Jak si vyrobit přikrývku na panenky? Rychlý tříkrokový výukový program

Vědět, jak vyrobit deku pro panenky, je rychlé a snadné v pouhých třech krocích. Nepotřebujete ani složité techniky. Děti často mají bezpečnostní přikrývky a není divu, že i vaše dítě chce, aby jeho hračky měly stejnou láskyplnou přikrývku.

Proč si nevyrobit přizpůsobenou přikrývku pro panenky, která vypadá stejně jako oblíbená vaše ratolest bezpečnostní deka ? Níže jsme dokonce zahrnovali průvodce krok za krokem pro verzi bez šití:

& nbsp;

Jak si vyrobíte přikrývku pro panenky?

& nbsp;

Krok 1. Připravte si dva kousky látky a spojte je dohromady

Pro přikrývku pro panenky můžete použít jakýkoli typ látky, ale bavlna by byla skvělá jako vrchní vrstva a materiály jako rouno nebo flanel pro podložku přikrývky. Můžete dokonce přidat rouno nebo odpalování uprostřed. Bavlněnou látku odstřihněte na 18 o 22 palcích a zadní látku na 19 o 23 palcích nebo podle požadovaných rozměrů.

Pokud používáte odpalování pro střední vrstvu deky by to měl být palec menší než vrchní látka. Poté položte zadní látku pravou stranou dolů a horní látku pravou stranou nahoru. Připněte je k sobě a šijte ručně nebo pomocí šicího stroje, počínaje uprostřed.

& nbsp;

Krok 2. Bezpečně šijte přikrývku pro panenky

Před zpětným stehem ušijte několik stehů a poté pokračujte v šití dopředu, dokud nedojdete na konec. Nezapomeňte backstitch z konečného bodu, abyste zajistili přikrývku pro panenky a zabránili jejímu rozpletení pomocí použití a praní.

& nbsp;

Krok 3. Dokončete přidáním okrajových okrajů

Nakonec dokončete okraje přikrývky panenky vazbou. Můžete odstřihnout jakoukoli další látku tak, aby byla dostatečně velká, aby se mohla přehnout přes okraj přikrývky a sevřít horní a spodní materiál. Připevněte vázání na místo a po dosažení konce šijte stehem.

Pokud vás bavilo přidávat do této deky vazbu, můžete si přečíst našeho průvodce na jak vyrobit fleecovou deku s vazbou . Vazba je vynikající způsob, jak esteticky upravit okraje deky a zabránit roztřepení látky.

& nbsp;

Jakou velikost by měla mít deka pro panenky?

Přikrývky pro panenky se liší velikostí, ale nejběžnější rozměry jsou 18 x 24 palců. Pamatujte, že deka pro panenky bude relativní vzhledem k hračce, takže bude větší nebo menší než tato průměrná velikost přikrývky pro panenky. Použijte stejný koncept zajištění toho, že přikrývka doplňuje velikost zamýšleného uživatele při vytváření DIY psí deky nebo jiné deky.

& nbsp;

Jakou velikost má deka na háčkování?

Dečku pro panenky můžete také háčkovat, pokud neradi šijete. Velikost přikrývky háčkované panenky se může pohybovat od 10 do 12 palců až po čtverec 24 palců. Pro panenky o velikosti Barbie můžete vyrobit přikrývku o rozměrech 14 x 18 palců. Nezapomeňte, že chcete použít vhodnou velikost příze a háčku, zvláště když háčkujete něco tak malého jako deka pro panenky.

Zde je průvodce velikostí háčků pro vaši referenci. A pokud si chcete více přizpůsobit přikrývku pro panenky, proč na ni neháčkovat iniciály dítěte pomocí háčkované písmena ?

& nbsp;

Kolik stehů potřebujete k přikrývce pro panenky?

Stehy, které budete pro deku pro panenky potřebovat, budou záviset na její velikosti a rozměru. Obvykle vrhnete 40 stehů, pokud je deka široká 10 palců s rozchodem 4 stehy na palec. Vynásobením měřicího rozsahu pletení stehy na palec na šířku deky získáte stehy, na které je třeba nahodit.

Poté pracujte na řádcích, dokud nedosáhnete požadované délky přikrývky pro panenky. Zde je podrobný odhad kolik řetězců zahájí přikrývku .

& nbsp;

Jak si vyrobíte přikrývku pro panenky bez šití?

Pokud háčkování ani šití nejsou vašimi šálky čaje, můžete si také vyrobit přikrývku pro panenky se dvěma fleecovými látkami, nůžkami a maskovací páskou. Tento projekt je podobný populárním flísovým přikrývkám a vyrábí také roztomilé přikrývky pro panenky. Použijte však odolné fleecové látky které se nebudou snadno roztahovat ani roztřepat.

& nbsp;

 1. Vystřihněte dvě flísové látky, ale přidejte dva palce k výšce a šířce na přední části
 2. Připněte je přes sebe a označte další dvoupalcový materiál páskou
 3. Vystřihněte čtverce v rozích a okraje ohněte kolem šířky 0,5 palce
 4. Svázejte horní a spodní štěrbiny a po dokončení je podle potřeby ořízněte třásně

Jak si děláte povlečení pro panenky?

 1. rozřízněte dva kousky látky podle postýlky pro panenky s palcem přídavku na délku a šířku
 2. Položte kousky látky k sobě a přišijte kolem okrajů s povolením švu a otevřeným horním okrajem
 3. Než přiklopíte otvor, otočte šidítko pravou stranou ven a vycpejte bavlnu
 4. U polštářů můžete nastříhat dva kusy látky o rozměrech 2 x 3 palce
 5. Položte polštářové látky k sobě a šijte s malým švem a jednou stranou otevřenou
 6. Polštář otočte pravou stranou ven a vyplňte bavlnou
 7. Šit polštář zavřít

Závěr

Zábavnou aktivitou, kterou můžete s dětmi vyzkoušet, jsou dětské přikrývky a ložní prádlo. V tomto výukovém programu, jak vyrobit přikrývku pro panenky, můžete vytvořit jednu se šitím i bez něj. Pro přikrývku pro panenky, která se nešije, musíte pouze vrstvit kousky látky a svázat okraje nebo svázat dvě rouno.

Líbil se vám tento kompletní průvodce přikrývkami pro panenky? Pokud máte další techniky ke sdílení, dejte nám vědět v komentářích.

& nbsp;