Jak tkat tkalcovský stav na obdélníkovém tkalcovském stavu ve 3 krocích

Ti, kteří se chtějí naučit tkat tkalcovský stav na obdélníkovém tkalcovském stavu, pochopí tento proces ve třech snadných krocích. Naučíme vás nejlepší postupy při práci s obdélníkovým tkacím strojem na výrobu deky. Pamatujte, že tkalcovský stav je vynikající způsob, jak vytvořit přikrývku zejména pro začátečníky.

Čím je však obdélníkový tkalcovský stav jedinečný? Celkový design obdélníkového stavu je vhodný pro přikrývky a podobné předměty. Pokud pracujete s objemnou přízí, budete mít také jednodušší čas s obdélníkovým tkacím strojem. Pokračujte ve čtení, abyste mohli začít a věděli, proč je tento projekt vhodný pro začátečníky.

& nbsp;

Jak tkat tkalcovský stav na obdélníkovém tkalcovském stavu pro začátečníky

& nbsp;

1. Nastavte obdélníkový tkací stroj

Pro začátek nastavíte tkací stroj se 64 kolíky na každé straně na pracovní plochu. Před provedením klouzavý uzel , který zajistí, že z příze budete mít 6palcový ocas, než jej vytáhnete. Jak zajistíte uzel pomocí kolíku?

Zatlačte uzel na kolík nejdále vlevo v horním řádku. Ocas příze můžete snadno zasunout pod nohu tkalcovského stavu, abyste jej zvedli, než jej znovu položíte. Poté zatáhněte za přízi a utáhněte uzel kolem kolíku.

& nbsp;

2. Proveďte přízi kolem kolíků

Při navíjení příze kolem každého kolíku pak budete střídat horní a dolní řadu. Pohybujte se tam a zpět až do konce tkalcovského stavu. Znovu proveďte přízi přes tkalcovský stav a přiveďte ji nahoru a kolem posledního kolíku vpravo v horní řadě, když dosáhnete konce dolní řady.

Jelikož se vám rýsuje přikrývka, budete potřebovat kotevní přízi, která projekt udrží. Ujistěte se, že používáte jinou barvu a položte ji přes tkalcovský stav, než zasunete její konce pod. Abychom vám pomohli s přikrývkou na kolících, nezapomeňte zajistit, aby příze byla pod každým kolíkem.

& nbsp;

3. Pletený steh přes tkalcovský stav

Posledním krokem je zpracování lícovým stehem přes tkalcovský stav. Pamatujte, že příze by měla být kolem každého druhého kolíku a střídáte mezi horními a dolními řadami. Jakmile jste na pravém konci tkalcovského stavu, přepracujte přízi zpět na levý konec.

Zahákněte přízi kolíku vlevo dole na pletací nástroj a přetáhněte jej nahoru a znovu. Poté chcete plést ve spodní řadě zleva doprava, poté přejdete na pravý konec spodní řady a pletete zpět do středu tkalcovského stavu. V tomto okamžiku se upletete přes stehy v horní řadě, než provedete dva průchody.

Přetáhněte konce kotevní příze a lícovým stehem přes tkalcovský stav dvakrát, abyste měli přízi vlevo. Pleteme přes stehy a lícovým žerzejem, dokud nedosáhnete konečných rozměrů deky. Nakonec svlékněte deku.

& nbsp;

Jak svázat deku na obdélníkovém stavu

  1. Pletacím nástrojem vyberte steh na nejpravějším kolíku horní řady a to samé proveďte i na stehu úplně vlevo kolík. Pleteme přes tyto stehy, takže se spojí do jednoho, než vyberou další steh a pletou přes něj.
  2. Jakmile dokončíte vázání přes tkalcovský stav, odstřihněte přízi a nechte asi 5 palců ocasu.
  3. Ocas omotejte a konec zauzlete, než jej vložíte přes poslední steh. Protáhněte tuto smyčku na uzel a splétejte ocas do deky.
  4. Pokud jde o druhý konec přikrývky, použijete kotevní přízi. Zahákněte steh nejdále od ocasu příze a přetáhněte přes něj další steh, dokud nedokončíte vázání.
  5. Nakonec uvázat poslední steh a odstranit kotevní přízi, kterou jste použili jako vodítko. Proplétejte ocas přes přikrývku a máte hotovo.

Jak začnete s přikrývkou na tkalcovském stavu?

Vyberte stranu, kde chcete zahájit projekt ve svém tkalcovském stavu. Poté vytvořte smyčkový uzel smyčkou příze a vložte do něj volný pramen. Chyťte pramen palcem a ukazováčkem a natáhněte pracovní přízi.

Umístěte uzel, který jste právě vytvořili, na první pravý kolík tkací strany nejblíže k vám. Posuňte pracovní přízi za druhý kolík a zpět dopředu, abyste vytvořili smyčku. Pokračujte v těchto smyčkách po celém tkalcovském stavu, dokud nedosáhnete jedné strany.

Jakmile dojdete na konec, nezapomeňte přivést přízi na druhou stranu a smyčku dokončit. Snažíte se, aby kolem každého kolíku byly spodní a horní řady smyček. Nezapomeňte sledovat zvolený deka vzor pilně a nenarazíte na žádné problémy.

& nbsp;

Závěr

Chcete, aby se vám do rukou rýsovala přikrývka? Trvá jen tři kroky, než pochopíte, jak tkalcovský stav na obdélníkovém tkalcovském stavu. Primárními dovednostmi, které se musíte naučit, je, jak vytvořit uzel a jak svázat hotovou deku.

Jakmile máte tyto techniky spuštěné, rýsování přikrývky na obdélníkovém stavu má v podstatě horní a dolní řadu smyček na každém kolíku. Dbejte na svůj vzor přikrývky a projekt dokončíte skvělými barvami.

& nbsp;