Jak si vyrobit závěsy na dveře? 7 jednoduchých a snadných kroků!

Dveřní závěsy jsou úžasný a snadný způsob, jak přidat přirozené a útulné teplo do jakékoli místnosti v domě. Ať už visí před vnitřními dveřmi nebo před francouzskými dveřmi s výhledem na venkovní výhledy.

Tyto okenní kryty přinášejí pohodlí, ať jsou kdekoli, protože jejich textilie blokující světlo blokují vstup škodlivých UV paprsků dovnitř a současně vyzařují teplo zpět ven na obyvatele uvnitř. Dozvíte se v článku; naučíte se vyrábět závěsy na dveře.

Chcete-li pokračovat, budete potřebovat následující materiály

  • Šicí stroj nebo jehla
  • Curtain Fabric
  • Pole a
  • Odpovídající vlákno
  • Závorky pro zavěšení.

Krok č. 1 : první krok k vytvoření dveřní závěsy je měření. Nejprve musíte zavěsit držák na zeď ve výšce, která vám nejlépe vyhovuje, abyste mohli měřit záclony. Poté zjistěte, jak široké jsou vaše dveře a kde chcete, aby spadly z horní části tyče dolů („pokles“).

Krok 2: Nezapomeňte odříznout oponu z jedné látky, přidáním 6 cm na horní část záclon a 7 cm na spodní lem. Celkově byste měli při zkracování délky každé strany přidat 14 centimetrů – to zajistí rovnoměrné zakrytí, které padne bez vrásek nebo chomáčů před vaším oknem.

Krok 3: Chcete-li okraje ohnout, ohněte je pod každou stranou o 7 cm a poté stiskněte. Sklopte je znovu po jednom nebo dvou centimetrech látky pro sešívání a potom postupně odstraňujte špendlíky, aby stehy zůstaly rovné.

Krok 4: Dalším důležitým krokem při výrobě záclon dveří je řezání . Chcete-li snížit kanál pro závěsnou tyč:

  1. Získejte měření toho, kolik je asi potřeba k přizpůsobení.
  2. Přidejte k tomu 6 cm a poté tato měření stlačte žehličkou, než se otočíte o 2 cm.
  3. Připněte to k sobě a přišijte nahoře na 1 mm od místa, kde jste je složili, aby mezi otevřenými závěsy nezůstávala všude mezi závěsy přebytečná látka, což by je mohlo udělat neohrabaným.

Krok 5: Nejprve budete muset odstranit závorky z stěnu tak, že je zvednete a odtáhnete. Jeden konec tyče provlékněte v horním otvoru na obou stranách okna nebo rámu dveří.

Poté ji umístěte výše, kam chcete zavěsit záclony, aby při zavěšení bylo na obou koncích dost místa. Až budete hotovi, navléknutí každého držáku na odpovídající háček bude přímé!

Krok 6: Roztrhněte závěsy z jejich pólů. Připněte je sklopením o 2 centimetry dole a ujistěte se, že jsou rovné před šitím, aby na vaší oponě nebyly žádné viditelné švy.

Krok č. 7: Posledním krokem k výrobě závěsů dveří je dokončení. Je důležité navléknout hotový závěs zpět na tyč. Otočte se a připněte dolů a snižte úhlednost.

Lemujte ručně nebo strojem, slepě je šijte na místě, dokud je neodstraníte. Až budete s uměleckým dílem hotovi, znovu se držte!

& nbsp;

Kolik yardů potřebuji k výrobě dveřní opony?

Nejlepší na záclonách je, že mohou být vyrobeny z jakékoli látky a možnosti jsou nekonečné. Pokaždé, když vytvoříte novou oponu, měla by mít 2½krát větší šířku, než bude vaše nadpis potřebovat, aby byla zajištěna plnost na obou stranách okna (podle toho, jak široké chcete nadpisy).

Pokud to není možné z důvodu omezení velikosti nebo omezení tloušťky materiálu, použijte místo toho 1 ½ yardu.

& nbsp;

Jak zavěsím oponu na dveře?

Pokud máte vchod s oknem bočního světla, nemůže být snadné zjistit, jak zavěsit závěsy. Namontujte záclonovou tyč na dveře a poté roztáhněte její hardware 1 stopu po obou stranách dveří tak, aby na každé straně byl dostatek místa pro dva textilní panely.

První panel by měl při otevírání nebo zavírání tlačit doprava, čímž se vystaví polovina vchodu a zůstane vždy zakrytý jiným panelem!

& nbsp;

Co jsou dveřní závěsy?

Závěs dveří se nazývá portière. Portière je závěs, který se používá k zakrytí dveří a zajišťuje oddělení mezi místnostmi. Slovo pochází z francouzštiny a znamená „dveře“. Rostoucí portiéra je často požadována, když neexistují žádné dveře oddělující mezery kvůli své vlastní funkčnosti; poskytuje jak soukromí, tak ovládání světla a přitom udržuje otevřené půdorysy bez překážek.

& nbsp;

Co jsou alternativy pro dveřní závěsy?

Římské rolety

Není pochyb o tom, že klasický vzhled římských rolet je moudrou volbou. Poskytuje elegantní estetiku, ale v kombinaci s luxusními látkami za zlomek ceny a tepelnou podšívkou pro zvýšení izolace se také stanou energeticky účinnými!

Rolety Matchstick

Tento typ domácí léčby má velmi přirozený a uvolněný pocit. Jsou ideálním způsobem, jak přidat texturu a teplo do jakéhokoli dekoračního schématu, ale obzvláště dobře fungují s neutrály.

Když jsou zavřeny, krásně filtrují světlo tím, že je rozptýlenější, a proto tento typ okenního krytu funguje obzvláště dobře pro ty, kteří dávají přednost jemnějším paletám barev ve svém prostoru nebo komukoli, kdo hledá pro určité soukromí zvenčí, aniž by úplně blokovalo celé denní světlo.

Café záclony

Café Záclona je skvělý způsob, jak vytvořit soukromí v místnosti. Může být také použit s konvenčními závěsy, pokud chcete oba typy okenních úprav, a existují také některé nevýhody.

Tyto záclony pro kavárny například poskytují vynikající řešení pro ty, kteří mají okna, která potřebují světlo, ale nemohou vydržet příliš mnoho expozice během denních hodin, protože blokují přebytečné sluneční světlo bez úplného blokování viditelnosti zvenčí. nebo drasticky měnící vnímané úrovně jasu ve vaší domácnosti.

& nbsp;

Závěr

Takže jste to zvládli do posledního místa a věřím, že tento zápis rozšířil váš horizont v tom, jak vyrábět závěsy na dveře. Zjistíte, že kroky jsou jednoduché a snadné.

Než se naučíte vyrábět závěsy na dveře, nepotřebujete profesionální zkušenosti. Postupujte podle pokynů v této příručce a můžete začít!