Jak správně vybrat topper matrace z paměťové pěny

Máme tři faktory, které musíme prodiskutovat pro ty, kteří chtějí vědět, jak si vybrat matraci z paměťové pěny. Sdíleli jste, co je třeba zvážit, abyste zajistili, že získáte nejlepší matraci. Koneckonců, toto příslušenství by mělo vylepšit vaši postel.

Jelikož používáte krycí vrstvu z paměťové pěny, musíte si být vědomi ideální hustoty a tloušťky. Jsi trochu zmatený? Pojďme přímo k článku!

Průvodce nákupem o tom, jak si vybrat krycí matraci z paměťové pěny

Hustota

Jelikož jste se již rozhodli, že paměťová pěna je vaším ideálním materiálem pro matraci, pravděpodobně víte o hustotě pěny. Pokud ne, nechme vás rychle vést, jak tato vlastnost ovlivní vaše zkušenosti s paměťovou pěnou. Jednoduše řečeno, topper s nízkou hustotou znamená, že používá méně pěny, takže je levnější a měkčí.

Nižší hustota také znamená kratší životnost, takže byste ji neměli získat, pokud plánujete každodenní používání. Naopak, vrchní matrace z paměťové pěny se střední a vysokou hustotou jsou vynikajícími faktory pro vaši primární postel. První není příliš tvrdý ani měkký, zatímco druhý se cítí nejpevněji a vydrží nejdelší.

Doporučujeme pořídit si matraci s paměťovou pěnou se střední hustotou, protože není tak drahá jako pěna s vysokou hustotou, ale nebude klesat tak rychle jako její protějšek s nízkou hustotou. Ale pokud chcete něco pevného, ​​můžete si dopřát topper s vysokou hustotou. A pro ty, kteří plánují umístit topper do svého pokoje pro hosty, by měla stačit pěna s nízkou hustotou, protože nebude často používána.

Velikost

Nyní, když jste vybrali ideální hustotu topperu, je třeba zvážit jeho velikost. Tento faktor je snadno pochopitelný, protože byste měli mít do postele perfektní velikost. Topery matrací z paměťové pěny se dodávají ve standardních velikostech, jako jsou twin, full, queen a king, a můžete si vybrat stejnou velikost podle vaší matrace.

Uvědomte si však, že někteří výrobci mohou mít různé rozměry postele nebo pokrývky hlavy. I když jsou oba modely označeny jako „€“, mohou se v některých měřeních lišit. Při nákupu matrace vždy zkontrolujte rozměry, abyste se ujistili, že pro vaši postel nebude příliš velká nebo příliš malá.

Proč záleží na velikosti? Špatně padnoucí topper na matraci pouze sklouzne, což může být v noci nepříjemné. Více byste mohli skončit tak, že nebudete ležet na paměťové pěně, když se pohybuje, takže si vždy pořiďte přiléhavý topper.

Spací návyky

Poslední otázkou při nákupu matrace z paměťové pěny jsou vaše osobní potřeby a preference. Možná spíte horko, takže si musíte pořídit prodyšný svršek z paměťové pěny, abyste se cítili pohodlně. A kromě svých osobních preferencí, pokud jde o pohodlí, pamatujte také na polohu ve spánku.

Zadní spáč by měl používat pevný topper, aby zajistil, že se příliš hluboko nepotopí. Naopak, rozhodněte se pro konturovací topper, pokud spíte na boku nebo na břiše. Tímto způsobem všechny těžké oblasti vašeho těla zažívají odlehčení tlaku, aby si udržely dobrou polohu spánku.

Nezapomeňte, že topper matrace se někdy používá jako dočasné řešení na povislé matraci. Mělo by zajistit rovnou spací plochu, abyste neriskovali probuzení s bolestí těla. Tloušťka topperu také hraje významnou roli ve vašem celkovém pohodlí a podpoře, o které se budeme podrobněji bavit níže.

Jaká je nejlepší tloušťka potahu matrace z paměťové pěny?

Nejlepší tloušťka matrace z paměťové pěny se bude u každého uživatele lišit. Například těžší jedinci musí používat silný topper než lehčí jedinci. Tím je zajištěno, že se topper může tlačit zpět proti tlaku a zabránit tak příliš hlubokému potopení.

Pokud příliš spíte ve spací ploše, ztrácíte oporu pro udržení neutrální páteře. Někteří lidé by se však měli rozhodnout pro tenčí krycí vrstvu, zejména pokud mají omezenou pohyblivost. Budete mít snazší čas nastupování a vystupování z postele, pokud vás topper nezvedne příliš vysoko ze země.

Je lepicí matrace 2 nebo 3 palce lepší?

O výběru mezi 2palcovým a 3palcovým krycím potahem matrace rozhoduje vaše ideální podpora a pohodlí. Protože jsou tenké, budou se cítit pevnější než 3palcový nebo 4palcový model. Pokud chcete podporu a potřebujete něco, co by vás nepotopilo, rozhodněte se pro 2-palcový nebo 2,5-palcový matrac z paměťové pěny nebo použijte trochu silnější 3-palcový pro dobrou tloušťku mezi nimi.

Je 3palcový nebo 4palcový krycí matrace lepší?

Jak jsme již řekli, 3palcová matrace z paměťové pěny je dobrým prostředkem pro pevnost a podporu. Pro postranní a zadní pražce je výhodné zabránit bolesti zad a končetin. Přesto může být 4palcový topper ideální pro ostatní lidi, kteří chtějí cílit na více částí těla.

Jak najít správnou hustotu a tloušťku?

Vaše znalosti o hustotě a tloušťce by vám měly dále pomoci přistát s nejlepší matrací. Pokud jste stále zmatení, pomyslete na to, že použití velmi silné a husté krycí vrstvy bude příliš pevné a těžké. Na druhou stranu tenký svršek s nízkou hustotou se bude cítit příliš měkký, aniž by poskytoval podporu.

Závěr

Takže jste se rozhodli pro paměťovou pěnu pro váš další natě? Rychlá rekapitulace toho, jak zvolit topper matrace z paměťové pěny, je třeba vzít v úvahu její hustotu, velikost a vaše spánkové návyky. Po porozumění těmto faktorům byste měli snadno odečíst produkty na trhu, abyste našli ten nejlepší pro vás.