Jak spát na polštáři z paměťové pěny. Nejlepší průvodce

Naučte se, jak spát na polštáři z paměťové pěny, v závislosti na poloze spánku. Tento článek by vás měl seznámit s tím, jak správně používat polštář z paměťové pěny, abyste z něj získali maximum a měli dobrý denní spánek. Pamatujte, že i když mají být polštáře z paměťové pěny ergonomické, je stále důležité vědět, jak na nich správně spát.

Za zmínku stojí také to, že na trhu existuje mnoho druhů polštářů z paměťové pěny. Výrobky jako Tempurpedic mají různé polštáře, aby vyhovovaly potřebám každého pražce. Vždy se podle toho přizpůsobte a najděte si ideální polštář pro sebe.

Jak používat polštář z paměťové pěny pro každou polohu spánku

Na spaní na zádech

Použití polštáře z paměťové pěny se neliší od ostatních typů polštářů. Pamatujte však, že polštáře z paměťové pěny odpovídají uživateli a obvykle mají ergonomický tvar. Polštář z paměťové pěny můžete nejlépe využít tím, že jej použijete na spaní.

Spánek na zádech je ideální poloha, protože udržuje vaši páteř neutrální. S polštářem z paměťové pěny jej umístěte odpovídajícím způsobem na spánek. Položte polštář plochou stranou dolů a větší křivkou směrem ke konci postele.

Pro první uživatele může být matoucí spát na polštáři z paměťové pěny, takže si tuto orientaci zapamatujte, abyste z ní vytěžili maximum. Poté můžete ležet na polštáři se zapuštěnou hlavou. Protože je to paměťová pěna, po chvíli se přizpůsobí podle vás.

Na spaní na boku

Těhotné ženy a ženy s kyselým refluxem mohou pohodlně spát, pouze pokud jsou na své straně. Dobrou zprávou je, že v této poloze můžete také spát na polštáři z paměťové pěny. Pokud zkontrolujete tvar polštáře, má velký podkroví.

Tímto způsobem můžete udržovat hlavu vyrovnanou s rameny. A díky tvaru se ani spodní část těla neodchyluje a nezpůsobí problémy se spánkovým držením těla. Spánek na boku není problematický, pokud udržujete neutrální páteř, abyste se vyhnuli bolesti zad.

Dokážete spát na polštáři z paměťové pěny, pokud spíte v břiše?

Na rozdíl od poloh pro spaní na zádech a na boku, spánek na břiše odrazují odborníci na zdraví. Někdo se může cítit pohodlně, ale tato poloha příliš odvrací hlavu od těla. Polštář z paměťové pěny vám nepomůže dostat vaši páteř pod kontrolu, protože díky svému tvaru bude vaše hlava a krk v nepřirozených úhlech.

To povede k nepohodlí, které může snížit kvalitu vašeho spánku a dokonce způsobit bolesti hlavy a krku. Můžete také po určité době vyvinout tuhost na čelistech, ramenou a zádech kvůli kontuře těchto polštářů. Zatímco polštář z paměťové pěny je na spaní ergonomický, spánek na břiše by nebyl ideální.

Čím je paměťová pěna výjimečná?

Pravděpodobně jste si vědomi toho, že NASA vyvinula paměťovou pěnu pro zlepšení bezpečnosti polštářů letadel. V průběhu doby se paměťová pěna prodává pro lékařské použití ve formě temperovací pěny. Čím je ale jedinečný ve srovnání s jinou pěnou?

Použití polštáře nebo matrace z paměťové pěny poskytne znatelný rozdíl na pražci. Samotné polštáře mají jedinečný tvar, který zajišťuje správné vyrovnání těla při ležení. Samotná pěna navíc měkne podle vašeho tělesného tepla, takže každý polštář je přizpůsoben uživateli.

Obrysy polštáře z paměťové pěny budou reagovat na teplo a tlak, což znamená, že pro každého uživatele bude nastavitelná doba. Výsledný přizpůsobený polštář vám však uvolní stres a odpovídajícím způsobem vás podpoří. Můžete také najít různé druhy polštářů z paměťové pěny, které jsou dodávány ve strouhané nebo pevné formě podle vašeho vkusu.

Polštář z pevné paměťové pěny Vs

Spánek na polštáři z paměťové pěny bude perfektní, pouze pokud najdete ten nejlepší polštář pro vás. Proto musíte určit, který typ vám nejlépe vyhovuje. Například chcete těžký polštář, nebo dáte přednost něčemu, co potřebuje pravidelné načechrání?

Údržba

Pěnový polštář z pevné paměťové pěny váží více a nebude třeba nafukovat. Na druhou stranu bude drcený polštář z paměťové pěny vyžadovat načechraný, aby se vyloučily shluky a udržovala distribuce náplně. Na druhou stranu můžete tento typ snadno prát v pračce a dlouhodobě jej udržovat čistý.

Přizpůsobení

Dalším důvodem, proč někteří uživatelé dávají přednost drcenému polštáři z paměťové pěny, je to, že si můžete přizpůsobit jeho půdu. Můžete přidat nebo odebrat výplň a získat vyšší nebo nižší polštář. Pevné polštáře z paměťové pěny umožňují určité přizpůsobení, protože některé mají odnímatelné vložky a některé značky nabízejí různé možnosti podkroví.

Komfort

Pokud jde o pohodlí, můžete předpokládat, že drcené druhy jsou tvarovatelné. To znamená, že na něm můžete spát v jakékoli poloze než polštáře z pevné paměťové pěny, jak již bylo zmíněno dříve. Pevné polštáře si však dobře zachovávají svůj tvar a pevnost, což je ideální pro udržení úrovně těla.

Závěr

Polštář z paměťové pěny je vynikajícím doplňkem vašich nocí, protože je ergonomický a odpovídá uživateli. Bez ohledu na vaši polohu ve spánku se můžete rychle naučit spát na polštáři z paměťové pěny. Jeho křivky jsou ideální jak pro spaní na zádech, tak pro žaludky, protože udržují tělo v zákrytu.

Žaludkové pražce však nebudou vyhovovat ergonomickému tvaru polštáře. Také by bylo nejlepší vybrat, který typ paměťové pěny je ideální pro dosažení nejlepší polohy a klidného spánku.