Jak velká je deka? Průvodce nejlepší velikostí

Pokud chcete vědět, jak velká je přikrývka, můžete očekávat, že bude přibližně 50 x 36 palců. Tato dimenze je typickou velikostí pro standardní přikrývky, ale můžete očekávat určité variace jako u jiných typů přikrývek. Dále se chcete seznámit s velikostí přikrývek.

To vám pomůže koupit ten správný pro zamýšlené použití. Tento článek vás také naučí některé hlavní rozdíly mezi vrhací deka a typická deka. Takže bez dalších okolků je zde vše, co potřebujete vědět o velikostech hodu.

& nbsp;

Jaká je průměrná velikost přikrývky?

Podobně jako u jiných přikrývek se mohou výrobci lišit velikostí přikrývek. Průměrná velikost vrhací deky se však obvykle pohybuje kolem 50 x 36 palců . To se liší od vašich tradičních přikrývek, které používají rozměry postele twin, king a queen.

Kromě zmíněných rozměrů můžete také očekávat, že přikrývky mají rozměry 50 x 60 palců, 54 x 60 palců nebo 54 x 72 palců . Některé značky dávají přednost tomu, aby jejich hody nebyly v dokonalém čtvercovém tvaru. Abychom vám ale pomohli zjistit, zda je vaše deka považována za hod, měla by mít šířku pouze 54 palců.

& nbsp;

Co je přikrývka?

Proč přikrývky nemají přesné rozměry jako běžné přikrývky? Nezapomeňte, že menší velikost je určena pro očekávané použití přikrývek. Lze jej použít k vyzdobit postel nebo gauč, ale také to není příliš malé, protože se s ním bude i nadále pohodlně sedět.

& nbsp;

Co je dobrá velikost pro hod?

Všechny uvedené rozměry jsou vhodné velikosti pro přikrývku. Abyste ale svůj hod využili na maximum, vždy zvažte, jak byste jej chtěli použít. Můžete se například zbavit standardní velikosti 50 x 36 palců, pokud si přejete mít další materiál na spaní.

Můžete také chtít 50 x 60 palců, pokud chcete, aby se s ním při sledování televize na pohovce mazlilo více materiálu. Tyto rozměry stále nejsou příliš velké na to, aby bylo možné přikrýt deku a položit ji na nohu postele nebo přikrýt přes gauč. Užitečným tipem, který je třeba mít na paměti, je, že musíte vzít v úvahu také materiál, který vaše deka hodí, protože může ovlivnit její vzhled dekorace nebo cit pro použití.

& nbsp;

Je deka dostatečně velká?

Přikrývka je dostatečně velká, pokud pochopíte, že vás nezakryje tak rozsáhle jako tradiční přikrývky, které se dodávají ve velikostech twin, queen nebo king. S materiály, které používá, můžete stále spát s přikrývkou, ale nezabalí vás to tak uspokojivě jako u přikrývek do postele. Velikost přikrývky je ideální pouze pro jednu osobu, takže ti, kteří se těší na sdílení útulnosti s přítelem nebo partnerem, by měli použít vhodnou přikrývku.

Přikrývky jsou stále dostatečně velké pro různá použití. Jedním z nich je snadné zabalení pro pikniky a výlety autem. Zadruhé, velikost je ideální, aby nepřekonala vaše nastavení a stále vylepšovala jeho vzhled. A za třetí, můžete pověsit přikrývku jako gobelín, aniž byste vypadali příliš trapně a masivně.

& nbsp;

Jakou velikost má velká deka?

Největší vrhací deka dostupná na trhu měří 54 x 72 palců. Tato velikost by byla užitečná pro ty, kteří plánují vrstvení přikrývky v posteli. Více si pamatujte, že přikrývky nejsou jen dekorace vašeho nábytku.

Pomocí tohoto materiálu můžete pohovku chránit před prachem a jinými usazeninami. A protože hody vypadají stylově, stále si ponecháte téma svého obývacího pokoje. Dokonce můžete dočasně umístit přikrývku přes skříňku nebo podlahu.

& nbsp;

Nejlepší materiály pro přehozy

Také stojí za to prodiskutovat, jaký materiál zvolit pro přikrývku. Pokud se chystáte s menšími hody, je pravděpodobné, že je použijete pouze jako dekory. Na druhou stranu, přikrývky na postel nebo ochranu nábytku by měly používat materiály, které se snadno čistí a odolávají rozlití.

Knit je vynikající materiál pro dekorativní přikrývky, protože máte na výběr z mnoha textur a vzorů. Pokud chcete něco, co se rychle vyčistí, jsou vaším nejlepším výběrem přikrývky z bavlny. K dispozici jsou také přikrývky z vlny, které se budou cítit pohodlně, zejména pro přitulení se v chladném počasí.

Pokud chcete něco měkkého, můžete zvolit přikrývky z rouna, umělé kožešiny nebo dokonce z polyesteru. Během léta musíte zvolit bambus nebo prádlo protože tyto materiály jsou prodyšné. Výběr deky z těchto materiálů, které jsme citovali, pak bude záviset na jeho velikosti a barvě.

& nbsp;

Závěr

Takže nakupujete na hod? Víte, jak velká je vrhací deka? Standardní rozměry hodu jsou 50 x 36 palců.

Existují však i jiné varianty velikostí přikrývky. Klíčem k zapamatování je, že žádná přikrývka nebude širší než 54 palců. Při výběru deky vždy zvažte, k čemu ji použijete, abyste zjistili nejlepší velikost, kterou si můžete koupit.