Jak si vyrobit uzlový polštář z rouna ve 2 krocích

Naučit se, jak vyrobit uzlový polštář z rouna, trvá jen dva kroky a nepotřebujete ani šicí soupravu. Jedná se o hodnotný projekt, protože hotový výrobek uspokojuje nejen oči, ale i použití. Četli jste správně; z fleecového uzlového polštáře se může stát dekorativní polštář do postele.

Kromě toho můžete experimentovat s barvami a vzory, které ladí s vaším dekorem nebo postelí. Tento projekt je variaci uzlového polštáře, kromě toho, že do tohoto polštáře můžete položit hlavu. Přečtěte si níže, jak začít.

Jak si vyrobit polštářek s uzlem z fleecového uzlu

Krok # 1. Připravit

Chcete-li začít vyrábět polštář s uzlem, změřte a nakrájejte dva kusy rouna, které mohou být buď kontrastní nebo podobné, v závislosti na zamýšleném designu. Pokud se například rozhodnete pro polštář standardní velikosti, nakrájejte dva kusy podle těchto rozměrů. Je však nutné zdůraznit přidělení čtyř palců na každou stranu, aby se vám dobře sedělo.

Nezapomeňte, že tento projekt je jako výroba polštářového potahu z flísového uzlu pro polštářovou formu. Proto můžete také vzít velikost vaší polštářové formy a použít ji jako rozměry vašich kusů rouna. V tomto okamžiku můžete také zvážit, zda chcete použít jednobarevný fleece, vzor nebo jeden pro každý druh.

Poté je položte na sebe pravými stranami směrem ven. To je v protikladu k výrobě tradičního polštáře, kde jej musíte nakonec obrátit naruby. Nakonec byste měli být připraveni polštář uzlovat.

Krok # 2. Uzel

Pro uzly nakrájejte 4palcový čtverec pro každý roh vašich skládaných kusů rouna. Kousky, které zauzlíte, budou štěrbiny, které uděláte na všech čtyřech okrajích. Měli byste však nalepit proužek pásky čtyři palce od každého okraje, abyste získali čistý povrch, protože to bude znamenat, kdy byste měli zastavit řez.

Odřízněte proužky o palec široký a čtyři palce dlouhý po stranách, dokud nedosáhnete pásky. Proveďte to ze všech stran a odstraňte pásku. Nakonec vytvořte dvojitý uzel s horním a spodním proužkem a opakujte, dokud nedokončíte uzlování všech párů proužků na všech stranách, přičemž jeden ponecháte otevřený pro vložení polštářové vložky.

Uzelte zbývající stranu a jste hotovi! Všimněte si, že místo polštářového formuláře můžete také nacpat polštář s uzlem z rouna. Bude však snazší vyměnit a vyměnit kryty, pokud můžete polštářovou vložku úplně vyjmout.

Co je to rouno?

Následující pletený polštář je také možné použít s jakýmkoli typem látky, pokud se nerozstříhá při krájení na proužky. Fleecový polštář však není jen esteticky příjemný. Cítí se také měkký a pohodlný.

Ale co přesně je to rouno? Fleece není přírodní materiál jako vlna; místo toho je to derivát jemných polyesterových vláken. Výsledná tkanina působí lehce, prodyšně, ale bude dobře fungovat i pro udržení tepla.

V dnešní době jsou přírodní vlákna dokonce tkaná do rouna a vytvářejí tak jedinečné textury. Proto se můžete rozhodnout pro ekologičtější materiály. Fleece je navíc odolný proti vlhkosti a odolný, takže je ideální pro polštáře, které vydrží dlouho.

Jak vyrobit polštářek bez šití

Pokud si myslíte, že zauzlování více proužků je příliš náročné, existuje další způsob, jak vyrobit polštář bez šití. Budete potřebovat jen nějakou látku, nůžky, měřicí pásku, tavnou lepicí pásku a žehličku s napařovačem. To je také vynikající nápad na polštáře.

Krok # 1. Změřte a ořízněte

Stejně jako výše uvedený projekt začněte řezáním kusu látky podle velikosti vašeho polštářového tvaru. Chcete-li získat jeho šířku, přidejte palec k tomuto měření tvaru polštáře. Jakmile máte číslo, vynásobte ho dvěma a získejte délku kusu látky.

Nakonec přidejte čtyři centimetry příspěvku, protože se to stane vaším překrytím vzadu. Nyní, když máte kus látky, jej přeložte ze všech stran o půl palce a vyžehlete je naplocho. Začněte prosím dlouhými konci, protože budou skryty, a pak kratší konce ohněte o další půl palce a vyžehlete je naplocho.

Krok # 2. Bond

Tady přichází část bez šití a vyříznete dva kusy tavného lepicího pásu. Měly by měřit stejně jako krátké konce látky, protože tyto části spojíte a látku vyžehlíte dohromady. Jste blízko dokončení tohoto povlaku na polštář, tak umístěte polštářovou formu doprostřed.

Přehněte konce tak, aby se uprostřed překrývaly čtyři palce, než přišroubujete látku k sobě a odstraníte formu polštáře, abyste uzavřeli švy. Vložte tavnou spojovací tkaninu mezi šev a žehličku, abyste zcela utěsnili povlak polštáře. Nakonec položte spojovací pás pro malou překrývající se látku a vložte polštář.

Závěr

Pokud nenávidíte šití nebo používání lepidel, můžete si přesto pomocí fleece vyrobit poutavý polštář. Pouhými dvěma kroky si rychle osvojíte, jak z uzlíku vyrobit uzlový polštář. Od samotného názvu budete záviset na uzlech, které tento polštář zkonstruují.

Cílem je rozříznout štěrbiny na všech okrajích dvou kusů rouna a uvázat každý horní a dolní pár kolem polštáře. Jakmile zůstanete na jedné straně, vložte polštářovou formu dovnitř a svázat proužky. Pokud nemáte vložku do polštáře, můžete také nacpat polštář.