Jak si vyrobit závěsy nahoře

Různé styly záclon vytvářejí různé dramatické efekty v celkovém designu interiéru. Od záclon na kapesní tyči po zadní záložku a nyní závěsy na záložku Pomocí několika běžných materiálů můžete předělat vzhled vaší opony tím, že se naučíte, jak vyrobit závěsy na tabulích.

& nbsp;

Přidání kousku látky je vynikající způsob, jak změnit estetickou přitažlivost vašeho drapérie. Dodejte svému obývacímu pokoji, ložnici nebo kuchyni nový styl v několika jednoduchých krocích. Oprášte tyto dovednosti při řezání a měření a přidejte své vlastní záložky do svých běžných záclon.

Krok 1: Shromážděte své materiály

Proměňte své běžné závěsy na ležérní a stylové doplňky n s použitím několika běžných materiálů. Vše, co potřebujete, je vaše tkanina, šicí špendlíky, nit, pravítko, nůžky, jehla a šicí stroj. Pokud nemáte šicí stroj, udělá to jednoduchá ruční jehla a nit.

Tip: Vyberte si látku moudře.

Vzhledem k tomu, že provádíme závěs nahoře na kartě, je důležité si uvědomit, že karty jsou viditelné, protože je připevňujete v horní části závěsu. Zkuste si vybrat látku, která odpovídá nebo alespoň doplňuje záclonu.

& nbsp;

Můžete použít starou běžnou záclonu a nějakou látku, abyste ze své staré drapérie udělali moderní okenní úpravu. Nebo si můžete vytvořit svůj vlastní přizpůsobený závěs pomocí nějaké látky a šicích materiálů a naučit se, jak od začátku vyrobit závěsy na tabuli.

Krok 2: Proveďte nezbytná měření okna

Pokud se chystáte přizpůsobit svou vlastní oponu, potřebujete znát přesná měření, která vám umožní pokrýt celé okno. Vezměte si měřicí pásku a všimněte si šířky, délky a výšky okna od země.

& nbsp;

Rozhodněte se o preferované délce opony. Můžete jej nechat spadnout jen pár palců pod okraj okna nebo nechat vznášet se o palec nebo dva nad zemí. Pomocí pásky změřte přesnou délku celé opony.

Krok 3: Poznamenejte si rozměry opony

Pokud chcete, aby vaše závěsy vypadaly volně zavřené, když jsou zavřené, přidejte k látce, kterou použijete, další palce. Použitím přesné šířky okna u vašich záclon bude výsledkem tuhý kryt.

& nbsp;

Nejprve určete požadované rozměry záclony, včetně horní části karty. Například pokud budete potřebovat 108palcovou oponu, aby se vznášela přesně o palec nad podlahou, měla by tato 108palcová výška zahrnovat vrcholy karet, nejen samotnou oponu.

Krok 4: Určete rozměry karty

Délka a šířka karty by měly být po celou dobu konzistentní. Můžete si vybrat delší nebo kratší záložky, které chcete připevnit na svou oponu. Pokud dáváte přednost záložce, která přidává 3 palce k oponě, odečtěte tyto 3 palce od původního měření.

& nbsp;

Například pokud potřebujete záclonový panel dlouhý 108 palců a 3palcovou prodlouženou záložku, bude výška záclonového panelu 105 palců.

Krok 5: Odstřihněte látku

Závěs vyžaduje tři základní části: hlavní panely, obložení závěsu a záložky. Hlavní panely odkazují na rozměr záclony bez délky záložky. To by mělo být určeno po provedení postupů v kroku čtyři.

& nbsp;

Přidejte dalších šest palců do délky a šířky lemování. Můžete si vyrobit libovolný počet panelů pro svá okna. Dva panely by však měly být schopné pokrýt jedno okno. Použijte šířku závěsu, kterou jste si všimli ve třetím kroku.

& nbsp;

Vystřihněte karty pomocí rozměrů určených v kroku čtyři. Nezapomeňte ji vynásobit dvěma, protože ji budete skládat, abyste správně zavěsili záclonu. Například 3palcová karta by měla být vyrobena ze 6palcového pruhu. Pro každý panel vyřízněte tolik záložek, kolik potřebujete.

& nbsp;

Vytvořte dva kusy záclon, které směřují, vystřižením pruhu z látky se stejnou šířkou, jakou má váš panel záclon. Ať je vysoký tři palce.

Krok 6: Šití

Začněte šitím záložek. Přeložte každou záložku napůl v příčném směru. Můžete ho žehlit tak, aby držel svůj tvar. Přichyťte strany na místo a pomocí šicího stroje nebo jehly sešijte podél okrajů látky. Použijte půlpalcový švový příspěvek. Opakujte to pro všechny své karty.

& nbsp;

Lemujte boční švy záclonového panelu. Můžete je také vyžehlit, abyste usnadnili proces šití. Šijte lem ve výši tří čtvrtin palce švu. Udělejte to pro všechny strany kromě horního švu. Určete umístění karet v každém panelu a přišijte je na místo.

& nbsp;

Na horní šev našijte lícovou stranu záclony a položte ji pravou stranou dolů na horní část záclony. Šijte horní okraj s půlpalcovým přídavkem švu. Žehlením látky definujte záhyby a záhyby. Dokončete úpravy zajištěním karet na místě.

& nbsp;

Obklopte spodní část záclony a přitlačte žehličku, abyste získali svěží povrch.

Souhrn

Může to být zdlouhavý proces , ale naučit se, jak od začátku vytvářet záclony nahoře na tabuli, je fantastický způsob, jak tyto kreativy oprášit a dovednosti šití. Vyberte materiály střední hmotnosti pro lepší manipulaci a zkuste uvážit barvu záclony.

& nbsp;

Před řezáním látky je zásadní stanovit přesná měření a rozměry. Jinak budete možná muset celý proces opakovat znovu. Zajistěte své karty na místě a nezapomeňte provést horní steh.

& nbsp;