Jak velká je futonová matrace plné velikosti? Kompletní celkový průvodce

Odpověď na otázku, jak velká je futonová matrace plné velikosti, závisí na velikosti. Futonové matrace se dodávají v twin, twin XL, king, queen a plné velikosti, každá s různými rozměry. Tento rozsáhlý seznam možností umožňuje každému najít ideální velikost pro svůj pokoj.

Zatímco futony začaly v Japonsku, získaly si tyto matrace oblibu také v Itálii. Proto by zájemci o vlastnictví jednoho měli být obeznámeni s velikostmi, které lze očekávat. Další informace o této posteli najdete níže!

Jaká je velikost futonové matrace?

Máte na výběr z mnoha velikostí futonových matrací, ale nejběžnější jsou plné nebo dvojité. Protože futonové matrace nejsou tím, co člověk obvykle používá jako hlavní postel, můžete předpokládat, že futony s králem a královnou nejsou standardní. Za zmínku stojí také to, že u každého výrobce mohou ve futonové velikosti existovat určité variace rozměrů, takže matraci byste měli měřit sami, pokud pro ni kupujete nebo vyrábíte rám.

Dalším hlediskem s futonovými velikostmi matrací je jejich tloušťka. Některé futony jsou silné až šest palců nebo více, aby se cítily jako běžná matrace do postele. Průměrná tloušťka těchto matrací se však pohybuje od dvou do čtyř palců.

Jsou futony a postele stejné velikosti?

Svým způsobem jsou velikosti postelí a futonů stejné. Při nákupu příslušenství, jako jsou rámy postelí nebo prostěradla, si však chcete ověřit konkrétní rozměry vašeho futonu. Někteří uživatelé také najdou futony výrazně menší než postel, kterou by rádi používali na spaní.

Neexistuje však žádný důvod, proč nelze použít futonovou matraci jako primární postel. Můžete si vybrat futon s ideální tloušťkou a konstrukcí podle vašich potřeb. Klíčem je prozkoumat dokonalé nastavení vaší spánkové polohy, protože futony nemusí být z hlediska podpory některých lidí dobrým řešením.

Existují různé velikosti futonů?

Stejně jako palandy, futonové matrace se dodávají v různých velikostech, včetně twin a twin XL. První z nich je 39 palců široký a 75 palců dlouhý, zatímco druhý je o něco větší než 39 x 80 palců. A co futonová matrace v plné velikosti?

Futon v plné velikosti měří 75 palců dlouhý a 54 palců široký, a pokud výrobce nabídne větší, jako je král a královna, bude to 76 x 80 palců a 60 x 80 palců. Jak si všimnete, standardní futonová matrace má ideální velikost, aby se mohla zdvojnásobit jako gauč. Futony jsou vynikající volbou pro domácnosti s omezeným prostorem nebo jako záložní postel pro hosty, protože dvě osoby mohou sdílet jednu.

Jaká je průměrná velikost futonu?

Řekněme, že nakupujete futonovou matraci. Pokud chcete předpokládat rozměry, které získáte, většina maloobchodníků a obchodů prodávala futony v plné velikosti. Tato velikost je univerzální, protože ji můžete použít jako postel, ale můžete ji také složit a použít jako pohovku.

Pokud kupujete rám pro svůj futon, můžete získat podobnou velikost, abyste si dobře sedli. Například futon v plné velikosti je nejlepší pro plný futonový rám atd. Můžete také zkontrolovat, zda váš obchod nabízí jiné velikosti, jak bylo uvedeno výše.

Dvojnásobné vs trojnásobné

Futonové matrace můžete rozlišit na skládací a trojnásobné. Ze samotného názvu bude skládací futon skládat dva samostatné kusy skládáním jednou, zatímco skládací futon se složí do tří fragmentů skládáním dvakrát. Tento rozdíl použijte při výběru rámu postele.

Jaké velikosti se hodí pro futon?

Nyní, když víte, jak vybrat ten správný rám postele pro váš futon, můžete použít stejný princip při nákupu prostěradel. Pokud používáte futon s dvěma velikostmi, nejlépe by se k němu hodil prostěradlo pro matraci s oddělenými postelemi. Opět musíte ještě před objednáním zkontrolovat rozměry obou produktů, abyste předešli problémům s montáží.

Co je futonová podložka?

Dalším futonovým doplňkem, na který byste mohli narazit, je futonová podložka. Přemýšlejte o tom jako o matraci, protože jste ji umístili na futon a vylepšili jeho celkový pocit. Otázka zní, potřebujete si pořídit futonovou podložku?

Byla by dobrá investice použít jeden s vaším futonem, protože z dlouhodobého hlediska pomáhá chránit matraci. Váš futon bude méně náchylný k opotřebení a můžete zlepšit jeho pohodlí. Zvažte však, zda je přidaný objem něco, co se vám líbí, nebo zda pro váš futon postačí tradiční obal.

Je pro vás spánek na futonu špatný?

Spánek na futonu by se neměl mýlit, pokud si vyberete ten správný pro svou polohu spánku a typ těla. Nezapomeňte, že přicházejí v různých velikostech a materiálech. Většina futonů je však docela podobná obřím prošívaným polštářům, takže některé uživatele nemusí správně podporovat.

Závěr

Pokud máte omezený prostor, můžete uvažovat o futonu. Jak velká je ale futonová matrace plné velikosti? Typický futon v plné velikosti je 75 palců dlouhý a 54 palců široký.

Jiné velikosti však přicházejí ve dvoulůžkových, oddělených XL a někteří výrobci mají dokonce futony s králem a královnou. Tyto matrace mají přesné rozměry jako postele, ale prosím zkontrolujte futon sami, abyste předešli problémům s montáží.