Jak úspěšně vrátit matraci Amazonu

Těm, kteří potřebují vědět, jak vrátit matraci Amazonu, stačí, když se budou řídit pokyny na webu. O těchto krocích budeme hovořit podrobněji, ale je to jednoduché. Pamatujte, že musíte vždy dostat tu nejkvalitnější matraci a vrácení nevyhovující je ospravedlnitelné.

Není divu, že stále více spotřebitelů se rozhodlo získat svou postel na Amazonu. Platforma dokonce nabízí tašky na matrace! Ale při online nakupování se může stát, že se něco budete muset vrátit.

Mohu vrátit matraci zakoupenou na Amazonu?

Matraci, kterou jste si koupili na Amazonu, můžete skutečně vrátit po přihlášení ke svému účtu a kliknutí na možnost € œReturn or Replace item. Poté budete muset vybrat důvod vrácení a způsob jeho zpracování, včetně vystavení vrácení peněz nebo výměny. Pokud jste však nakupovali od prodejce Amazon, musíte odeslat žádost o vrácení a počkat na odpověď prodejců.

Většina položek vs. matrace

Po všech těchto krocích můžete případně vytisknout štítek pro vrácení a poté zabalit zboží podle pokynů střediska pro vrácení. Chcete-li zkontrolovat stav vrácení nebo vrácení peněz, stačí kliknout na Vaše objednávky. Ale co když dáváte přednost štítku a bez krabičce a nechcete zboží zabalit do přepravní krabice?

Získáte QR kód, který můžete použít v místě odběru, ale u matrace to Amazon vyzvedne za vás. Je to stejně považováno za velkou položku a pro přepravu ji budete muset zabalit. Poté může vrácení peněz trvat tři až pět dní.

V závislosti na značce možná nebudete muset platit za dopravu a vrácení. To je důvod, proč je nezbytné zkontrolovat zásady vrácení matrace, kterou si koupíte, a jak dlouho nabízejí zkušební spánek. Je také nutné zdůraznit, že nemůžete vrátit znečištěnou nebo poškozenou matraci.

Pokyny při vracení matrace

Jak již bylo zmíněno, nemůžete postel vrátit, pokud jste na ni něco rozlili nebo ji poškodili. Pokud však nejste spokojeni, můžete matraci vrátit. Pokud je jeho stav po příjezdu stejný, není jeho vrácení nebo výměna žádné potíže.

Zásady vracení zboží v Amazonu

U matrací by se neměly roztahovat ani rozbalovat, pokud je chcete vrátit. Pokud jste spokojeni s kvalitou, Amazon vám vrátí peníze do 30 dnů od přijetí zásilky. Pokud se také chcete dozvědět více o záruce nebo registraci produktu, můžete se vždy obrátit na výrobce matrace.

Může být matrace vrácena?

Matraci můžete vrátit ve většině obchodů a značek, musíte však dodržovat jejich specifické požadavky. Například musíte přinést postel, pokud ji vracíte do Costco. Některá místa jako Macys jsou také trochu komplikovaná, protože musíte naplánovat návrat a různé značky mají různé pokyny.

IKEA vám umožní vyměnit matraci nebo ji nechat vrátit zpět do 365 dnů od nákupu, zatímco společnost Sears vám dá pouze 180 dní na vrácení postele. Docela podobné je to s firmou Matrace Firm, protože chtějí, aby jejich zákazníci vrátili nebo vyměnili postel až poté, co jí poskytnou solidní zkušební dobu. Pokud jste dostali postel od jiných výrobců, neváhejte zkontrolovat jejich webové stránky nebo kontaktujte jejich zákaznickou podporu pro další dotazy týkající se vrácení matrace.

Jak posíláte matraci zpět?

Jak již bylo zmíněno dříve, matraci nemusíte vracet zpět do krabice, abyste ji mohli vrátit Amazonu. Musíte si jen vybrat možnosti hromadného vracení zboží z online centra pro vrácení zboží, aby tým speciálních přepravců vybral postel z vašeho domu. Tento proces by se však lišil, pokud byste si matraci koupili od jiného prodejce.

Co když jej nemůžete vrátit?

Pokud nemůžete postel vrátit, protože jste překročili zkušební dobu nebo jste ji náhodně poškodili, můžete vždy zvážit darování nebo prodej postele. Pokud je postel stále ve výborném stavu, můžete pomoci ostatním nebo získat nějaké peníze navíc. Některé přístřešky nebo organizace přijmou matrace, pokud je vyčistíte a nejsou příliš poškozené, aby byly nepoužitelné.

V opačném případě zvažte zveřejnění příspěvků na reklamách a webech, jako je Craiglist. Postel samozřejmě nebude prodávat za stejnou cenu, jakou jste koupili, ale je stále lepší něco z ní získat. Nezapomeňte být upřímní k vaší reklamě a ujistěte se, že jste uvedli všechny podrobnosti, které by potenciální kupující mohl chtít vědět.

Pokud je však matrace příliš poškozená nebo znečištěná, aby se mohla zotavit, vyhledejte ve vaší oblasti příslušné středisko pro recyklaci nebo likvidaci. Někteří si dokonce mohou vyzvednout postel u vás doma. Pokud však chcete, můžete matraci sami dekonstruovat a znovu použít některé materiály.

Závěr

Nákup postelí online je pohodlný, ale co můžete dělat, pokud nejste spokojeni s tím, co dorazilo? Kliknutím na položku € œReturn nebo Replace ve svém účtu snadno pochopíte, jak vrátit matraci Amazonu. Poté postupujte podle pokynů a požadavků.

Postel nemusíte odesílat do Amazonu, protože vám ji vyzvednou. Pamatujte však, že poškozenou nebo znečištěnou matraci nemůžete vrátit. Někteří prodejci mají také zkušební dobu a další zásady vracení zboží.