Jak spíte na vrstevnicovém polštáři Nejlepší způsoby

Pokud vás zajímá, jak spíte na konturovém polštáři, bude to záviset na vaší poloze ve spánku. Ti, kteří jsou obeznámeni s používáním polštáře z paměťové pěny, mohou při používání konturového polštáře použít stejné principy. Tímto způsobem získáte maximum z produktu a dosáhnete nejzdravějšího a nejpohodlnějšího spánku každou noc.

Pamatujte, že konturový polštář je ergonomický polštář s jedinečným tvarem, který vám pomůže udržet neutrální páteř. Obvykle používá paměťovou pěnu, ale některé obrysové polštáře lze zaměnit s tělovými polštáři, pokud to odpovídá tvaru vašeho těla. Pokračujte ve čtení tohoto článku a dozvíte se více o spánku na konturovém polštáři.

Jak spát na vrstevnicovém polštáři

Spí na zádech

Jak již bylo zmíněno dříve, ti, kteří mají polštář z paměťové pěny, mohou použít stejné použití na svůj obrysový polštář. Obrysové polštáře koneckonců používají jako primární materiál paměťovou pěnu. Svým konturovým polštářem můžete maximalizovat jedinečné ergonomické křivky a tvar, abyste mohli pohodlně spát na zádech.

Spánek na zádech je vynikající poloha pro spaní, ale ne každému z nás to vyhovuje. Můžete použít obrysový polštář, abyste se vyhnuli tlaku a bolesti těla, protože křivky podporují vaši hlavu, krk a ramena. Tímto způsobem nedochází k žádné odchylce v páteři, která by mohla způsobovat nepohodlí.

Pokud si stále nejste jisti, jak spát na obrysovém polštáři na zádech, chcete mít větší část polštáře pod krkem, abyste vyplnili mezeru. Tímto způsobem je křivka vašeho krku přirozeně umístěna a můžete se vyhnout bolesti krku. Současně by měla být štíhlejší strana konturového polštáře v jedné linii s hlavou postele.

Spí na vaší straně

Častější spací poloha je na vaší straně a možná je to oblíbená mezi pražci. Pacienti s kyselým refluxem, problémy s chrápáním a dokonce i těhotné ženy spí na své straně, což zmírňuje nepohodlí. Stále však musíte udržovat správné vyrovnání páteře, když spíte na boku.

Konturový polštář můžete znovu použít, abyste udrželi své tělo v dobré kondici. Dutina na krku bude spočívat na velké straně polštáře a vaše tělo by nemělo cítit žádný tlak, když si lehnete. Mějte polštář těsně u ramene, aby se vaše tělo uvolnilo na boku.

Měli byste spát na konturovém polštáři, pokud spíte v břiše?

Někteří z nás preferují spánek na břiše, i když odborníci tuto polohu nedoporučují. Spánek na břiše ve srovnání s předchozími dvěma otočí hlavu příliš daleko a způsobí namáhání celkového držení těla. Lze však použít plochý polštář, který se v této poloze podepře.

Jak můžete předpokládat, křivky a tvar konturového polštáře nejsou ideální pro žaludeční pražce. Pevnost paměťové pěny také nepodporuje vaše tělo, když spíte na břiše. Místo toho se držte měkkého a štíhlého polštáře, abyste zmírnili vyklenutí krku.

Typy obrysových polštářů

Na trhu existují různé druhy obrysových polštářů a najdete různé velikosti nebo materiály. Většina obrysových polštářů však používá jako primární materiál paměťovou pěnu. Polštáře můžete rozlišit podle typu paměťové pěny.

Tradiční singulární blok

Například nejběžnější paměťovou pěnou pro obrysové polštáře je tradiční blok pěny. Je navržen tak, aby sledoval vaše tělo a jedinečně reaguje na teplo a tlak. Pražce si však u tohoto typu polštářů všimnou zadržování tepla, takže pokud se během spánku zahřejete, možná budete chtít prodyšnější variantu.

Otevřená buňka a napuštěná gelem

Ti, kteří chtějí lepší cirkulaci vzduchu, si nejlépe poradí s obrysovými polštáři s paměťovou pěnou s otevřenou buňkou nebo s obrysy polštářů z paměťové pěny s gelovou náplní. Na rozdíl od tradičního typu se teplo přenáší pryč z vašeho těla, takže se v noci budete cítit pohodlněji. Také by se vám mohla líbit tvarovatelnost rozdrcené paměťové pěny namísto použití samostatného bloku.

Nejlepší pozice pro spaní

Nejlepší spací poloha je na zádech, protože vám umožňuje udržet neutrální páteř. Můžete však také spát na boku, pokud nemáte žádné odchylky ve vyrovnání těla. Nejdůležitější je zajistit, aby vaše záda byla podepřená a vaše hlava, ramena a boky byly správně vyrovnány.

Proto je konturový polštář užitečným doplňkem vašeho spánku, protože podporuje přirozenou křivku krku a nezpůsobuje namáhání těla. Pokud je polštář příliš vysoký nebo příliš nízký, krk nebude zarovnán s hrudníkem a dolní části zad, což povede k bolesti těla a nepohodlí. Jako dodatečnou podporu můžete také přidat polštáře mezi kolena nebo pod záda.

Závěr

Naše poloha ve spánku hraje důležitou roli nejen nad kvalitou spánku, ale také nad celkovým zdravím. Otázkou, kterou musíte zodpovědět, je proto, jak spíte na obrysovém polštáři, abyste využili tento užitečný produkt na maximum. Obrysový polštář využívá paměťovou pěnu a má pro ni jedinečné křivky.

Tento ergonomický tvar můžete maximalizovat, když spíte na zádech nebo na boku, protože větší strana podporuje prohlubeň krku. Nemůžete však pohodlně spát na konturovém polštáři, pokud spíte na břiše, protože tvar nepomáhá při nepřirozeném vyklenutí krku v této poloze. Místo toho použijte plochý polštář, abyste se vyhnuli bolesti krku.