Jak sušit vlněnou deku? Dokončete úkoly a nedělejte

Pokud si nejste jisti, jak vlněnou přikrývku správně vysušit, přečtěte si prosím tohoto kompletního dvoustupňového průvodce. Tento článek pojednává o všech aspektech péče o vlněné deky. A v případě, že jste zmeškali našeho průvodce pro jak prát vlněné deky , doporučujeme si je nejprve přečíst, abyste si svou deku připravili.

Správná údržba vlněné deky by ji měla udržovat měkkou a útulnou a můžete se také vyhnout skvrnám, smrštění nebo dokonce můrám. Takže bez dalších okolků, pojďme začít!

& nbsp;

Jak rychle sušíte vlnu?

& nbsp;

Krok 1. Vlněnou deku vysušte na vzduchu

Nejlepší metodou sušení vlněné deky je provzdušňování venku nebo někde s dobrým větráním. Přirozeným sušením vlněné deky předejdete problémům, jako je smrštění nebo poškození vláken. Vždy si však přečtěte štítek vlněné deky, který máte, protože některé výrobky umožňují suché čištění.

Pokud si nejste jisti sušením vlny v bubnové sušičce, je lepší ji místo toho umístit venku. Nechte jej zaschnout na rovném povrchu, ale ujistěte se, že na něj nepřijímá přímé sluneční světlo. Jakákoli forma vysokého nebo přímého ohřevu není vhodná pro vlněná deka protože způsobuje blednutí, což je zjevná charakteristika přírodních materiálů.

& nbsp;

Krok 2. Počkejte, až vlna úplně uschne

Chcete také zachovat svůj tvar, přikryjte rovnou deku. Některé vlněné přikrývky by mohly viset, ale nejbezpečnějším způsobem je rozložit je na povrch. Pro cirkulaci vzduchu můžete také použít židle s některými otvory na sedadle.

Počkejte, až vlněná deka úplně uschne, a po dokončení druhé otočte na jednu stranu. Sušení vlny může trvat několik hodin, v závislosti na velikosti deky. Rovněž by pomohlo přetvořit přikrývku po praní, než ji usušíte, aby se obnovila její podoba.

& nbsp;

Jak sušíte mokrou vlnu?

Jaký je prostředek, pokud vlněnou přikrývku zvlhnete rozlitím nebo rosou? Bude užitečné použít hadřík k namočení přebytečné kapaliny a poté přikrývku osušit přímým teplem. Některé deky také doporučují viset na prádelní šňůře, pokud použijete kolíčky na prádlo k zavěšení na celou délku, než aby jste přikrývku přehodili přes linku.

& nbsp;

Můžete sušit vlnu v sušičce?

Nejúčinnějším způsobem, jak zjistit, zda můžete k sušení vlněné deky použít sušičku, je kontrola pokynů výrobce. Pokud to značka umožňuje, musíte použít správnou sušičku s nastavením péče o vlnu. Jinak vlnu nikdy nesušte v sušičce ani nepoužívejte přímé sušení vlny.

& nbsp;

Co se stane, pokud práte vlnu v pračce?

Pro některé přikrývky je přijatelná vlna na praní v pračce. Musíte však zvolit program, který je pro vlnu bezpečný. Typický prací cyklus pro čištění vlněných přikrývek v pračce je pomalý a používá 85 ° F s příslušným vlněným čisticím prostředkem. Woolmark je příkladem čisticího prostředku schváleného pro vlnu, protože je jemný bez enzymů a bělidel, které mohou deformovat vlnu.

A co kondicionéry tkanin? Většina přikrývek doporučujeme proti kondicionérům na vlnu. Některé vlněné koberce však mohou používat změkčovače tkanin na bázi lanolinu. Pro klid v duši nepoužívejte jiné čisticí prostředky nebo dokonce horkou vodu s vlněnými přikrývkami.

& nbsp;

Jak změkčíte starou vlněnou přikrývku?

Pokud vaše vlna ztuhne, zbaví se nebo vytvořila záhyby, můžete přikrývku obnovit tak, že ji umístíte někam do tepla. V zapařené koupelně to může být 10 minut, ale nezapomeňte nezavěšovat deku tam, kde jedna oblast nejvíce váží, což vede k protažení. A pokud to chcete vědět jak změkčit fleecovou přikrývku , podívejte se na naše osvědčená řešení.

& nbsp;

Jak rozbalíte vlněnou přikrývku?

Majitelé domů často používají kondicionéry na vlasy ke zmenšení vlněných přikrývek, zejména přikrývek z merino vlny. Myšlenka je, že kondicionér uvolní přízi pletené deky. Chcete-li to provést, ponořte vlněnou přikrývku do vody s kondicionérem a vmasírujte jej, aby kondicionér zapracoval do příze.

Vypusťte vodu a stisknutím deky uvolněte absorbovanou kapalinu. Poté sendvič přikryjte mezi dvěma ručníky a stiskněte, abyste se ještě více zbavili přebytečné vody. Opakujte, dokud již není kapalina, než položíte vlněnou přikrývku naplocho a přetvoříte ji.

& nbsp;

Jak chráníte vlněné deky před můry?

Přírodní materiály jako vlna může přilákat můry , ale můžete se jí snadno vyhnout a zbavit se jí vlněné můry správným uložením deky. Před uskladněním by měla být deka úplně suchá a skladovací prostor by měl být chladný a suchý. Přikrývku můžete také umístit do bavlněného úložného vaku s několika cedrovými třískami, které odpuzují hmyz.

Přikrývku občas provzdušněte a protřepejte, než ji znovu složíte a uložíte. Při provádění těchto postupů byste se měli snadno vyhnout molům na vlněné dece.

& nbsp;

Závěr

Správná údržba vlněných přikrývek zabrání jejich zmenšení, vyblednutí nebo dokonce vyztužení. Kromě praní byste se měli naučit také to, jak vlněnou přikrývku správně sušit. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je provzdušňování na rovném povrchu a mimo přímé sluneční světlo.

Přikrývku můžete také zavěsit na prádelní šňůru pomocí špendlíků, ale nikdy ji nezakrývejte, protože může protáhnout tvar. Po důkladném vysušení nezapomeňte vlněnou přikrývku správně skladovat, abyste zabránili molím.

& nbsp;