Jak udělat fleecovou přikrývku opět měkkou? 2 tajemství

Pokud chcete vědět, jak opět zjemnit fleecovou deku, naučíme vás dvě nejlepší tajemství, která můžete doma udělat. První metoda používá pračku k obnovení měkkosti přikrývky a druhou metodou je změkčení rouna, které se stalo hrubým. Tento článek bude také hovořit o tom, jak se můžete o svou přikrývku starat, aby vám vydržel dlouho měkký.

Více než prolévání nesprávná péče o fleecovou přikrývku ji nakonec zničí. Dobrou zprávou je, že první metodu můžete použít jako údržbu k udržení deky čisté a čerstvé. Tímto způsobem nebudete hledat taková řešení, protože můžete zabránit problémům.

& nbsp;

Jak si doma udělat měkkou fleecovou deku

& nbsp;

Metoda č. 1. Umyjte fleecovou přikrývku

Nejpřímější způsob, jak změkčit fleecovou přikrývku, je její prosté praní . Musíte však dodržovat pokyny pro praní přikrývky, abyste se ujistili, že provádíte doporučené postupy. Protože fleece je syntetický

byste měli pračku bezpečně používat, nejlépe pokud neměla centrální míchadlo.

& nbsp;

Použijte sódu bikarbónu a destilovaný bílý ocet

Tajemnými ingrediencemi, díky kterým bude vaše fleecová deka opět měkká, jsou soda a destilovaný bílý ocet. Vložte půl šálku jedlé sody do vany spolu s příslušným čisticím prostředkem. A namísto aviváže, která je nekompatibilní s vlákny z rouna, použijete na jeho dávkovač destilovaný bílý ocet.

Jakmile se prášek rozpustí, můžete vlnitou přikrývku vložit do pračky a dokončit jemný cyklus. Nepotřebujete další čisticí prostředky a stojí za zmínku vyhnout se bělidlům a jiným bělidlům. Až budete hotovi, zkontrolujte, zda deka umožňuje použití sušičky, aby vám pomohla s nadýcháním.

& nbsp;

Přikrývku vložte do sušičky pomocí kuličky z hliníkové fólie

Většina flísových přikrývek by měla být v sušičce bezpečná, pokud používáte nastavení bez zahřívání nebo nejnižší nastavení ohřevu. Klíčem k tomu, aby byl opět měkký, je vložit do sušičky balenou hliníkovou fólii. Tímto způsobem vaše deka nebude mít statický nános.

& nbsp;

Metoda č. 2. Kartáčujte fleecovou přikrývku

Dalším tajemstvím, jak obnovit měkkost fleecové deky, je vyčistit ji. Tato metoda je výhodná pro přikrývky, které jsou poškrábané nebo hrubé. Přikrývku můžete znovu nadýchat pomocí tuhého kartáče, jaký používáte pro péči o domácí mazlíčky.

Kartáčováním rouna uvolněte uzly vláken a přikrývku opět změkčete. Někteří lidé také doporučují postříkat fleecovou přikrývku trochou vody a poté ji navlhčit. Držte jeden roh na místě a energicky kartáčujte materiál po rovném povrchu, abyste odstranili shluková vlákna.

& nbsp;

Jak oživíte fleecovou přikrývku?

Oba výše uvedené způsoby praní a kartáčování přikrývky z rouna by měly obnovit její měkkost a nadýchanost. Existuje však další způsob, jak přikrývku oživit, pokud obě metody selhaly. Budete si muset přikrýt deku nebo najmout krejčího, aby vám ji opravil.

& nbsp;

Šít novou dekorativní vrstvu

Toto je vhodné pro fleecové deky se dvěma vrstvami. Horní je dekorativní vrstva a pod ní je skutečná vrstva rouna. Dekorativní vrstvu můžete oddělit a nahradit novou fleecový materiál , aby se deka cítila jako nová.

Tuto metodu doporučujeme, pouze pokud jste ochotni zaplatit za oživení fleecové deky. Možná má sentimentální hodnotu a nelze ji jednoduše nahradit. Ale pokud máte zkušenosti s šitím, měli byste snadno udělat samotný proces.

& nbsp;

Jak změkčíte staré fleecové deky?

Je nevyhnutelné, aby flísové přikrývky postupem času ztratily svou měkkost a hebkost. Můžete zkusit praní a kartáčování deky, abyste zjistili, zda můžete obnovit její strukturu. Pokud ne, můžete zkontrolovat, zda můžete vyměnit jeho horní dekorativní vrstvu.

Abyste zajistili, že si vaše fleecová deka udrží svůj cit, je zde vhodný způsob péče.

& nbsp;

Jak se starat o flísové přikrývky, aby se cítily déle měkké

Při správné údržbě flísové deky je hlavním úkolem prát méně často. Pokud není silně znečištěný, můžete zabarvení na místě ošetřit nebo místo toho zvolit přirozené osvěžení. Ten druhý provzdušňuje flísovou přikrývku venku a nechá ji matce přírodě vydezinfikovat a deodorizovat.

Navíc nikdy nevystavujte svou fleecovou přikrývku vysokému teplu a drsným čisticím prostředkům. Nejlepší způsob praní je použití studené vody a malého množství jemného čisticího prostředku. Nezapomeňte také přikrývku čistit samostatně, protože některé materiály mohou změnit její strukturu.

& nbsp;

Závěr

Přikrývky z fleecu jsou díky svému útulnému a prodyšnému pocitu jedním z nejlepších syntetických přikrývek. Mohli byste však nakonec hledat, jak opět zjemnit fleecovou přikrývku, když si všimnete, že je ztuhlá nebo poškrábaná. Dobrou zprávou je, že jej můžete jednoduše umýt sódou bikarbónou a octem nebo otřít tuhým kartáčem.

Tyto metody by měly odstranit shluky materiálů a obnovit nadýchanost vláken. Pokud selžou, můžete si také na svoji oblíbenou fleecovou přikrývku ušít novou horní vrstvu. Vyzkoušeli jste již některou z těchto metod?

Dejte nám vědět níže!