Jak uložit matraci z paměťové pěny ve 2 krocích bez námahy!

Existují dva kroky k pochopení toho, jak správně ukládat matraci z paměťové pěny. Budeme o nich diskutovat velmi podrobně, abychom vám pomohli udržet vrchní matraci v „špičkovém“ tvaru. Proč je ale nutné správné skladování?

Zavírače matrací jsou to, co okamžitě dostane tlak, když ležíte na posteli. Jeho skladování by proto nemělo být přehlédnuto, aby nedošlo k deformaci struktury. Tímto způsobem zachová podpůrný formulář až do dalšího použití.

Jak ukládáte matraci?

Krok # 1. Nejprve to vyčistěte

Vakuum

Stejně jako při skladování matrace byste měli nejprve vyčistit svrchní vrstvu matrace. To pomůže prodloužit jeho životnost během skladování a zabránit hromadění škůdců. Pokud by se topper zachytil hmyz, nečistoty nebo bakterie, mohlo by dojít k poškození.

Spotová úprava

Odstraňte vše ze svršku a povysávejte povrch, aby se zabránilo hromadění částic. Poté můžete zkontrolovat, zda nejsou skvrny, a odstranit je hadříkem namočeným a vyždímaným v jemném čisticím prostředku. Existuje mnoho domácích odstraňovačů skvrn, které můžete použít k místnímu vyčištění krycí vrstvy, proto prosím zkontrolujte, zda je ideální pro skvrny, se kterými se potýkáte.

Jakmile skvrny jemně odstraníte, přebytečný zbytek a tekutinu vysajte dalším čistým ručníkem. Pamatujte, že si matraci nenechávejte nasáklou tekutým typem, protože vlhkost může podpořit růst plísní. Před uskladněním jej musíte důkladně vysušit.

Deodorizace

Nakonec svrchní vrstvu matrace osvěžte posypáním jedlou sodou na povrch. Nechejte sódu bikarbónu hodinu nebo dvě sedět, aby absorbovala zbývající vlhkost a zápach na matraci. Vysajte jej a nechte topper vzduch za slunečného dne vyschnout venku.

Proces sušení můžete urychlit beztlakovým nastavením fénem nebo umístit topper někam větraný cirkulačními ventilátory. Tento poslední proces by jej měl dále osvěžit a zabít všechny zbývající organismy na mulčovači. Po dokončení zkontrolujte doporučení výrobce pro válcování nebo skládání topperu.

Krok # 2. Rolovat a skladovat

Většina zavírače matrace umožňuje rolování, aby bylo skladování kompaktnější a pohodlnější. Dávejte však pozor na skládání, protože se může natrvalo deformovat a prasknout. Po svinutí jej vložte do úložného vaku, který dobře odpovídá velikosti vaší matrace.

Ideální ochranný vak je vakuově uzavřen, aby se zabránilo hromadění tekutin a jiných nečistot v mulčovači. Můžete také použít tašku na matraci a utěsnit ji vakuovou hadicí. Poté konce přelepte páskou, aby se vak zajistil.

Nakonec položte tašku někam suchou jako skříň. Nikdy nepoužívejte suterén, protože je vlhký a vlhký, což může povzbudit plísně nebo plísně. Někteří uživatelé si dokonce přinesou úložnou jednotku, protože jim umožňuje snadnější ovládání vlhkosti a teploty.

Jak dlouho byste měli mít matraci?

Svrchní matraci můžete uskladnit až šest měsíců nebo ji nechat dýchat dvakrát ročně, aby nedošlo k poškození materiálu. Koneckonců, delší válcování může změnit strukturu jakékoli pěny. Pro klid můžete také zkontrolovat doporučení výrobce.

Jak dlouho vydrží pokrývka matrace?

Mulčovače se liší v očekávané délce života, v závislosti na jejich kvalitě. Některé mohou trvat až tři roky, jiné vydrží déle pět let. Musíte zvážit, jak jej používáte nebo jak silný je materiál, protože ovlivňují životnost mulčovače.

Kdy vyměnit svrchní vrstvu matrace

Pokud pociťujete ztrátu pohodlí nebo oporu, můžete matraci vyměnit. Můžete častěji házet a otáčet se celou noc, nebo se probudíte s bolestí těla kvůli špatnému držení těla ve spánku. Můžete také zkontrolovat, zda se v topperu vytvořily slzy a otvory.

Další známkou toho, že je čas pořídit si novou matraci, je růst plísní. Nejen, že je hrubý, ale spory mohou způsobit alergie a podráždění. A konečně, staré a opotřebované matrace mají obvykle skvrny a pachy, které se těžko odstraňují bez ohledu na to, jak dobře je čistíte.

Musíte nechat vysílat topper matrace?

Nejlepší by bylo, kdybyste před použitím počkali, až se topper matrace důkladně provzdušní. To může být použitelné pro nové matrace, nebo pokud je dlouhodobě skladujete. Můžete ji nechat ve větrané místnosti a použít ji po úplném roztažení pěny.

Před použitím matrace si ověřte doporučenou dobu od výrobce. Může to být po hodině nebo po celém dni. Větrání by mělo také pomoci s odplyněním, aby se zápach rychle rozptýlil.

Topper matrace by měl být připraven k použití, jakmile dokončí odplyňování a dosáhne zamýšlených rozměrů.

Závěr

Správné udržování zavírače matrace jim může pomoci vydržet déle. Pokud budete vědět, jak ukládat matraci z paměťové pěny, udržíte na uzdě také nečistoty, plísně a hmyz. Nejprve začněte čistit topper tím, že jej vysáte a ošetřete skvrny.

Posypte trochu jedlé sody na povrch a nechte ji hodinu sedět. Před vložením do úložného vaku ji znovu vysajte a nechte matraci úplně vyschnout. Jakmile je hotovo, umístěte jej někde na sucho, protože vlhkost a vlhkost mohou podporovat plísně.