Jak všívat polštář. Nejlepší dvoukrokový průvodce pro kutily

Jak se polštář všívat, se můžete naučit jen ve dvou krocích. Bude to cenná dovednost pro zachování výplně polštáře a pro zpestření plochého povrchu polštáře. Je to poměrně snadná praxe a pokud si přejete vzhled, nebudete si muset kupovat polstrované polštáře zvlášť.

Nejlepší by bylo znát různé techniky všívání polštáře. Průvodce níže je nejtradičnějším způsobem použití jehly a nitě, ale můžete přidat knoflíky nebo střapce, které polštář dále vylepšují. Proč si doma nevylepšit své euro polštáře pomocí níže uvedené techniky?

Jak všívat polštář pro začátečníky

Krok # 1. Značení

Vytvořte vzor

Prvním krokem pro všívání polštáře je rozhodnutí o požadovaném vzoru na kousku papíru. Potom vyříznete otvory pro každý chomáč ve vzoru, protože to bude sloužit jako vodítko na polštáři. Umístěte šablonu na polštář a označte chomáče pomocí děr, které jste vytvořili.

Poté otočte polštář a označte druhou stranu podobně. Proto je jednodušší, když je vámi použitý papír stejné velikosti jako polštář, takže je později lépe vidět umístění chomáčků. Jakmile dokončíte značení, měli byste být připraveni na samotné všívání.

Připravte si všívací jehlu a provázek

Navlékněte všívací jehlu požadovaným všívacím provázkem, ale volné konce nezavazujte, jako byste navlékali jehlu. Pokud je pro vás vkládání všívací šňůry obtížné, použijte jehlu s větším průměrem.

Krok # 2. Vložení

Tufting

Jakmile budete hotovi, vložte jehlu na všívání na značku, kterou jste udělali shora, na spodní stranu polštáře. Pomohlo by, kdybyste vystoupili na podobné místo pod polštářem. To je důvod, proč vzor, ​​který jste vytvořili, musí dobře plánovat a označovat.

Protáhněte jehlu, ale konec šňůry na horní straně polštáře nechte dlouhý asi 8 palců. Poté znovu zatlačte svou všívací jehlu z místa, kde jste při prvním vložení vyšli, a znovu vystřihněte provázek 8 palců od povrchu polštáře. Nyní skončíte se dvěma volnými provázky, které provléknete polotovarem hranatého uzlu.

Dokončování

Odsazení nastane, když zatáhnete tento uzel, a můžete dokončit druhou polovinu uzlu, který jste vytvořili pro uvolněné řetězce. Pro úhledné zakončení nezapomeňte odříznout výsledné konce řetězce ¼ palce od čtvercového uzlu. Užitečným tipem je také nanesení lepidla na látku, abyste neriskovali třepení na polštáři, ale pamatujte pouze na čiré schnutí lepidla na látku.

Proč tuftovat polštář?

Možná by vás zajímalo, proč byste se měli naučit všívat polštář. Kromě přidání rozměru a textury na povrch přidáním tohoto detailu polštář udržuje ucpávku na místě. Házet polštáře vypadají nejlépe, když jsou plné, a můžete zabránit posunutí nebo shlukování náplně, pokud je budete všívat.

Z dekorativního hlediska není rozměr jedinou výhodou všívání. Přidaný detail může být atraktivnější experimentováním s kontrastními všívanými řetězci. Můžete dokonce přidat ozdoby, jako jsou střapce a knoflíky, nebo použít stuhu nebo šňůru místo všívací šňůry.

Všívání stylů

Existují různé styly všívání, a to buď ručně, nebo pomocí šicího stroje. Pokud jde o polštáře, nejběžnější technikou je všívání stehů a knoflíků. Můžete si dokonce vložit svůj polštářek do polštáře!

Všívání stehů

Možná lze říci, že všívání stehů je tradičním stylem, jak bylo ukázáno dříve. Používáte dlouhou jehlu na čalounění a těžkou nit, aby byly stehy viditelné na obou stranách polštáře. Podle toho, co bude na vašem polštáři vypadat nejlépe, můžete použít voskovanou nit, knoflíkovou nit nebo dokonce provázek.

Všívání knoflíků

Vrhací polštáře a jiné dekorativní polštáře jsou jistě poutavé s všíváním knoflíků. Pokud již můžete všívat polštář stehy, měli byste snadno přidat knoflíky. Výsledek je podobný, ale na obou stranách jsou knoflíky, které doplní polštářovou látku.

Proto jeden používá kryté tlačítka pro tento styl. A i když je můžete mít na obou stranách polštáře, můžete také nechat zadní část pouze s uzly. Pokud jde o nit, použijte voskovaný typ, aby vydržel knoflíky.

Dokážete si vložit polštář?

Nemusíte nechat své válcovité ozdobné polštáře podšívat. Můžete je všívat jako obyčejný plochý polštář, ale špička používá velmi dlouhou jehlu. Tímto způsobem může dělat práci přes polštář.

Závěr

Chybí vašim dekorativním polštářům rozměry a rozmanitost? Pak je čas naučit se všívat polštář pouze ve dvou jednoduchých krocích! Přidání tohoto detailu do polštářů pomůže udržet náplň na místě a zlepší váš celkový dekor.

Začněte tím, že vytvoříte vzor na papíře podobné velikosti jako váš polštář. Na tento papír vyřízněte chomáčové značky, abyste jej mohli jen položit na polštář a najít, kam byste měli všívat všívací jehlu s provázkem. Postupujte podle jednoduchého průvodce pro výrobu a dokončení chomáčku a hotovo.