Jak skládat nafukovací matraci. Nejlepší dvoustupňový průvodce

Naučit se, jak správně skládat nafukovací matraci, pomocí dvou jednoduchých kroků. Můžete to udělat sami nebo s kamarádem, ale není to nic, čeho by se měli zastrašit. Postupujte však podle pokynů, které musí výrobce poskytnout, aby nedošlo k poškození vzduchového lůžka.

Proč se musíte naučit skládat nafukovací matraci? Bude to užitečné, když potřebujete cestovat nebo se pohybujete. Naučení správných tipů také ochrání matraci před slzami a otvory, které mohou způsobit její vyfouknutí.

Jak skládáte nafukovací matraci

Krok # 1. Příprava

Chcete-li se vyhnout nevýhodám v procesu, chcete si nechat nafukovací matraci holou, než ji vyfouknete pro složení. Odstraňte veškeré příslušenství, jako jsou kryty na vzduchovém lůžku, a poté otevřete ventil, abyste odstranili jeho vzduch. Nafukovací matrace obvykle vydávají při úniku vzduchu hluk a můžete také stlačit povrch jako jeho vyfukování, aby se urychlil odvod vzduchu.

Každá nafukovací matrace se liší v době trvání dokončení komprese, od hodin do minut. Jakmile zjistíte, že se zplošťuje a přestane se vypouštět, zavřete nebo vyměňte víčko ventilu, aby se zabránilo vnikání vzduchu dovnitř. Důkladně však zkontrolujte, zda uvnitř lůžka nezůstal žádný vzduch, a stiskněte jej rukou, abyste odstranili zbytky.

Krok # 2. Skládání

Poté, co vaše nafukovací matrace zcela ztratí svou strukturu, je připravena na poslední krok, kterým je skládání. Položte jej na velký a rovný povrch, abyste viděli vrásky, které se vytvořily. Rukama vyrovnejte postel rukama, ale dbejte na to, abyste na sobě neměli žádné šperky nebo doplňky, které by mohly materiál roztrhat nebo strčit.

Pokračujte v jemném stlačení postele, dokud nebude hladké a ploché. Jakmile budete hotovi, můžete sledovat záhyb ve středu pro skládání tak, aby se oba okraje setkaly. Sklopení obou stran by mělo být snadné, pokud uvnitř nezůstane trochu vzduchu. Pokud je vaše nafukovací matrace rozsáhlá, můžete také provést další skládání.

Nakonec můžete matraci srolovat, abyste si ji mohli snáze vložit do tašky pro skladování nebo cestování. Na směru rolování by nemělo záležet, pokud se pěkně vejde na tašku na matraci. Celý proces chcete také jemně a máte hotovo!

Jak mohu uložit svou nafukovací matraci Intex?

Nyní, když zvládnete nejlepší a nejbezpečnější způsob skládání vzduchové postele, měli byste se také naučit, jak ji správně skladovat. Tímto způsobem nedojde k poškození a vzduchové lůžko můžete s důvěrou použít pro příště. Specifikace nafukovací matrace Intex můžete kdykoli zkontrolovat, ale zde je několik užitečných tipů, které si musíte pamatovat bez ohledu na značku:

Kam uložit nafukovací matraci

Nikdy neumisťujte nafukovací matraci do suterénu nebo do garáže, protože tyto místnosti se mohou zvlhčit. Vlhkost a nežádoucí teplotní podmínky mohou vystavit matraci riziko poškození a dokonce i plísní. Místo toho použijte kontrolované prostředí, jako je váš šatník nebo úložná jednotka, aby byl vinyl a další materiály neporušené.

Vaše nafukovací matrace také obvykle přichází v tašce a je to nejlepší obal pro skladování. Jakákoli taška na matraci však vydrží, pokud má správnou velikost a můžete ji bezpečně utěsnit. V případě potřeby použijte lepicí pásku, abyste zajistili, že uvnitř vaku nebude uložen žádný prach nebo hmyz.

Jak dlouho skladovat nafukovací matraci

Měli byste provzdušňovat matraci? Většina odborníků doporučuje nechat matraci dýchat každých šest měsíců, pokud ji skladujete delší dobu. To by také mělo pomoci deodorizovat jej a zabránit tomu, aby se deformace struktury vzduchových postelí dlouho skládaly a rolovaly.

Proč má moje nafukovací matrace hrb uprostřed?

Po nějaké době si můžete všimnout hrbů nebo boulí uprostřed vzduchové postele. Bohužel je to složitější záležitost než únik, protože to ovlivňuje pocit matrací a kvalitu vašeho spánku. Jak se tvoří hrb?

Hrby, hrudky nebo boule jsou způsobeny vzduchem procházejícím mezi sekcemi po prasknutí švů uvnitř. Mohly by prasknout kvůli nekvalitním materiálům, opotřebení, nadměrnému nahuštění nebo pokud uživatel překročí váhovou kapacitu nafukovací matrace.

Dokážete opravit matraci s hrbem uprostřed?

Pokud je hrb způsoben nadměrným nafukováním, můžete otevřít matracový ventil a při stlačení boule vypustit trochu vzduchu. Uvědomte si, že musíte své lůžko vyfouknout kontrolovaným způsobem, takže vzduch uniká pomalu. Jakmile bublina zmizí, zavřete ventil zpět.

U výraznějších hrbolů můžete matraci úplně nafouknout a poté nafouknout. Při čerpání vzduchu nezapomeňte, že pokud se boule ve středu znovu objevuje, okamžitě zastaví nafukování. Pokud však tyto postupy problém nevyřešily, možná je čas na nové vzduchové lůžko.

Závěr

Potřebujete si nafukovací matraci uložit nebo vzít s sebou na výlet? Pak musíte zvládnout, jak správně skládat nafukovací matraci! Je to stejně jednoduché jako úplné odstranění vzduchu a vyhlazení postele.

Jakmile jej máte rovný a bez vrásek, sklopte jej na polovinu a stočte se, aby lépe zapadl do chrániče nebo vaku. Přečtěte si prosím naše tipy pro správné skladování nafukovacích matrací a co dělat, pokud si všimnete hrbolků a boulí.