Jak si vyrobit prošívané polštáře. Nejlepší 3krokový průvodce

Pokud vás zajímá, jak vyrobit prošívané polštáře, budete rádi, že to trvá jen tři kroky. Podušky na polštáře určitě vylepšují jakýkoli polštář, ale proč je nezvyšovat a vyrábět prošívané odrůdy? Nenechte se odradit zkoušením této techniky, protože je to relativně snadné!

Proč si vyrobit prošívaný polštář? Prošívaná odrůda vyžaduje více technik ve srovnání s pravidelným předstíráním. V tkanině však máte tolik volnosti k použití a výsledek je jemnější a útulnější.

Jak vyrobit prošívaný polštářový podvod

Krok # 1. Připravit

Stejně jako při provádění jakéhokoli projektu chcete připravit materiály předem. To znamená stříhat více kusů látky, protože děláte přikrývku. Připravte si 48 kusů látkových čtverců o rozměrech 3,5 x 3,5 palce podle vaší volby barvy a také dva látkové obdélníky o rozměrech 19 x 21,5 palce, které se stanou uzavíracím klopou vzadu. Chcete také tři proužky o rozměrech dva a 14 palců pro vazbu a čtyři obdélníkové kousky látky.

Dva z nich by měly měřit dva o 18,5 palce, zatímco zbývající polovina je kolem dvou o 27,5 palce, aby se vytvořil okraj polštáře. A konečně, vaše odpalování a mušelín budou měřit každý 27 x 33 palců. Mějte na paměti, že tato měření můžete vždy upravit, abyste dosáhli požadované velikosti polštáře.

Krok # 2. Uspořádat

Jakmile necháte materiály změřit a rozřezat, měli byste být připraveni uspořádat svůj prošívaný podvod. Začněte tím, že uspořádáte čtverce tak, aby vytvořily šest řádků, s ohledem na vzor a barvy. Poté je zajistěte na místě a řádky sešijte, než přidáte okrajové textilní pásy.

Větší ze dvou bude pro horní a dolní část, zatímco menší pás bude pro levou a pravou stranu vašeho podvodníka. Poté můžete začít vrstvit své materiály, počínaje mušelínem, následovaným odpalování, falešnou horní látkou a přikrývkou. Dokončete povrch úpravou oříznutí okrajů fingované a také šitím dlouhých okrajů obdélníků z látky, které se stanou vaší chlopní vzadu.

Krok # 3. Construct

Posledním krokem je sestrojení vašeho prošívaného polštářku s přední pravou stranou dolů na povrchu. Položte nedokončenou stranu jednoho ze zadních dílů a zajistěte, aby falešné klapky byly umístěny pravou stranou nahoru. Přidejte druhou zadní část pravou stranou nahoru na horní část prvního kusu, abyste vytvořili falešnou překrývající se klapku zpět.

Vzhledem k tomu, že se zadní strana chlopně stane vaším otvorem, nemusíte šit zip nebo ponechat otevřený konec na prošívaném polštáři. Klapka skryje polštářovou formu uvnitř a odstranění falešného bude pohodlnější. V tomto okamžiku už jen špendlíky připnete na okraje a přišijete přední stranou, zavažte, přidáte polštářovou vložku a máte hotovo!

Co je to prošívání?

Prošívání se neomezuje pouze na prostěradla, protože tento postup je použitelný i na podušky na polštáře. Jedná se o vrstvení vrchní části, odpalování a spodního kusu látky dohromady. Prošívané švů jsou v dnešní době oblíbené, protože můžete kombinovat více vzorů a vnitřní odpalování zvyšuje měkkost a útulnost polštáře.

S výše uvedeným projektem můžete svou kreativitu nechat běžet divokou kombinací různých kousků látky. Někteří dávají přednost monochromatickým odstínům, ale můžete také kombinovat vzory a barvy. Můžete také vybrat typ látky podle toho, co si myslíte, že bude nejlépe vypadat pro váš pokoj, gauč nebo postel.

Typy podvodných polštářů

Shams můžete vždy rozdělit do jejich velikostí, aby se do nich vešlo více druhů polštářů. Dalším způsobem, jak tyto kryty odlišit, je však jejich celkový design. Patří mezi ně ostří nožů, prošívané a přírubové odrůdy.

Prošívané polštáře

Projekt, který jste se právě dozvěděli, je prošívaná poduška s polštářem a její vrstvy a švy z ní činí jednu z nejlepších švů pro dekorativní polštáře. Vrstva navíc dodává polštáři hebkost a rozměr, takže získáte plyšovou povrchovou úpravu, která přitahuje oči i pocit. Vrstvy můžete prošívat ručně nebo pomocí stroje a vzor může být paralelní a abstraktní nebo mřížkový a opakující se.

Standardní polštářky

Standardní polštářky jsou tradiční typy, ale vždy je můžete udělat ozdobnějšími pomocí vzorované látky nebo něčeho s jinou strukturou. Pokud je povrch příliš jednoduchý, můžete falešnou látku vždy vyšít nebo přidat stuhy a tkaničky. Standardní falešné předměty jsou také známé jako falešné špičky s otvory od chlopně po zip.

Předstíraný polštář

Dalším typickým podvodným polštářem je přírubová variace. Vypadá to jako standardní podvod, kromě toho, že má kolem okrajů přírubu nebo další materiál. Můžete také ucpat přírubu, rozcuchat ji nebo přidat dekorativní šňůru, abyste dále vylepšili povrch.

Závěr

Pokud jste fanouškem kombinování vzorů a barev, prošívání je pro vás tím nejlepším projektem. Můžete dokonce zesílit své polštáře a naučit se, jak vyrobit prošívané polštářky. Jak jste si přečetli, proces je relativně snadný a jeho dokončení trvá jen tři kroky.

Klíčem k hladkému zážitku bez stresu je předem změřit a rozřezat materiály. Poté je uspořádejte na místo a kousky sešijte. S tímto průvodcem provádíte uzavírání chlopně, takže je falešné dokonce pohodlné odstranit kvůli čištění nebo výměně polštářové formy.