Jak udělat uvázat záclony? 6 jednoduchých kroků!

Spona na oponu je jedním z těch snadno vyrobitelných dekorativních předmětů a dodá vaší oponě úžasný vzhled. Zvažte možnost mít dobře zdobené materiály na záclony bez kravaty? Samozřejmě existuje velký rozdíl mezi závěsy s kravaty a závěsy bez kravat.

Proto vás chci seznámit s tím, jak uvázat záclony. Při plánování způsobu, jak uvázat závěsy, je třeba vzít v úvahu několik věcí.

Je důležité vzít v úvahu váhu vaší opony, abyste se ujistili, že materiály, které vyberete pro svázání, pojmou vaši oponu. V tomto článku se dozvíte snadné kroky, jak uvázat závěsy.

Než budete pokračovat v postupu, jsou to materiály potřebné pro výrobu záclon s uvázáním; záclony, šicí stroj, žebřík, nůžky, železo, měřicí páska a značkovací nástroje (tužka, křídy a zvýrazňovač).

& nbsp;

Kroky k tomu, jak uvázat záclony

Krok 1: Zavěste svou oponu

Prvním krokem při vytváření vazby záclon je zavěšení závěsu. Tento proces vám umožňuje navrhnout vzor, ​​aby se kravata vrátila.

Jakmile to uděláte, vezměte kolem závěsu měřicí pásku a změřte, kolik je to palců.

Toto měření je velmi důležité, aby vám pomohlo zajistit přesné rozměry. Tyto rozměry budou určovat, jak dobře budou vypadat vaše závěsy, když musíte kroky dokončit.

Toto je tedy nejdůležitější krok. Pokud máte v plánu udělat stylový luk, můžete také přidat několik palců.

Krok 2: Odstřihněte látky pro kravatu zpět

Odřízněte látku o délce 5 palců W o délku, kterou jste dostali z prvního kroku, která odpovídá vaší zácloně. Pokud chcete zvýšit estetický pohled svého pokoje, je velmi důležité míchání barev stěn. Lidé jdou až tak daleko, že navštíví všechna obchodní centra ve městě, aby získali stejnou barvu kravaty, aby vypadala přesně jako záclony. To bude v pořádku pro jeden tie-back. Pokud byste chtěli udělat další, jednoduše vyjměte duplikát.

Krok 3: Složte látky

Přeložte látku na dvě podélně s pravými stranami otočenými dovnitř . Lisujte kus žehličkou za použití tepla příznivého pro materiál, na kterém pracujete. Zatlačte na kravatu zpět, abyste získali rovný kus, který po dokončení závěsy k sobě připevní. Žehlení textilního materiálu je však volitelné.

Krok č. 4: Šít

Šijte podél dlouhého a na jednom z malých okrajů s tolerancí švu inch palce, přičemž druhý okraj nechejte otevřený, aby se kravata obrátila naruby.

Účelem šití je dosáhnout dokonalého vzhledu kravaty. Abyste mohli získat nedotknutelnou kravatu zpět, musíte před dokončením provést jakékoli nezbytné dokončení.

Krok č. 5: Žehlení

Otočte záclonku závěsu naruby tužkou nebo hůlkou, položte ji naplocho a celou žehličku přežehlete – zastrčte do otevřeného okraje těsným prošitím ¼ palce .

Pokud musíte tyto vazby připravit, další krok vás přenese do druhého hlavního kroku. Žehlení kravaty hlavního závěsu zpět vám poskytne konečný vzhled, než budete pokračovat ve vázání.

Krok 6: Zabalení

Shromážděte oponu a omotejte ji již vyrobenou kravatou. Můžete si vytvořit stylové uzly nebo hned poté.

Jsou závěsy na zádech zastaralé?

No, kravaty na záclony byly považovány za zastaralý nástroj na záclony, ale dnes je to považováno za modernizovaný způsob zdobení záclon. Vzhledem k tomu, že lidé přicházejí s novými dekorativními vzory, je výroba záclon s kravatou považována za velmi novou.

Lidé z různých částí Ameriky se stěhují do města, aby se naučili vyrábět závěsy. Je to trendy a já vím, že nebudete vynecháni. Připravte materiály a pečlivě postupujte podle výše uvedených kroků a nechte své závěsy vypadat atraktivněji než jiné národy.

& nbsp;

Jakou velikost mají opony na zádech?

Velikost závisí na výběru. Například, pokud chcete kravatu o šířce dva palce, budete potřebovat látku o šířce pět palců, pak šijte s ½ přídavkem švu na záhybu, po kterém získáte konečný výsledek o šířce dva palce.

Bylo by nejlepší, kdybyste důsledně používali silné závěsy, protože vypadají krásněji. I když mohou vypadat nejednoznačně. Stále je to volba mnoha lidí.

& nbsp;

Jak provést uvázání záclon s háčkem?

Pro oponu < / a> přivázat zpět pomocí háku, postupujte podle výše uvedených kroků. Poté pomocí ruční jehly a nitě nebo horkého lepidla přidejte buď dřevěný, plastový nebo kovový prsten nebo uzel na konci kravaty zpět, aby se vytvořila smyčka připojená k háku na zdi.

Rovněž můžete improvizovat s jakýmkoli jiným materiálem, jako jsou špendlíky, abyste kravatu zadrželi.

& nbsp;

Kam zavěsíte kravatu na záclony?

Zavěsit každý uvázat háček na oponu , proveďte ⅓ z měření délky opony. Pokud je například vaše záclona 75, vydělte třemi, což je 25. Vezměte 25 palců od spodní části a tři palce od okraje okna.

& nbsp;

<

Jak provést zavázání záclon už používá téměř každý, protože provedení těchto kroků není obtížné. Záclony můžete instalovat bez kravat. Je nečinné vytvářet vazby zpět u záclon, protože díky nim záclony vydrží déle.