Jak udělat měkkou pevnou matraci. 3 nejlepší způsoby

Pokud chcete vědět, jak udělat matraci měkčí, musíte se naučit třemi technikami. Můžete to použít na nové matrace, zvláště pokud se na polstrovaném povrchu cítíte nejpohodlněji. Pamatujte, že některé polohy spánku jsou nejlepší na posteli, která je na měkčí straně.

Dozvíte se také, proč tyto tři postupy fungují, takže se můžete přizpůsobit podle typu matrace, kterou máte. Důraz je kladen na kontrolu, zda jsou pro materiál matrace ideální, aby nedošlo k jeho poškození. Takže bez dalších okolků je zde několik tajemství měkké matrace!

Jak změkčit pevnou matraci

Rozbijte to

První způsob, jak můžete svou pevnou matraci změkčit, je vniknout dovnitř. Proč to bude fungovat? Pokud jste si nedávno koupili novou postel, bude nějakou dobu trvat, než se přizpůsobí a rozšíří.

Všimnete si, že ležet na své nové matraci je nepříjemné, protože je pevnější než to, na co jste zvyklí. Buněčným materiálům můžete pomoci otevřít se tím, že se vyvalíte na postel nebo na ni dokonce šlápnete. Některé matrace, jako jsou ty, které používají paměťovou pěnu, budou těžit z tělesného tepla, když si lehnete na nový produkt.

Kombinace tlaku a tělesného tepla zjemní vaši pevnou matraci rychleji, takže někteří výrobci dokonce doporučují používat jejich výrobky dříve, než se do jednoho až dvou dnů rozbalí. Pomůže vám také zvyknout si na pocit pohodlnějšího spánku. Stále však buďte opatrní a buďte při chůzi a rolování na matraci opatrní.

Použijte krycí vrstvu

Pokud je vaše matrace po nějakou dobu, její rozbití již není životaschopnou možností, jak zlepšit její pocit. Rychlou opravou je použití matrace, zvláště když je matrace příliš pevná, aby poskytla úlevu od tlaku. Vyberte správný materiál a tloušťku pro svou polohu na spaní a překryjte pokrývku přes postel.

Mít tuto další horní vrstvu je také výhodné pro prodloužení životnosti matrace, protože to rovnoměrně rozloží vaši váhu a tlak. Postel se stává méně náchylnou k prověšení a vy se můžete vyhnout poškozením nebo skvrnám, protože krycí vrstva ji chrání pod ní. Jedná se však pouze o rychlou opravu, dokud nezískáte novou matraci.

Vylepšete svůj základ

Vaše matrace se také může cítit pevná, pokud je základna nebo základ nízké kvality. Stejně jako matrace, které používáme, budou různé základy vyhovovat konkrétním výrobkům. Například matrace innerspring musí používat pružinu, ale ta se nevejde do postele z paměťové pěny.

Pokud o tom přemýšlíte, použití jiného typu základu pro postel s pružinou způsobí, že bude pevnější, než když použijete pružinu. Naopak pružina v boxu umožní, aby postel byla skákací a měkká. Dalším užitečným tipem je, že pevné základy platformy zpevní matrace.

To je důvod, proč povislé matrace používají pevný základ, protože tlačí zpět tlak, když leží na posteli. Jste stále zmateni, jaký základ získat? Vaše nejbezpečnější sázka je vše, co výrobce matrací pro jejich model doporučuje.

Co se stane, pokud je vaše matrace příliš pevná?

Nyní, když znáte tři nejpřímější techniky změkčení pevné matrace, je přirozené být zvědavý, pokud je to nutné. Existují škodlivé účinky, pokud používáte příliš pevnou postel? Pamatujte, že příliš mnoho čehokoli není vždy dobrá věc, dokonce ani v postelích.

Pevná matrace je ideální pro některé polohy spánku, například pro ty, které spí na zádech. Tímto způsobem nemají mezi tělem a matracím mezeru, která by mohla podporovat špatné držení těla. Použití příliš pevné postele však ztrácí pohodlí, které je ideální pro kvalitní spánek.

Pokud je matrace tvrdá, může vést k tlakovým bodům, protože nepodporuje těžší oblasti těla. Co se stane, je to, že materiál odolává vašemu tělu a dokonce podporuje také vychýlení. Pokud házíte a často se obracíte nebo se ocitnete v bolesti šíje a zad, je vaše matrace příliš pevná.

Jak zjistím, zda je moje matrace příliš pevná?

Jak již bylo zmíněno dříve, známkou toho, že si potřebujete zjemnit matraci nebo použít matraci, je to, když kvůli nepohodlí v posteli často házíte a obracíte se. Můžete se dokonce probudit s bolestmi krku a dolní části zad kvůli špatnému uvolnění tlaku. Měli byste zkontrolovat tři možnosti, o kterých jsme diskutovali, aby se zlepšil pocit z vaší matrace.

Také se chcete ujistit, že používáte ideální matraci podle vašich spánkových návyků. Například zadní pražce těží z pevných matrací, zatímco ty, které spí na boku, jsou na tom lépe s měkkými postelemi. Co takhle zvolit tuhost matrace nejlepší pro váš typ těla?

Pevná matrace by podporovala těžšího jedince, protože neklesne příliš hluboko a způsobí odchylky páteře. Na druhou stranu musíte použít měkčí matraci, pokud jste lehčí, abyste bojovali s váhou a způsobovali bolest těla. Klíčem je pamatovat si na tyto faktory a podle toho svou postel změkčit nebo zpevnit.

Závěr

Používáte ideální matraci? Možná budete mít prospěch z učení, jak udělat měkkou matraci měkčí, pokud spíte na boku nebo jste lehčí jednotlivec. Nejprve se ujistěte, že musíte po příjezdu správně rozbít postel.

Pokud používáte starou postel, můžete také použít krycí vrstvu nebo vylepšit její základ.