Jak tkalcovský stav Knit dětská deka ve 3 snadných krocích

Věděli jste, že naučit se tkát tkalcovský stav dětské deky vyžaduje jen tři kroky? Použití tkalcovského stavu k výrobě pletené dětské deky je velmi užitečné pro začátečníky a můžete ji dokončit poměrně rychle. Budeme také hovořit o přízi a stezích, které budete potřebovat pro tkalcovský stav pletení tak velké deky.

A když dokončíte tento projekt, můžete si také prohlédnout naše nejlepší tipy na jak odhodit tkalcovský stav . Tak na co čekáš? Začněme pletení dětské deky!

& nbsp;

Jak tkalcovský stav uplést dětskou přikrývku pro začátečníky

& nbsp;

1. Připravte si tkalcovský stav

Tento projekt vytvoří čtvercovou dětskou deku o rozměrech 25 x 25 palců. Budete potřebovat dvě přadena příze a můžete očekávat, že deku dokončíte za méně než hodinu. Nebojte se odpovídajícím způsobem upravit jeho velikost.

Podobně jako při jiných projektech, sklouznout uzel na přízi a umístit ji na startovací kolík tkalcovského stavu. Omotejte přízi kolem každého kolíku po celé délce tkacího stroje ve směru hodinových ručiček. Otočte tkalcovský stav a proveďte totéž na zadních kolících, ale nezapomeňte na poslední kolík zabalit opačným směrem.

& nbsp;

2. Pletené stehy

Omotejte přízi na každém kolíku podruhé, ale tentokrát v opačném směru nebo proti směru hodinových ručiček. Poté pomocí háku upleteme stehy. Zasuňte jej pod vertikální startovací kolík a zvedněte spodní obal přes horní obal. Steh spadne na zadní stranu kolíku a takto se uplete.

Postup opakujte po celém předním a zadním kolíku a dokončete první řadu stehů. Díky tomu je pletení na tkalcovském stavu mnohem jednodušší než pracovní stehy pro projekty, jako jsou deky. V tomto okamžiku budete pokračovat v ovíjení a pletení tkalcovského stavu, dokud nedokončíte přibližně 100 řádků.

& nbsp;

3. Dokončete přikrývku

Jste blízko dokončení dětské deky. Odřízněte pracovní přízi a navlékněte ji na jehlu. Stejnou jehlou stáhněte steh z vertikálního startovacího kolíku.

Tento řádek stehu dokončete stejným způsobem na každém kolíku. Chcete-li přikrývku uzavřít, na konci řady vytvořte na pracovní přízi uzel. Odřízněte přebytek a jste hotovi.

& nbsp;

Můžete si vyrobit dětskou přikrývku se tkalcovským stavem?

Jak jste si přečetli, můžete uplést dětskou deku se tkalcovským stavem. Proces je ještě přímější a rychlejší, takže je vhodný pro začátečníky. Nemusíte zvládat stehovou práci a vaše prsty jsou méně unavené, protože kolíčky balíte jen opakovaně.

Argument, který pravděpodobně často slyšíte, je pletení na tkalcovském stavu, je považován za podvádění. To však není platné, protože pletení na tkalcovském stavu je stále pletení. Pokud o tom přemýšlíte, při provádění projektu stále používáte své ruce, takže neváhejte a vytvořte pletenou dětskou přikrývku pro přímější a bez viny.

Kolik příze potřebuji k tkalcovskému stavu, abych upletl dětskou deku?

Čtvercovou dětskou přikrývku o rozměrech 25 x 25 palců můžete vyrobit pomocí dvou přaden příze. Množství příze, které budete potřebovat pro pletení na tkalcovském stavu, bude záviset na velikosti a typu dětské deky, proto se podle toho přizpůsobte. Užitečným tipem je, že pokud používáte silnější přízi, očekávejte, že deka bude také potřebovat méně kvůli výsledným větším stehům.

Jakou přízi mám použít pro dětskou přikrývku?

Pamatujte, že dětská deka by měla být měkká a prodyšná. Proto můžete použít bavlnu a akryl pokud vás vlna svědí. Chcete také použít vlákna, která se snadno prají a jsou přiměřeně odolná, aby vydržela dlouho.

Kolik stehů potřebuji k upletení dětské deky?

Dětskou přikrývku můžete uplést tak, že nahodíte 133 nebo více stehů. Nezapomeňte, že počet stehů, které nahodíte, určuje konečnou šířku dětské deky. Pokud potřebujete celkem 134 stehů k vzoru dětské deky, můžete nahodit 133 a více stehů.

Můžete také uplést políčko, abyste věděli, kolik stehů musíte udělat pro konkrétní vzor dětské deky. Postupujte podle návrhářského rozměru, abyste věděli, zda pletete pod určitým napětím. Změřte stehy, které jste provedli ve vzorkovníku, a vypočítejte je odtud.

Můžete si vyrobit přikrývku s pletacím tkacím strojem?

K vytvoření deky je možné použít pletací stroj. Pamatujte, že pletení na tkalcovském stavu zahrnuje kromě kruhového pletení také jednoduché a dvojité pletení, které vytváří trubkovité projekty. Věděli jste však, že se můžete také naučit jak tkalcovský stav pletou přikrývku na kulatém tkalcovském stavu ?

Chcete-li vybrat nejlepší pletací stav pro vaši přikrývku, nezapomeňte, že velikost a rozteč kolíků ovlivní měřítko vzoru. Pokud chcete něco jemného a těsného, ​​rozhodněte se pro tenčí kolíky, které jsou umístěny blízko sebe. Naopak, nadměrně velké kolíky rozmístěné od sebe vytvářejí objemné pletení.

Závěr

Tkalcovský stav není podvádění! Závěrem je, že učení, jak tkalcovský stav plést dětskou deku, je rychlejší a snadnější způsob výroby dětské deky. K výrobě přikrývky o rozměrech 25 x 25 palců budete potřebovat pouze dvě přadena příze.

Tento proces je v podstatě zabalením a upletením kolíků. Pamatujte však, že pletací tkalcovský stav, který použijete, ovlivní rozchod deky.