Jak si vyrobit vážený polštář ve 2 rychlých krocích

K výrobě váženého polštáře jsou zapotřebí pouze dva kroky. To se může ukázat jako užitečné, protože si můžete podle toho zvolit vlastní velikost a tvar. Stejně jako vážená deka nabízí vážený polštář mnoho výhod.

Zátěžový polštář můžete použít nejen ke spánku, ale i při jiných úkolech, které vám poskytnou pohodlí. Tento článek vás provede výrobou jedné a výhodami, které můžete při používání získat. Koneckonců, nikdy nemůžete mít příliš mnoho polštářů.

Kompletní průvodce pro výrobu váženého polštáře

Krok # 1. Šití pouzdra

Prvním krokem pro výrobu váženého polštáře je šití pouzdra. S jakoukoli látkou můžete použít libovolný požadovaný vzor a velikost, pokud to bude odpovídat vašemu účelu. Například chcete velikost, která se vám pohodlně přizpůsobí v noci, takže by měl být obal jemný k pokožce, například bavlněné tkaniny.

U typického polštáře můžete ušít čtvercový nebo obdélníkový. Odřízněte dva kousky látky s půl palcem přídavku na šev. Velikost můžete upravit v závislosti na polštáři, který chcete mít, ale dobrým tipem je řezání stejné velikosti na váš zamýšlený polštář, pokud chcete pohodlně vážený polštář.

Šijte dva kousky látky na jejich pravou stranu a pomocí špendlíků je v případě potřeby zajistěte na místě. Poté polštář otočte pravou stranou ven a zatlačte rohy ven, abyste usnadnili plnění. Jak jste si všimli, tato základní technika polštáře by byla užitečná i při výrobě jiných typů, jako jsou polštáře na opěradlo.

Krok # 2. Plnění

V této části je výroba váženého polštáře podobná výrobě jiných polštářů a jejich vycpávání; bylo by to, jako byste vyplňovali polštáře polyfill a jinými materiály. Jako náplň však použijete plastové pelety, které váží polštář přibližně na 10% vaší tělesné hmotnosti.

Počet pelet, které použijete, závisí na tom, jak těžký bude váš vážený polštář. Jakmile ji dokončíte, můžete ji ručně ušít slepým stehem. Konec pevně zajistěte a na obou koncích jako další zámky zadním stehem.

Kromě toho, že si pouzdro vyrobíte sami, můžete upravit další polštáře a místo toho je naplnit peletami. Jemně vytrhněte švy polštáře a vyplňte jej, dokud nebudete s váhou spokojeni. Můžete dokonce experimentovat s tím, jak chcete polštář naplnit.

Proč používat vážený polštář

Každý je obeznámen s váženými přikrývkami, ale věděli jste, že přidání váženého polštáře do vaší noční rutiny také přináší výhody. Můžete si vytvořit různé vážené polštáře, které vám budou dokonale vyhovovat, protože si můžete vyrobit jakýkoli případ a vyplnit ho sami. Někteří uživatelé například upřednostňují spánek s váženým polštářem na tělo, protože vytváří stejný uklidňující účinek jako objetí.

Pro zvýšení hmotnosti můžete použít plastové pelety nebo směs polyfill a skleněných korálků pro jiný pocit. Spánek s váženým polštářem pomáhá uvolňovat serotonin a dopamin, což jsou v podstatě hormony, které se cítí dobře. Proto se budete cítit méně rozrušený a zbavený stresu a úzkosti.

Pokud chcete přenositelnost, můžete si také vyrobit polštář se závažím nebo břišní polštář. Studie ukázaly, jak může být použití vážených položek terapeutické, a to i pro děti. Kromě spánku tedy můžete mít svůj vážený polštář na klíně, když děláte jiné domácí práce, nebo použít váhový polštář se skleněnými korálky ke zmírnění napětí krku a ramen.

Jak uklidnit mysl pro lepší spánek

Kromě používání vážených polštářů a přikrývek můžete také udělat jiné praktiky, které vám zmírní stres a lépe spí. V noci trénujte zpomalení mysli jemným dýcháním. Zhluboka se nadechněte a pomalu vydechněte, abyste si uvolnili tělo. Měli byste cítit, jak se váš srdeční rytmus zpomaluje, což vám pomůže uklidnit mysl a užít si relaxační noc.

Kromě myšlenek byste ale měli své tělo povzbudit k relaxaci. Použití polštářů může pomoci zmírnit napětí, ale měli byste také uvolnit svaly. Můžete to udělat tak, že necháte své tělo ochabnout při hlubokém dýchání.

Stiskněte a uvolněte každou oblast těla, počínaje prsty u nohou až po čelo. Někteří dokonce tuto příležitost využívají k meditaci a soustředění mysli na dech. Pokud je těžké se nerozptýlit a uvolnit se, zkuste vyladit své myšlenky opakováním mantry.

Závěr

Přidání hmotnosti na polštářích a přikrývkách může být terapeutické. Věděli jste ale, že se naučíte, jak si vážený polštář vyrobit sami? Můžete si vyrobit základní pouzdro a naplnit ho něčím, jako jsou plastové pelety, aby se přidala váha.

Můžete však také odstranit náplň starého polštáře a naplnit jej směsí pelet a jiných materiálů, jako je polyester, pro jiný pocit. Stejnými jednoduchými kroky můžete dokonce vyrobit břišní a krční polštáře s váhou. Objetí nebo použití váženého polštáře nám pomáhá uvolnit šťastné hormony a zmírnit stres, když spíme.

Nezapomeňte však provést cvičení, která uvolní vaši mysl i tělo. To je důležité, abyste lépe usnuli a získali kvalitní spánek, takže nezapomeňte na uvolnění svalů a meditaci. Vážené polštáře vám mohou pomoci cítit se dobře, ale jako doplněk si vždy procvičujte klid a relaxaci v noci.