Jak uložit futonovou matraci: Vše, co vědět

Existují tři kroky, které vás můžeme naučit, jak skladovat futonovou matraci. Nejprve se budeme věnovat správnému čištění a skládání futonu, abychom zajistili, že se nepoškodí a také vydrží déle v úložišti. Kromě toho vám pomůžeme rozhodnout, jak dlouho musíte futonovou postel uchovávat.

Ale co když vaše futonová matrace již není v dobrém stavu? Podívejte se na tyto návrhy, co dělat se starým futonem.

Jak uložit futonovou matraci krátkodobě i dlouhodobě

Krok 1. Vyčistěte futonovou matraci

Podobně jako při správném skladování matrace musíte svůj futon před uskladněním vyčistit. To platí bez ohledu na to, jak dlouho budete futon skladovat. Pokud necháte matraci špinavou, prach a skvrny se mohou dostat hlouběji do materiálu, což může způsobit brzké znehodnocení.

Jak ale vyčistíte futonovou matraci? V závislosti na svém stavu obvykle stačí vysávání futonové matrace vyčistit před uskladněním. Futon můžete také osvěžit jedlou sodou, ale nezapomeňte ošetřit jeho skvrny octem nebo jemným čisticím prostředkem, pokud nějaké jsou.

Krok 2. Složte futonovou matraci

Před složením futonové matrace zkontrolujte celkovou strukturu. Neměly by zde být žádné rozbité nebo chybějící části a před uskladněním musíte provést nezbytné opravy. Poté dekonstrukujte figurky k odstranění a najděte pokyny pro skládání konkrétního futonu, který máte.

Moderní futonové matrace vypadají spíše jako rozkládací pohovky, ale tradiční nazývané shikibuton se skládají mnohem menší jako podložka. Rozkládací pohovka jako futon může být buď skládací nebo trojnásobný futon, který můžete svázat popruhy, zatímco shikibuton futon můžete složit nebo srolovat pomocí kakebutonu a prostěradla nahoře. V závislosti na velikosti složeného nebo srolovaného futonu můžete použít tašku nebo krabici na matraci, pokud je prodyšná.

Krok 3. Umístěte futonovou matraci do úložiště

Před vložením do větraného úložného pouzdra zkontrolujte, zda futonová matrace neobsahuje vlhkost. Nejlepší by bylo, kdybyste jej také provzdušnili venku, abyste zajistili, že nebude vlhký. Pamatujte, že vlhkost může způsobit růst plísní, zejména při skladování předmětů, jako jsou matrace.

Najděte část domu, která nevlhne nebo nemá kolísavé podmínky. Například skříň může dobře fungovat, protože futon není tak objemný jako tradiční postel. Jen pamatujte, že na futon nepokládejte nic těžkého a menší kusy hardwaru mějte v zajištěné tašce poblíž, aby se v případě potřeby neztratily.

Jak dlouho byste měli mít futonovou matraci?

Futonovou matraci můžete uchovávat 5 až 20 let. Očekávaná životnost futonu je rozsáhlá, protože jsou k dispozici různé typy a materiály. Kromě toho by bylo nejlepší, kdybyste vzali v úvahu, jak matraci používáte a udržujete, protože budou určovat dlouhou životnost futonu.

Například byste měli zvážit výměnu futonové matrace, pokud je příliš poškozená a nepohodlná, i když stále nepřekračuje očekávanou životnost. Naopak také není divu, že některé futonové matrace mohou vydržet deset let nebo déle, protože někteří majitelé domů je používají pouze pro hosty. A konečně, uložení vašeho futonu, když se nepoužívá, je důležité pro zajištění toho, že bude dobře sloužit.

Jak často byste měli vysílat svůj Futon?

Jako všechny uložené matrace můžete svůj futon provětrat dvakrát ročně nebo každých šest měsíců. Může to být dokonce častěji než tato frekvence, protože ventilace zajišťuje, že vaše matrace nebude mít zbytkovou vlhkost. Větrání vašeho futonu a jeho dýchání venku jej také osvěží a umožní UV paprskům dezinfikovat materiál.

Důraz je nezbytný také při kontrole toho, kam ukládáte svůj futon. Nenechávejte například futon ve vlhkých oblastech, jako je koupelna. Můžete také v místnosti zkontrolovat známky vysoké vlhkosti, jako je kondenzace oken, plísně nebo dokonce roztoče.

Můžete složit futonovou matraci?

Futonovou matraci můžete složit, a dokonce je to ideální volba pro ty, kteří žijí v malých oblastech. V závislosti na svém designu můžete futon složit, když jej nepoužíváte, přeměníte ho na gauč. Některé futony jsou však navrženy tak, aby se mohly skládat místo skládání, proto si pečlivě zkontrolujte svůj manuál.

Jak udržujete futonovou matraci?

 • Matraci vysávejte jednou týdně, abyste odstranili usazování nečistot a prachu
 • Ošetřete skvrny co nejdříve a investujte do potahu matrace futon
 • Odvzdušněte futon týdně, abyste se zbavili všech zachycených tekutin
 • Uchovávejte futon, když jej nepoužíváte
 • Futonovou matraci každý druhý den načechrejte, smotejte nebo složte
 • Jak udržíte futonovou matraci na místě?

  Futonovou matraci můžete udržet na místě stejným způsobem, jako zabráníte sklouznutí matrace. Nejprve zkontrolujte uchycení postele k rámu a investujte do uchopovacích podložek a pásků. Umístěte je pod futon a mělo by zabránit sklouznutí, když si lehnete na matraci.

  Závěr

  A to je vše! Prošli jsme, jak správně uložit futonovou matraci, aby nám déle vydržela. Nejprve jej důkladně očistěte a zkontrolujte, zda nejsou nutné opravy. Poté odpovídajícím způsobem složte futon a vyberte prodyšné pouzdro a prostor bez vlhkosti.

  Doufáme, že jste si také pamatovali naše tipy na péči o futon. Pokud potřebujete více informací, napište futon na náš vyhledávací panel!