Jak si vyrobit povlak na polštář se zipem

Věděli jste, že naučit se, jak vyrobit povlak na polštář se zipem, vyžaduje jen tři kroky? Stejně jako polštář se zipem si můžete doma vyrobit polštář se zipem, a to i bez velkých zkušeností se šitím. Můžete dokonce postupovat podle tohoto průvodce bez šicího stroje!

Proč byste se ale měli naučit šít povlak na polštář se zipem? Zapínání na zip umožňuje rychlejší výměnu potahu polštáře pro praní. Je to také pohodlný způsob, jak změnit styly polštářů pro každou sezónu a téma.

Jak vyrobit obal na polštář se zipem

Krok # 1. Design

Výroba polštáře se zipem se neliší od výroby jakéhokoli jiného typu zapínání. Začnete měřením dvou kusů látky podle velikosti polštáře, který používáte. Nezapomeňte, že podobné rozměry můžete použít s polštářem na potahy, ale někteří dávají přednost použití centimetru příspěvku.

Také byste se chtěli ujistit, že stále máte nějaký materiál pro přídavek na šev kolem půl palce tím, že zkopírujete přesnou velikost vložky do polštáře. Nyní, když máte kousky látky, položte je prosím na pravou stranu a rozhodněte se na straně, která se stane dnem potahu polštáře. To je místo, kde bude váš zip.

Jakmile zjistíte, kam umístit zip, umístěte jej podél okraje a označte ho špendlíky. Nezapomeňte, že nešpiníte samotný zip, ale místo, kde začíná a končí. Začněte šit od okraje na špendlík s přídavkem půl palce.

Krok # 2. Připojte zip

Pamatujte, že při startu a zastavení musíte provést backstitch, abyste získali větší odolnost. Po dokončení obou stran chcete vytvořit široký steh mezi kolíky bez zpětného šití. Tento steh nebude trvalý, protože jej po umístění zipu odstraníte.

Vložte zip do švu, který jste právě nažehlili, a otevřete lícem dolů a připněte jej na místo. Můžete šit ručně nebo pomocí stroje začínajícího na konci nejdále od rukojeti zipu. Stehy by měly být blízko zubů zipu a můžete použít běžné rovné.

Když se blížíte zatažení zipu, rozepněte zip a pokračujte až na jeho konec. Ujistěte se, že jste konec stehu prošili. Posuňte zip zpět a stejný postup opakujte na druhou stranu, abyste dokončili instalaci zipu.

Krok # 3. Dokončete obal

Posledním krokem je dokončení povlaku na polštář. Nezapomeňte odstranit steh, který jste vytvořili pomocí rozrývače švů, a rozepnout zip. Připevněte nedokončené okraje povlaku na polštář a přišijte je o půl palce přídavku.

Užitečným tipem k dosažení úhledných rohů je vystřihnout je o půl palce od stehu, který jste vytvořili. Pak byste měli být připraveni zarovnat hrany. Takto polštář vydrží déle a zabrání roztřepení.

Můžete použít serger, ale můžete také udělat cikcak stehy podél okrajů. Můžete to udělat ručně nebo pomocí stroje. Nakonec polštář otočte a vložte formulář.

Jak vyrobit povlak na polštář se zapínáním na obálku

Dalším typickým stylem zavírání povlaků na polštáře je překrytí dvou kusů látky vzadu. Tomu se říká uzávěr obálky a můžete to udělat i se strojem nebo bez něj. Znovu začnete připravovat materiál, který se skládá z jednoho předního kusu látky a dvou kusů látky pro zadní stranu.

Krok # 1. Hem

Začněte lemovat zadní panely položením látky na špatnou stranu nahoru. Menší kousek látky přeložíte na ¼ palce a vyžehlíte jej, než složíte další ¼ palec a znovu nažehlíte. Tuto stranu přišijeme kolem ⅛ palců od vnitřního okraje a nezapomínáme na to, že při každém spuštění a zastavení použijeme zadní steh, aby byla trvanlivost.

Krok # 2. Construct

Měli byste být připraveni postavit povlak na polštář tak, že ho položíte pravou stranou nahoru. Připněte jeden z menších kousků látky a položte jej na okraj špatnou stranou nahoru. Poté připevněte druhý kus látky tak, aby se zadní panely překrývaly.

Šijte všude kolem jejich okrajů a také zpětně prošívejte. Jelikož provádíte uzavírání obálek, nemusíte nechat mezeru. Jakmile to uděláte, připněte rohy, abyste oblékli povlak na polštář, a vyklopte ho pravou stranou ven, abyste mohli plnit polštářovou formu.

Co je krytý obal na polštář?

Pokud jsou pro vás dva diskutované styly zavírání stále neuspokojivé, můžete si místo toho vyrobit návlek na polštář. Ve srovnání se zipy a uzávěry obálek je toto uzavření trvalé, protože používá neviditelný šev. Povrchová úprava vypadá profesionálně, ale je vhodná pouze pro látku, kterou nebudete muset prát.

Závěr

Zapínání na zip je pohodlný styl pro dokončení potahů polštářů, protože umožňuje bezpečné, ale snadné odstranění. Můžete se rychle naučit, jak vyrobit povlak na polštář se zipem ve třech krocích se šicím strojem nebo bez něj. Začněte řezáním dvou kusů látky a nainstalujte zip na jeden okraj.

Poté dokončete zbývající strany a váš kryt je připraven k použití! Můžete také experimentovat s jinými polštářovými uzávěry, pokud chcete vyzkoušet různé styly. Nezapomeňte, že u každého šicího projektu je nutná trpělivost.