Jak ušít rohy na dece s Finesse ve 4 snadných krocích

Vytvoření vašeho ložního prádla zahrnuje naučení se šit rohy na deku a my se s vámi podělíme o metodu se čtyřmi snadnými kroky.

& nbsp;

Pro rohy existuje mnoho stylů a každý závisí na zkušenostech a dovednostech krejčího. Později uvidíte, jak správně tato část udrží vaši deku pohromadě.

& nbsp;

Pokud hledáte klidný způsob, jak trávit čas nebo se jen snažíte naučit, jak opravit nějaké škody na vaší oblíbené dece, jste na správném místě.

& nbsp;

Zaměříme se na přímou metodu nápravy vašeho problému a zajistíme, abyste našim pokynům snadno porozuměli a uchovali si je.

& nbsp;

Jednoduché kroky, jak ušít rohy na dece

S mnoha způsoby, jak zajistit roh vaší deky, se pokusíme zaměřit na ty na úrovni pro začátečníky. Tyto metody jsou také pro lidi, kteří chtějí práci dokončit okamžitě.

& nbsp;

Zde využijeme nejpřímější přístup: šití.

& nbsp;

Tato metoda se provádí přímo na vaší dece a vyžaduje minimální až absolutně žádné zkušenosti se šitím. Budete potřebovat jen svou deku, jehlu, nit a nůžky.

& nbsp;

Krok 1. Shromážděte vhodnou jehlu a nit

Typ látky přikrývky určuje, jakou jehlu a nit použijete.

& nbsp;

Pokud je materiál vyroben s jemnými čarami, můžete použít jehlu s malým průměrem a pokud je látka je silná, můžete se rozhodnout pro větší jehlu.

& nbsp;

Pravidlem by bylo vyhnout se vytváření velkých zbylých otvorů na oděvu nebo ztrátě jehly, kdykoli ji nalepíte do látky.

& nbsp;

Vyberte velikost a barvu svého vlákna podle přikrývky. Neexistují žádná konkrétní pravidla, podle kterých byste měli používat barvy.

& nbsp;

Pokud je deka pro osobní použití, vyberte si libovolnou barvu, která bude podle vašeho vkusu vyhovovat. Vyberte velikost nitě téměř stejnou nebo o něco větší, než je velikost na látce přikrývky.

& nbsp;

Vložte jeden konec nitě do jehly a na druhém konci uvázat uzel. Zajistěte, aby byl uzel dostatečně velký, aby neprošel druhou stranou přikrývky.

& nbsp;

Připojená nit by měla být téměř třikrát delší než roh přikrývky, kterou šijete.

& nbsp;

Krok 2. Šijte za rohem

I když máte v úmyslu pouze zašít roh, musíte natáhnout cíl alespoň jeden centimetr na jeden palec od rohu deky.

& nbsp;

Toto rozšíření bude fungovat jako kotva do rohu, takže se snadno nepoškodí a neodlomí.

& nbsp;

Vyberte stranu přikrývky, která vám bude čelit, a my ji budeme nazývat horní vrstvou, zatímco opačná strana je zadní vrstvou.

& nbsp;

Zatlačte jehlu do odhadovaného bodu v horní vrstvě, alespoň centimetr od okraje deky, a táhněte ji, dokud celá nit nebude procházet k zadní vrstvě.

& nbsp;

Protáhněte jehlu ze zadní vrstvy nad okraj a vložte ji znovu do prvního bodu, kterým jste ji protlačili na horní vrstvu. Tento krok by měl vytvořit smyčku kolem okraje.

& nbsp;

Vložte jehlu do vytvořené smyčky směrem k opačné straně rohu, který šijete, a poté jehlu vytáhněte směrem k horní části okraje, dokud se nit neutáhne.

& nbsp;

Můžete si vybrat směr, kterým vám vyhovuje pracovat. Pokračujte ve vytváření smyček, dokud se nedostanete do rohu.

& nbsp;

Všimněte si, že vzdálenost každé smyčky by měla být stejná jako délka smyčky od bodu vložení k okraji.

& nbsp;

Při propichování nové cívky se také ujistěte, že nit z předchozí smyčky by měla být pod jehlou. Toto umístění umožní jehle zastrčit nit na místě.

& nbsp;

Krok č. 3. Vytvořte čtvercový steh pro roh

Když se dostanete do rohu deky, protáhněte jehlu stejným místem z předchozí smyčky, zepředu dozadu.

& nbsp;

Umístěte nit z předchozí smyčky pod jehlu a poté ji utáhněte úhlopříčně směrem ke špičce rohu.

& nbsp;

Vyvarujte se příliš velkého kreslení, protože by to svíralo roh, ale upravte si nit, takže smyčka padá přímo na horní část rohu.

& nbsp;

Znovu zatlačte jehlu do stejného otvoru shora a otáčením deky do druhé strany rohu.

& nbsp;

Při zatahování za spodní část dávejte pozor, aby se vaše jehla přitlačila na nit. Pokračujte ve vytváření smyček, dokud nepokryjete vzdálenost rovnající se předchozí straně.

& nbsp;

Krok č. 4. Ukončete konec vlákna

Po vytvoření poslední smyčky musíte vytvořit zámek, aby se vaše stehy neodlepily. Zasuňte jehlu stejným otvorem jako předchozí smyčku a poté ji zasuňte vytvořenou smyčkou.

& nbsp;

Na bodě by měla být dvojitá smyčka; zasuňte jehlu kolem těchto dvou a poté ji protlačte nově vytvořenou smyčkou.

& nbsp;

Pokud se uzel po zatažení za jehlu přestane hýbat, můžete zkontrolovat, zda je steh bezpečný. Pokud se stále pohybuje, vložte jehlový zisk kolem dvou koncových smyček a poté ji protlačte nově vytvořenou smyčkou.

& nbsp;

Po uzamčení stehu můžete nyní přebytečnou nit odstřihnout.

& nbsp;

<

Někteří lidé si myslí, že naučit se šit rohy na dece je zbytečné, ale je to zásadní, protože šité rohy deky jsou hezké a trvanlivé.

& nbsp;

Také okoření váš styl přikrývky a chrání ji před roztrháním na okrajích.

& nbsp;

Rohový steh zesiluje vaše přikrývky tak, aby si zachovaly integritu. Rovněž zabrání pozdějšímu zvlnění nebo odvalení. Jedná se o konkrétní součást, která vám může pomoci udržovat váš předmět déle.