Jak ušít polštář zavřený? Nejlepší průvodce pro začátečníky

Pouze dva kroky si osvojíte, jak ušít polštář uzavřený. Bude užitečné, když si polštář zavřete, abyste chránili jeho výplň. Polštář můžete ušít doma, ale může také přijít doba, kdy budete muset polštář otevřít a vyměnit jeho náplň.

Proč záleží na uzavření polštáře? Chcete chránit vnitřek polštáře, abyste udrželi jeho formu a čistotu. Když budete vědět, jak ušít polštář, také vám umožní experimentovat s různými styly zavírání.

Jak ušít ručně zavřený polštář

Krok # 1. Serging

Tato příručka představuje snadný způsob, jak vás naučit zavírat polštář ručním šitím. Budete však mít rychlejší čas, když nejdříve zarovnáte spodní okraje polštáře. Jejich stlačení také pomůže vytvořit podstatnější polštář, protože okraje látky se po nějaké době již nebudou třást.

Když šijete polštář blízko, můžete se rozhodnout pro ruční šití nebo použít šicí stroj, pokud je to pohodlnější. Tato příručka doporučuje pouze použití sergeru, takže budete mít kvalitnější polštáře, které vydrží každodenní opotřebení.

Krok # 2. Šití

Jakmile rozdělíte spodní okraje, můžete sešit od okrajů látky spodní strany. Tímto způsobem můžete snadno zjistit, kde budete mít půlpalcový švový příspěvek. Poté sešijte malou část na pravé straně polštáře a další přes ni.

Pokračujte v šití podél spodního okraje, počínaje zprava doleva, a poté vytvořte uzel. Užitečným způsobem, jak polštář zavřít, je žebříkový steh, protože je zajištěný a relativně snadný. Ale jak ušít žebříkový steh?

Jak žebříkový steh

Chcete-li polštář zavřít ručně, zatlačte jehlu jedním ze švů zezadu dopředu, abyste skryli zauzlený konec niti ve švu. Poté zatlačte jehlu dolů a zpět přes protilehlý šev, abyste zahájili steh skrytý v záhybu švu. V tomto okamžiku můžete postup opakovat přes záhyb protilehlého švu.

Po dosažení konce chcete vytáhnout jehlu se závitem a utáhnout stehy. Žebřík spojovacích stehů by se měl skrýt, aby se dosáhlo uklizeného švu na polštáři. Nakonec vyberte malou část švu naproti místu, kde se objevíte, a protáhněte smyčku, abyste vytvořili uzel.

Jak ušít polštář uzavřený šicím strojem

Zavírání polštáře pomocí šicího stroje není tak populární, protože umístění polotovaru pod krmné psy je nepříjemné. Běžnější je šit husté stehy a pak dvojitý steh pro posílení uzavření polštáře. Pokud však musíte použít šicí stroj, musíte přeskočit část ponechání mezery ve švu a místo toho provést jiné způsoby uzavření polštáře.

Před použitím šicího stroje zkontrolujte oblast cívky a zda je přítlačná patka dole. Nejlepší by bylo, kdybyste také navlékli vše, co je potřeba, abyste se vyhnuli potížím později. Poté dokončete polštář s uzávěrem ve stylu obálky.

Existují různé techniky uzavírání polštářů, ale uzavření obálky vám dává svobodu rychle vyměnit a vyjmout vložku polštáře. Díky tomu je čištění polštáře pohodlnější a pokud váš polštář ztratí svou strukturu, můžete vždy použít novou náplň.

Jak vyrobit polštář se zapínáním na obálku

Nejprve je třeba přidělit klopu látky kolem around šířky polštáře. Kus můžete samostatně vystřihnout, sešít nebo použít extra materiál na polštáři a vytvořit klopu. Poté přeložte špatnou stranu o půl palce a proveďte totéž na zadním panelu polštáře.

Šití můžete usnadnit připnutím předních a zadních dílů tak, aby se jejich pravé strany a lemované okraje zadních panelů překrývaly. Šijte všude kolem polštáře a úhlopříčně řezejte rohy. Nakonec surové okraje vložky sešijte, než ji otočíte pravou stranou ven.

Uzávěr obálky můžete kdykoli upravit podle svých představ. Běžným způsobem, jak zajistit bezpečnější uzávěr, je přidání tlačítek. Šijte je na jednu hotovou hranu spojenou s otvory na druhé.

Závěr

Vytvoření vlastního polštáře je zábavný způsob, jak pro vás vytvořit vlastní. Pomohlo by vám však, kdybyste se naučili, jak šit polštář uzavřený, takže skončíte s čistě vypadajícím švem a polštář po každodenním použití nakonec nevylití náplň. Užitečným tipem, jak zabránit roztřepení látky, je použití sergeru před dokončením polštáře ručním šitím žebříkového stehu.

Co když chcete použít šicí stroj? V tomto případě se můžete rozhodnout pro jiný styl zavírání polštáře. Uzávěr obálky by byl vhodnější, protože dokončení vyplněné mezery na polštář pod šicím strojem bude obtížné.

Pokud nemáte rádi hotový šev, můžete vždy vyzkoušet jiné techniky uzavírání polštářů. Například uzávěr obálky umožňuje snadné vyjmutí náplně později. K šití tohoto stylu uzavření můžete použít šicí stroj.