Jak ušít látku na háčkovanou deku? 3 rychlé kroky

Naučte se, jak šit látku na háčkovanou přikrývku ve třech krocích! Nepotřebujete ani šicí stroj nebo se učit speciální techniky háčkování a šití. Překvapte sebe tím, že zkombinujete háčkované projekty a látku a vytvoříte jedinečně vypadající povrch.

Pokud máte potíže s háčkováním přikrývky, můžete také zkontrolovat naši průvodce velikostí háčků . Použitím správné velikosti háčkování bude vaše deka vypadat rovnoměrně a elegantně a budete mít také snazší háčkování. Jakmile budete hotovi, pokračujte níže uvedeným tříkrokovým projektem a použijte látku jako liner.

& nbsp;

Jak připevníte látku na háčkování bez šicího stroje?

& nbsp;

Krok 1. Připravte si háčkovanou deku a látku

Existuje mnoho typů háčkovaných přikrývek a při výrobě textilní podšívky musíte dodržovat jejich tvar a velikost. Poté odstřihněte kus látky, který má stejnou velikost jako háčkovaná deka. Nezapomeňte dokončit okraje látky buď stehy, nebo švovou páskou, aby se materiál neroztrhl.

& nbsp;

Krok 2. Ručně sešívejte látku

Navlékněte jehlu a protáhněte ji přes samotný okraj látky. Před začátkem stehů jej zatáhněte, aby se uzel dostal do záhybu látky. Pokračujte v šití kolem okraje materiálu pomocí stejných velikostí mezi stehy.

& nbsp;

Krok 3. Připojte látku k háčkované dece pomocí jediného háčkovaného stehu

Po dokončení položte háčkovanou přikrývku a kus látky pravými stranami k sobě. Vezměte si háček a vložte ho na steh a kolem okraje deky. Příze přetáhněte, protáhněte a vytvořte jediný háčkovaný steh kolem deky, abyste dokončili.

& nbsp;

Můžete si ušít látku na háčkování?

Látku můžete ušít na jakékoli háčkované položky, které budou vyžadovat podšívku. Odřízněte kus látky stejné velikosti jako projekt, dokončete boční stranu a jste připraveni ji ručně ušít bičovými stehy na háčkovaný projekt. U větších projektů můžete také kousek látky připevnit na háčkování pomocí šicího stroje.

& nbsp;

Jak šit látku na háčkování deky pomocí šicího stroje

Při použití šicího stroje s háčkováním musíte být velmi opatrní, abyste jej nepoškodili. Mohlo by být užitečné mít háčkovaný díl pod látkou, aby nedošlo k jeho zachycení jehlou. Při šití sklopte podavače a materiál jemně protáhněte šicím strojem.

& nbsp;

Jak připojíte látku k přízi?

& nbsp;

Deka steh

Nejlepším stehem pro připevnění látky k přízi je přikrývkový steh, protože nebude příliš těsný, aby deformoval okraj látky. Poté budete háčkovat přes horní lemovací smyčky přikrývkového stehu, abyste spojili přízi s látkou.

& nbsp;

Háčkování

Můžete také přímo háčkovat na látku pomocí malého háčku a protlačit ji přes přehnutý okraj látky. Ocelový háček by měl být schopen dělat otvory v materiálu. Jakmile máte několik děr, propíchněte je háčkováním sklouzávacími stehy.

& nbsp;

Tavitelné rozhraní

Jedním z nejrychlejších způsobů připevnění látky k háčkování je oboustranný fusible interfacing . Od samotného názvu spojuje látku s háčkem poté, co ji nažehlíte. Neměli byste však žehlit některé materiály a háčkovaná oblast s tavitelným rozhraním má tendenci ztuhnout.

& nbsp;

Plstění jehel

Pokud používáte látku, jako je plátno nebo plátno, můžete ji pomocí jehlového plstění připojit k háčkování. Dále si pamatujte, že tato technika je nejlepší pouze u vlněné příze. Nechte látku přes pěnu a na ni položte háčkování, aby jehla protlačila všechny vrstvy a pomohla vám připevnit oba materiály.

& nbsp;

Jak si vyrobit přikrývku?

Téměř všechny typy přikrývek mají obvykle jako podložku další materiál, kromě těch, které používají oboustrannou textilii. Tlustší přikrývky mají také přední stranu, uprostřed odpalování a jako spodní vrstvu podklad. Zadní vrstva může být bavlna nebo jakákoli látka, kterou chcete.

& nbsp;

  1. Pokud má přikrývka, kterou vytvoříte, odpal, umístěte na ni podkladovou látku pravou stranou nahoru < / span>
  2. Umístěte na ně přední vrstvu pravou stranou dolů
  3. Přilepte přikrývku kolem okrajů, aby vám pomohla se šitím
  4. Zkontrolujte, zda jsou všechny vrstvy rovnoměrné a hladké, pak sešijte s ¼ palcem příspěvku na šev
  5. Jakmile sešijete přikrývku, odstraňte špendlíky
  6. Ponechte mezeru čtyř palců pro pozdější otočení
  7. Backstitch v počátečním a posledním bodě švu
  8. Oříznutím, rohy a švy zmenšíte objem přikrývky
  9. Pomocí mezery otočte deku na pravou stranu a nezapomeňte všechny rohy protlačit úplně
  10. Přehněte okraje mezery, připněte a sešijte o 1/4 palce, aby šev skončil

Závěr

Chcete lemovat svou háčkovanou deku? Jak šit látku na háčkování přikrývek se můžete naučit pomocí našeho tříkrokového průvodce výše. Mluvili jsme také o některých možnostech připevnění materiálu k háčkování.

Můžete šit ručně, pomocí stroje nebo přímo na látku háčkovat. Pokud jsou materiály kompatibilní s těmito postupy, můžete dokonce použít rozhraní nebo plstění jehlou. V komentářích nám dejte vědět, jaký je váš požadovaný způsob připevnění látky k háčkování.

& nbsp;