Jak umýt vyhřívanou podložku na matraci? Nejlepší dvoustupňový průvodce

Ve dvou jednoduchých krocích můžete zvládnout, jak umýt vyhřívanou podložku na matraci. Je důležité, abyste rozuměli správnému způsobu čištění vyhřívané podložky na matraci, aby nedošlo k jejímu poškození a také kvůli vaší bezpečnosti. Není to však nic, čeho by se měli zastrašit, a můžete jej snadno zahrnout do údržby hygieny postele.

Ve srovnání s matracemi z paměťové pěny vyžaduje čištění a vyhřívání matracových podložek kontrolu a přípravu. Dobrou zprávou je, že můžete pračku čistit bezpečně a bez námahy. Pokud chcete vědět více tipů, čtěte dále!

Jak bezpečně umýt vyhřívanou podložku na matraci

Krok # 1. Připravit

Vyhřívaná podložka na matraci funguje kvůli vnitřním cívkám, které je ohřívají elektřinou. Před jakýmkoli čištěním proto vždy musíte podložku vypnout a odpojit kabel. Chcete také vyjmout kabel ze samotné zástrčky.

Stejně jako u vyhřívaných přikrývek musíte pravidelně prohřívat vyhřívanou podložku, abyste se ujistili, že nejsou poškozené. Tuto příležitost využijte také ke kontrole vodičů. Jakmile je vše v pořádku, naplňte pračku vlažnou vodou a jemným pracím prostředkem v nejšetrnějším cyklu.

Mějte na paměti, že je lepší zkontrolovat štítek konkrétní jednotky, který používáte, abyste poznali kompatibilní produkty a postupy čištění.

Krok # 2. Před namočením, praním a sušením

Nyní můžete matraci namočit na 15 minut do pračky a poté provést prací cyklus pouze na 2 minuty. Před odstředěním vypusťte a opláchněte polštářek ve stroji studenou vodou. Nakonec předehřejte stroj pomocí nejnižšího stupně ohřevu vaší sušičky po dobu dvou minut a poté podložku 10 minut osušte.

Dokončete proces sušení na prádelní šňůře tím, že na ni přehodíte podložku, abyste zajistili, že se vzduch a teplo venku dostanou na všechny strany. A to je vše! Nezapomeňte, že podložku byste měli používat a zapojovat do ní, pouze pokud důkladně zaschla.

Můžete umýt kryt topné podložky?

Protože můžete umýt samotnou podložku, je ještě možné umýt její potah. Většina lidí upřednostňuje bodové čištění krytu, aby efektivněji zacílila na skvrny a špinavá místa, ale pro hlubší čištění a odstranění složitějších skvrn můžete také použít ruční praní. V závislosti na použitém krytu může být dokonce možné použít k čištění pračku.

U této metody používejte malé množství strojů a studenou vodu s jemným čisticím prostředkem. Můžete přidat další položky s krytem, ​​pokud se nebudou navzájem obarvit. Nakonec kryt osušte na vzduchu, protože použití sušičky může materiál zmenšit.

Můžete vložit sušičku do sušičky?

Do sušičky můžete vložit vyhřívanou podložku na matraci, ale pouze při nejnižším stupni ohřevu, jak jste právě četli. A co topná deka? Opět musíte zkontrolovat štítek a zjistit, zda má výrobce konkrétní indikace.

Obecně můžete umístit topnou přikrývku, abyste ji částečně vysušili v chladu nebo bez tepla. Použití příliš vysokého materiálu může poškodit vodiče nebo dokonce zmenšit materiál. A když už mluvíme o tom, sušička by měla mít dostatek místa na to, aby se deka mohla převrátit, aby se zabránilo zkroucení a ovlivnění drátů.

Poté, co ji vložíte do sušičky na 20 minut, vyjměte ji ještě vlhkou a dokončete sušení na prádelní šňůře. Pro vaši bezpečnost by mělo být všeobecně známo, že nikdy nepoužíváte topnou přikrývku, která je ještě vlhká. Navíc nikdy nežehlete topnou přikrývku, i když se pokrčila, protože gravitace ji za vás vyhladí.

Jak prát topnou deku?

Praní topné deky je docela podobné tomu, co uděláte s topnou podložkou. Sundáte šňůry a poté zajistíte rovnoměrné rozložení deky uvnitř. V případě potřeby přidejte dovnitř několik listů, abyste vyvážili zatížení.

Použijte krátkou dobu studenou nebo teplou vodu s jemným čisticím prostředkem a snižte ji na nejnižší stupeň konečného odstřeďování. Po dvou minutách nechte přikrývku propláchnout. Pokud nemáte pračku, můžete deku ve vaně ručně vyprat.

Jak vyčistíte ohřívací vrh paprsku?

Pokud používáte konkrétní značku, jako je Sunbeam, mělo by se čištění řídit požadavky výrobců. To znamená, že hodíme namočený do studené vody a jemného mýdla na 15 minut a poté jej na dvě minuty jemným cyklem umyjeme. Po dokončení opláchněte studenou vodou a odstřeďte v pračce.

Poté můžete sušit na vzduchu na šňůře na prádlo nebo v sušičce. Pokud jde o druhou možnost, předehřejte jednotku na dvě minuty a sušičku hodte na 10 minut. Nakonec proveďte vlhký hod a dokončete sušení venku bez použití špendlíků.

Závěr

Teplo a útulnost přidané vyhřívací podložkou zlepšují spánek. Víte však, jak umýt vyhřívanou podložku na matraci? Nakonec se také zašpiní, proto dbejte na správné postupy čištění.

Tento proces je přímý a zcela běžně známý. Odpojte a odpojte kabel, použijte jemný cyklus ve stroji a použijte jej až po úplném zaschnutí podložky.