Jak uložit topper matrace z paměťové pěny ve 2 krocích

Pouze dva kroky si osvojíte, jak skladovat matraci z paměťové pěny. Za předpokladu, že už víte, jak komprimovat matraci z paměťové pěny, vyhovuje pouze to, že rozumíte také nejlepšímu způsobu, jak ji uložit. Chtěli bychom vám však připomenout, abyste si vždy předem přečetli návod k použití matrací.

Pokud jde o uvolnění tlaku, nic nepřekoná paměťovou pěnu. Proto je jeho oblíbeným materiálem pro matrace. Pokud ale ten svůj momentálně nepotřebujete, můžete jej bezpečně uložit.

Jak správně ukládat vrchní vrstvu matrace z paměťové pěny

Krok # 1. Zabezpečit

Po stlačení svršku matrace z paměťové pěny jej musíte zajistit popruhy, aby se materiál nerozmotal. Nezapomeňte, že nejvýznamnější kvalitou paměťových pěn je to, jak se mohou po vyvinutí tlaku vrátit do svého tvaru. Tato velmi charakteristická vlastnost může také způsobit ploché otevření svinuté a stlačené matrace.

Nejlepším materiálem, který můžete použít k udržení svinuté role, jsou ráčnové pásky. Jsou také poměrně snadno použitelné a po vložení jsou zabezpečené. Doporučujeme však použít proti matraci přikrývku nebo jakoukoli látku, aby popruhy neklesly přímo do pěny.

Při vázání můžete také využít výhod těchto popruhů, takže budete mít rukojeť pro přesun matrace. Po dokončení můžete jako další krok použít tašku na matraci nebo vakuově uzavřenou tašku.

Krok # 2. Pečeť

V posledním kroku jednoduše umístíte svinutý svinutý matrac do příslušné tašky. Některé krycí desky z paměťové pěny se však jako první krok před válcováním komprimují. Upravte podle doporučení a pokynů značky, aby nedošlo k poškození matrace.

Před uložením se však ujistěte, že je matracový polep dobře uzavřený uvnitř tašky. Pokud jste použili tašku na matraci, můžete pro lepší zabezpečení použít lepicí pásku na obou koncích. To zajistí, že matrace zůstane chráněna, pokud se vak dostane do trhlin nebo otvorů.

Jak dlouho byste měli mít matraci z paměťové pěny?

Kam uložit vrchní matraci

Nyní, když máte svinutou a zapečetěnou matraci, můžete ji umístit někam na sucho se stabilní vlhkostí a teplotou. Nebuďte v pokušení umístit jej do podkroví nebo garáže, kde by mohly kolísat podmínky. Příkladem úložného prostoru, který je třeba zvážit, je skříň nebo vhodné skladovací zařízení pro kontrolu podmínek.

Nezapomeňte zkontrolovat všechny otvory, kde by do skladovacího prostoru mohly vniknout chyby nebo vlhkost. Nemusíte se bát plísní, ale pamatujte, že vlhkost a vlhkost podporují jejich růst. Proto si vždy předem zkontrolujte, kam budete matraci ukládat.

Dokud můžete uložit matraci

Bez ohledu na materiál byste měli každých šest měsíců vyjímat matraci z tašky. Rozviňte matraci a provzdušněte ji, aby mohla dýchat. Můžete také zkontrolovat kvalitu úložného prostoru a samotné matrace.

Zkontrolujte, zda nejsou poškozené, znečištěné nebo vlhké, a okamžitě je odstraňte. Pokud necháte paměťovou pěnu expandovat dvakrát ročně, mělo by se také zajistit, že se při skladování nebude vyvíjet záhyby. Chcete-li svrchní vrstvu osvěžit, než ji vložíte zpět do sáčku, posypte ji po celém povrchu trochou jedlé sody.

Před vysáváním nechte hodinu nebo dvě sedět a deodorizujte ji. Až budete hotovi, opakujte našeho dvoustupňového průvodce a nezapomeňte po šesti měsících větrat a rozšířit paměťovou pěnu.

Je v pořádku složit matraci z paměťové pěny?

Upřednostňujeme válcování jakéhokoli materiálu, který používá paměťovou pěnu, aby nedošlo k podpoře promáčknutí nebo zmačkání. Několik vrstev pěny se může při skládání zkreslit, zejména po dlouhou dobu. Některé matrace však umožňují skládání na krátkou dobu během stěhování.

Uprostřed postele byste si měli rychle všimnout značky, kde můžete pěnu složit na polovinu. Musíte to však udělat jen rychle, abyste zachovali integritu matrace. A pokud jde o skladování, postele jsou lépe položeny naplocho, než aby byly srolované nebo nakloněné na bok.

Jak přebalíte paměťovou pěnu?

Pokud potřebujete přebalit paměťovou pěnu, můžete použít stejné techniky, když vložíte postel z paměťové pěny zpět do krabice. Máme na mysli to, že musíte umístit topper do vakuově uzavřeného vaku a stlačit jej. Tímto způsobem ušetříte hromadně a nebudete riskovat poškození paměťové pěny.

Chcete-li komprimovat paměťovou pěnu, stačí připojit vakuovou hadici k uzavřenému vaku. Někteří dokonce začínají válet, když se topper zplošťuje, ale raději to začneme, jakmile topper dokončí kompresi. Jakmile je hotový, můžete jej dát do tašky nebo krabice, podle toho, co štítek doporučuje, k rolování nebo skládání matrace.

Závěr

Pokud chcete vylepšit obrys postele, můžete použít matraci z paměťové pěny. Musíte však vědět, jak ukládat matraci z paměťové pěny, pokud ji již nepoužíváte. Válcovaný svršek musíte zajistit pouze rohatkovými pásky a poté jej zalepit do sáčku.

Nakonec nezapomeňte topper každých šest měsíců větrat, aby byla zachována struktura pěny. Vaše topper by měl být stejně dobrý, jaký jste si uložili pro následné použití podle těchto tipů.