Jak snadno umýt bambusové polštáře ve 2 krocích

Je snadné vědět, jak umýt bambusové polštáře, protože to trvá jen dva kroky. Neztrácejte důvěru v udržování čistoty polštáře jen proto, že používá různé materiály. Kromě toho budou bambusové polštáře těžit také z praní.

Tato příručka vás naučí, co můžete a nemůžete prát v bambusových povlečení na polštáře. Poté se můžete také seznámit s čištěním paměťové pěny z bambusového polštáře, což je typická náplň pro bambusové polštáře. Po dokončení tohoto článku byste měli být připraveni správně udržovat bambusové polštáře!

Jak prát bambusový polštář

Krok # 1. Připravit

V závislosti na bambusovém povlečení na polštář, který používá, může být samotný bambusový textil nebo kombinace různých vláken. Bez ohledu na to byste měli zkontrolovat značku polštáře, abyste viděli doporučení výrobce ohledně praní. Tímto způsobem neriskujete poškození vláken a deformaci materiálu.

Nejběžnějším způsobem, jak prát bambusový povlak na polštář, je pomocí pračky, ale vždy to můžete udělat ručně. Stále však chcete prát bambusový povlak na polštář v pračce, pouze pokud má šetrný cyklus, a někteří doporučují předem přikrýt potah do sáčku na prádlo. Nejlepší je také to, že perete pouze bambusové potahy, protože některé materiály, jako jsou zipy a knoflíky, mohou látku poškrábat a napěnit.

Krok # 2. Prát

Nakonec byste měli být připraveni umýt polštář v pračce. K tomu použijte jemný čisticí prostředek a teplou vodu a nikdy nepoužívejte drsné čisticí prostředky, jako je bělidlo a aviváž. Také se chcete vyhnout příliš vysoké nebo příliš studené teplotě vody.

Jak sušit bambusový povlak na polštář?

Vyberte jemný cyklus a poté vložte bambusovou polštářku do sušičky, abyste ji sušili v sušičce. Znovu zkontrolujte značku materiálu, pokud výrobce doporučuje použití sušičky, jinak dejte kryt ven a nechte jej uschnout na vzduchu. Můžete jej zavěsit na šňůru na prádlo a nechat ji dělat slunce nebo kdekoli větrané s dobrou cirkulací vzduchu.

Jak prát paměťovou pěnu z bambusového polštáře

Jelikož jste se právě naučili, jak správně umýt bambusové polštáře, bylo by ideální, kdybyste věděli, jak umýt samotný polštář. Nejběžnější bambusovou vložkou do polštáře je paměťová pěna a mytí vyžaduje zvláštní péči. Kromě toho byste jej měli prát ručně, aby nedošlo k jeho poškození.

Krok # 1. Prát

Namočte polštář do vany s teplou vodou kolem 90 až 110 ° F s trochou jemného čisticího prostředku. Povrch můžete jemně otřít a stlačit samotný polštář, aby se roztok ponořil dovnitř a vyčistil vnitřek. Někteří dokonce doporučují před ošetřením skvrn, pokud nějaké existují, před samotným vypráním polštáře, proto zkontrolujte značku, zda můžete skvrny nejdříve vyčistit.

Krok # 2. Opláchněte

Nechte polštář namočit po dobu 10 minut a před opláchnutím mu poskytněte několik masáží. Vyměňte vanu za čistou vodu a polštář několikrát namočte, dokud nezůstanou zbytky mýdla. Paměťovou pěnu však nikdy nemačkejte, protože by to mohlo poškodit materiál.

Krok # 3. Suché

Nakonec nechte polštář uschnout na vzduchu s nepřímým sluncem, protože prudké teplo může zničit pěnu. Nezapomeňte zajistit, aby všechny strany byly důkladně vysušené, takže sem tam polštář otočte. Můžete jej také umístit na povrch s otvory pod ní, aby se provzdušnila spodní strana polštáře.

Co je to bambusová tkanina?

Ze samotného názvu jde o textil vyrobený z bambusové rostliny. A i když samotná definice vás může okamžitě přimět myslet si, že tento materiál je udržitelný a šetrný k životnímu prostředí, chcete zajistit, aby byl výrobní proces skutečně etický. Zkontrolujte proto svoji značku, zda vyrobila svou bambusovou látku pomocí přírodního enzymu.

Tato metoda využívá enzym na drcená vlákna z bambusového dřeva, která se poté vyperou a přemění na přízi, aby se vyrobilo bambusové prádlo. Tato tkanina je odolná, ale nepochybně dražší než jiné typy, které jsou levnější, ale vyrábějí se pomocí chemikálií. Tyto výrobní procesy také odlišují typy bambusových tkanin.

Druhy bambusové tkaniny

Pravá bambusová tkanina

Dříve diskutovaná mechanicky vyrobená bambusová tkanina je považována za pravou bambusovou tkaninu. Pokud chcete plně využít výhod bambusu, rozhodněte se pro tento materiál, protože je odolný, měkký a skutečně šetrný k životnímu prostředí. Výrobní proces je však dlouhý, takže tento typ tkaniny je dražší.

Bambusová viskóza

Běžně prodávanou bambusovou tkaninou na trhu je bambusová viskóza. Důvodem je, že je to levnější, ale mohlo by to být v rozporu s vámi, protože se nevyrábí mechanicky. Výroba viskózového hedvábí z bambusu může být navíc nehospodárná.

Bambusová tkanina z lyocellu

Pokud chcete alternativu, můžete zvolit bambusovou látku typu lyocell. Výrobci používají u této textilie metodu výroby s uzavřenou smyčkou, takže bambusovou celulózu příliš neměníte. Výsledkem je, že blahodárné vlastnosti bambusu jsou stále přítomny ve srovnání s výrobou bambusové viskózní tkaniny.

Závěr

Bambusové polštáře jsou vynikající udržitelnou volbou pro ty, kteří dávají přednost přírodním materiálům. Musíte však vědět, jak správně umýt bambusové polštáře, abyste se o bambusovou látku starali a pomohli jí vydržet déle. Dobrou zprávou je, že na štítku můžete vždy zkontrolovat pokyny nebo nechat zařízení provést práci.

Vyberte jemný cyklus a použijte jemný prací prostředek s teplou vodou. Po dokončení jej před použitím umístěte do sušičky s nízkým ohřevem nebo sušičkou. Kryt můžete také umýt ručně a nechat jej uschnout na vzduchu.