Jak správně vybrat matraci pro dítě? 3 kroky bez námahy!

Pokud chcete vědět, jak vybrat matraci pro dítě, probereme tři hlavní faktory, které je třeba vzít v úvahu. Zahrnují věk, zdravotní stav a typ matrace vašeho dítěte. Pochopením těchto faktorů byste měli najít nejlepší postel pro vaše malé dítě.

Dětské matrace se neomezují pouze na matrace do dětských postýlek. Pokud nevytvoříte žádná kritéria, může být ohromující vybrat si z možností trhu. Takže bez dalších okolků je zde vše, co potřebujete vědět o výběru matrace vašeho dítěte.

Jak si vybrat matraci pro mé dítě

Věk

Nejviditelnějším faktorem při výběru matrace pro vaše dítě je jeho věk. Například nejlepší postel, jak vaše dítě roste, je něco pevného, ​​aby lépe podporovalo jeho tělo a zabránilo bolesti těla. Pevná matrace také podpoří správné držení těla kvůli vyrovnání páteře.

Také byste měli zvážit, zda je vaše dítě ve vhodném věku, aby mohlo začít používat postel. Věkové rozmezí, od kterého lze očekávat, že děti budou používat postel, je dva a půl roku až tři a půl roku. Každé dítě je jiné, takže jeho doba přechodu se bude také individuálně lišit.

Jakmile vaše dítě dosáhne věku, kdy je aktivnější, můžete použít matraci z paměťové pěny. Není tak měkký jako jiné materiály, takže nepodporuje aktivní děti, aby na něj skočily. A pokud vaše dítě postel stále navlhčí, zvažte kromě hygienického použití chránič matrace i materiál, který se snadno čistí.

Zdravotní podmínky

Druhou úvahou při výběru postele pro vaše malé dítě je, zda má zdravotní stav. Nejběžnějším problémem jsou alergie a některé matrace mohou zhoršit podráždění. Tomu se můžete vyhnout získáním hypoalergenních matrací, které obvykle používají syntetická vlákna.

Ve srovnání s jinými materiály nebudou tyto matrace produkovat alergeny a je také méně pravděpodobné, že přilákají roztoče. Pokud se dětská postel snadno čistí, můžete také zabránit plísním a plísním, které uvolňují spory. A konečně, některé děti jsou citlivější na pachy, proto se rozhodněte pro matrace, které používají certifikované pěny CertiPUR-US.

Proč je to užitečné? Získání této certifikace zajišťuje, že matrace neobsahuje dráždivé látky běžné v pěnách. Je méně pravděpodobné, že postel bude mít chemický zápach z odpadních plynů, a to je bez retardérů hoření a formaldehydu.

Typ matrace

Posledním faktorem pro výběr matrace pro dítě je samotný typ matrace. Jedná se o rozsáhlý předmět, protože typy matrací nejsou omezeny na materiály a vrstvy, které používají. Můžete také odlišit každý druh podle jeho velikosti a dalších fyzických atributů.

Mezi nejpodporovanější matrace pro děti patří paměťová pěna, latexová pěna a kapesní pružiny, které vás nebudou ohromovat. Konturovací charakteristika paměťové pěny zajistí noc správného a nepřetržitého spánku, zatímco latexová pěna je užitečnou alternativou, pokud žijete v teplejším klimatu. Mezitím kapesní matrace používají několik vrstev a můžete najít konkrétní produkt, který vašemu dítěti připadá nejpohodlnější.

Další hodnou úvahou je hybridní postel. Samotný název kombinuje různé materiály a můžete najít ten správný typ, který vyhoví všem potřebám vašeho dítěte podle faktorů diskutovaných výše. Jakou velikost matrace byste měli pro své dítě získat?

Jakou velikost postele bych měl pro své dítě dostat?

Na rozdíl od postelí pro dospělé budou velikosti matrací pro děti menší. Musíte však najít ten správný, který doplní věk, váhu a výšku vašeho dítěte kvůli bezpečnosti a pohodlí. Někteří rodiče se také rozhodnou pro něco o něco většího, takže jejich malý to může používat déle.

Mezi nejlepší velikosti dětských postelí patří matrace do postýlek, dvojité matrace, dvojité matrace XL a plné matrace. Matrace do postýlky měří 28 x 52 palců, zatímco dvojče má velikost asi 38 x 75 palců. Pro větší děti je dvojče XL o něco větší na 38 x 80 palcích, zatímco největší matrace, kterou můžete pro dítě získat, je v plné velikosti na 54 x 75 palcích.

Děti začínají na dvojité matraci a přecházejí na matraci pro batolata, která má stále nízké bezpečnostní zábradlí. Některé děti však mohou okamžitě použít dvojitou matraci. Můžete získat Twin XL nebo plnou postel, abyste podpořili vaše rostoucí dítě až do jeho dospívání.

Mělo by mít dítě pevnou nebo měkkou matraci?

Rychlým tipem, který si musíte pamatovat při výběru pevnosti dětského lůžka, je, že pokud je mu méně než 18 měsíců, měli byste mít pevnou matraci a nikdy měkkou. Tímto způsobem postel podporuje růst kostí a kloubů dítěte a také lepší vyrovnání páteře. Poté můžete požádat své dítě o ideální měkkost nebo pevnost, které považuje za pohodlné a podpůrné, aby bylo zajištěno důsledné zajištění kvalitního spánku.

Závěr

Nákup postýlky pro vaše malé dítě by neměl být komplikovaný. Nejlepším trikem, jak vědět, jak si vybrat matraci pro dítě, je zvážit jeho věk, zdravotní stav a typ matrace samotné. Také si chcete pamatovat, že každé dítě je jiné a vyvíjí se podle své vlastní fáze.

Ale obecně začněte s matrací do postýlky, po které následuje postel pro batolata nebo dvojče. Poté můžete posoudit, zda vaše dítě může používat dvojitou XL nebo plnou postel až do svých dospívajících let. Pokud jde o pevnost, začněte s pevnou matrací, která napomáhá fyzickému rozvoji vašeho dítěte.