvořili jsme nejjednodušší tříkrokový průvodce pro kutily! Ke spuštění potřebujete pouze tvrdé dřevo a některé základní nástroje. A co je nejlepší, zahrnuli jsme vše, co potřebujete vědět o základech z paměťové pěny.

Doporučujeme také zkontrolovat, jak dlouho trvá zlomení matrace z paměťové pěny. Spojení se základnou a obdobím vloupání paměťové pěny je v tom, že ta určuje skutečnou strukturu matrace. Proto je také dobrý základ nutný k rozbití v posteli z paměťové pěny.

Jak vytvoříte základ pro paměťovou pěnovou matraci?

Krok 1. Připravte materiály

 • Změřte délku a šířku matrace z paměťové pěny, abyste znali rozměry celkového rámu
 • Rozhodněte se pro tvrdé dřevo než pro měkké, protože vydrží každodenní opotřebení
 • Dřevo, které pro rám potřebujete, závisí na kování, které chcete pro základ
 • Možnost jedna znamená, že máte postel v jedné rovině s okraji základu, a ve druhé možnosti je matrace kolébkována uvnitř okraje
 • Změřte také tři příčníky v základu, abyste dosáhli větší stability
 • Ujistěte se, že vnější rámeček má určitou toleranci nebo delší než příčníky uprostřed
 • Změřte dostatek dřeva pro lamely a patky základu matrace
 • Připravte si další materiál pro případ chyb

Krok 2. Postavte dřevěný rám

 • Vytvořte základ matrace pro paměťovou pěnu tím, že začnete s vnějším okrajem nebo rámem
 • Obdélníkový rám připevněte lepidlem na dřevo a před zapracováním hřebíků nebo šroubů jej nechte zaschnout
 • Přidejte panely mimo rám, pokud má váš základ kolébku
 • Vložte příčníky podélně a připevněte je lepidlem na dřevo a šrouby
 • Lamely přidejte po šířce pomocí lepidla a šroubů tak, aby příčky byly uprostřed a lamely byly na každé straně

Krok 3. Dokončete základ matrace z paměťové pěny

 • Dokončete základ postele přidáním nohou
 • Najděte roh, kde se strany setkávají, a přilepte nohy, než je přibijete na rám, který jste vytvořili
 • Zkontrolujte, zda nejsou na místě stávající hřebíky nebo šrouby, které byste mohli při připevňování nohou zasáhnout
 • Pokud má základna kolébku, nejprve ji překlopte, aby byla instalace snazší
 • Změřte velikost a stabilitu nadace, abyste věděli, zda přidáte více nohou po stranách, a ne pouze do rohů

Jaký typ nadace je nejlepší pro paměťovou pěnovou matraci?

Existují různé typy základů matrací, a pokud se chcete dozvědět více, zde je kompletní průvodce pro základy matrací. Chcete podpůrnou a pevnou základnu pro lůžko z paměťové pěny, abyste zabránili potopení a ztrátě struktury . Můžete také použít lamelový základ s lamelami tlustými přibližně půl palce, ale nechcete, aby byly od sebe vzdáleny více než tři palce.

V opačném případě potřebujete bunkrovou desku, která poskytne plochý základ pro paměťovou pěnu. Vyhněte se základům se širokými paprsky nebo dokonce krabicové pružině pro matraci z paměťové pěny, protože neposkytnou ideální podporu, aby se paměťová pěna nepropadla. Pevný povrch zachová integritu paměťové pěny, ale také chcete podpořit proudění vzduchu, aby se zabránilo zadržování tepla nebo vlhkosti .

Potřebujete základ pro paměťovou pěnovou matraci?

Není nutné mít základ pro paměťovou pěnu, ale její podpora je zásadní pro pohodlí a vizuální přitažlivost. Pro matraci z paměťové pěny však nepotřebujete konkrétní platformu, pokud poskytuje dostatečnou podporu, aby se zabránilo prověšení. A pokud to váš současný základ nedokáže zajistit, můžete jej kdykoli upravit pomocí lamel nebo kousku překližky.

Mohu na pružinu boxu položit matraci z paměťové pěny? Krabicová pružina bohužel není kompatibilní s paměťovou pěnou, protože cívky ponechávají prostor, který postel nepodepře.

Mohu dát překližku pod paměťovou pěnovou matraci?

Kousek překližky pod lůžkem z paměťové pěny poskytuje pevný základ pro lepší stabilitu rozložení tlaku. Ale pro větší pohodlí a proudění vzduchu zvažte vytvoření několika otvorů v překližce. To může pomoci vyřešit jednu z nevýhod matrací z paměťové pěny: tendenci spát horko.

Jaký druh překližky je nejlepší pro postel z paměťové pěny? Chcete něco alespoň půl palce tlustého. Dále zkontrolujte povrch dřeva, protože drsnost může poškodit matraci.

Můžete na podlahu položit matraci z paměťové pěny?

Je v pořádku položit matraci z paměťové pěny přímo na podlahu, protože je to pevný a rovný povrch. Výsledný nízký profil však může být pro většinu lidí nepříjemný. Stále potřebujete rám a základnu kvůli převýšení, pokud nemáte rozpočet a nevadí vám ztrácet výšku kvůli spánku.

Závěr

Správnému založení můžete zabránit prohýbání na lůžku z paměťové pěny. Abychom si zrekapitulovali tento návod, jak vybudovat základ matrace z paměťové pěny, začněte s vnějším rámem, poté s kolébkou, příčníky, lamelami a nakonec s nohami. Správné měření a vhodné materiály budou určovat celkovou stabilitu rámu.

Doufáme, že jste se toho hodně naučili, a přejeme vám hodně štěstí s tímto projektem!