Jak umýt elektrickou podložku na matraci ve 2 snadných krocích

Pouze dva kroky si osvojíte, jak umýt elektrickou podložku na matraci. Náš průvodce níže je založen na tom, jak většina produktů na trhu doporučuje čištění. Nejlepší by však bylo zkontrolovat štítek konkrétní podložky, kterou používáte, abyste předešli problémům.

Pamatujte, že matracová podložka slouží také jako chránič postele. Pomohlo by, kdybyste jej také udržovali v čistotě, abyste zajistili, že se nebudou hromadit skvrny, zápach a alergeny. Zde je tedy nejbezpečnější způsob, jak to udělat bez dalších okolků:

Jak doma umýt elektrickou podložku na matraci

Krok # 1. Čisté místo

Vzhledem k celkové konstrukci podložky s elektrickým matracem můžete předpokládat, že ji nemůžete vložit do pračky k čištění. Místo toho musíte skvrny zaměřit vyčištěním skvrn, aby nedošlo k poškození podložky. Doporučujeme také zkontrolovat údaje od značky, protože některé modely mohou vyžadovat určité postupy čištění.

U většiny elektrických podložek na matraci na trhu můžete k ošetření skvrn použít jemný prací prostředek. Smíchejte stejné části s vodou a zasažte postižená místa, aniž byste materiál namočili. Poté navlhčené skvrny otřete hadříkem, dokud skvrnu neodstraníte.

Krok # 2. Suché

Po odstranění skvrn musíte podložku před dalším použitím důkladně vysušit. Vlhkost může povzbudit růst plísní a nebude mokré používat něco elektrického. Podložku můžete zavěsit na šňůru na prádlo nebo ji položit na něco roštového, takže vzduch cirkuluje také pod ní.

Nezapomeňte také otočit podložku, abyste vysušili druhou stranu. Pokud je venku vlhké počasí, můžete podložku umístit uvnitř s cirkulačním ventilátorem. Někteří majitelé domů ho dokonce přikrývají přes záclonovou tyč, pokud nemáte prostor pro její vysušení.

Jaký je rozdíl mezi elektrickou matracovou podložkou a elektrickou přikrývkou?

Než se pustíme do dalších témat, chceme rychle odlišit elektrické podložky od elektrických přikrývek. Pravděpodobně si myslíte, že jejich čištění zahrnuje podobné postupy, a máte většinou pravdu! Oba by měly být před čištěním odpojeny ze zásuvky a před opětovným použitím zcela vysušeny.

V čem se tedy liší? Samozřejmě, jedna je deka a druhá je podložka. Všimněte si však také, že polštářky jsou v Evropě běžnější a přikrývky jsou častější v USA.

Můžete sušit vyhřívanou podložku do matrace v sušičce?

Jak jsme vám již dříve připomněli, vždy si předem přečtěte pokyny konkrétní podložky, kterou používáte. To platí také při kontrole, zda jej můžete sušit v sušičce. Nejbezpečnějším způsobem, jak sušit elektrickou podložku, je sušení na vzduchu, ale některé modely umožňují použití sušičky.

U druhého z nich chcete spotřebič předehřát na nízké nastavení asi 2 minuty a poté 10 minut sušit podložku na matraci. Ujistěte se, že používáte nízkou teplotu a dokončíte sušení venku. Četli jste správně; vytáhněte podložku matrace, dokud je ještě vlhká, a poté ji dokončete sušením na vzduchu bez špendlíků na prádlo nebo čehokoli přes ni.

Můžete použít pračku na elektrickou podložku na matraci?

I když dáváme přednost skvrnám pro bodové ošetření podložky a mnoho modelů na trhu nelze prát v pračce, stále stojí za zmínku, že některé značky umožňují použití pračky. Příkladem je Sunbeam, kde doporučujeme namočit matracovou podložku na 15 minut do jemného čisticího prostředku a studené vody.

Poté jej můžete na 2 minuty prát na 2 minuty bez bělidla nebo drsných čisticích prostředků. Opláchněte studenou vodou a podložku můžete v pračce dokonce odstředit. Spreje, žehlení a ždímání polštářku jsou však zakázány.

Mohu dát do pračky potah matrace?

Většinu potahů a chráničů matrace lze bezpečně prát v pračce. Některé materiály jej však mohou doporučit, protože by to mohlo zmenšit kryt. Také se chcete ujistit, že používáte jemný prací prostředek a studený nebo vlažný jemný cyklus na pračce.

Dalším běžným tipem, který vidíme mezi značkami, je prát potah matrace podobnými materiály. Může to být vaše povlečení, přikrývky nebo povlaky na polštáře z podobných materiálů nebo barev, takže náplň je uvnitř pračky ideální. Až budete hotovi, můžete sušičku použít nebo zavěsit kryt venku.

Jak často byste si měli chránit chránič matrace?

Díky svému primárnímu účelu se chránič matrace rychle zašpiní. Můžete jej umýt pravidelně každé dva měsíce, abyste zabránili vzniku skvrn a pachů a udržovali správnou hygienu postele. Můžete jej však také vyrábět více či méně často, podle toho, jak je špinavý nebo páchnoucí.

Další otázka, která by vás mohla napadnout, je, kdy se rozloučit se svým chráničem matrace? Ať už je to vaše plachta nebo podložka; můžete jej vyměnit po jednom až dvou letech. Koneckonců, opotřebovaný chránič porušuje svůj účel udržovat matraci pod dobře chráněnou.

Závěr

Potřebujete vyčistit elektrickou matraci? V tomto článku jsme se naučili, jak správně a bezpečně umýt elektrickou podložku na matraci. Rychlá rekapitulace toho, o čem jsme diskutovali, je, jak můžete skvrny ošetřit a podložku vysušit.

Některé značky lze také prát v pračce a umožňují sušení v sušičce. Vyvarujte se však bělení nebo chemického čištění elektrické podložky, abyste ji nepoškodili.