Jak si vyrobit pouzdro na polštář na tělo ve 2 snadných krocích

Naučíte se, jak vyrobit pouzdro na polštář na tělo, a to ve dvou snadných krocích. I když si můžete koupit pouzdro na polštář na těle na různých platformách a v maloobchodech v Itálii, bude užitečné vědět, jak si je vyrobit sami. Tímto způsobem jej můžete přizpůsobit podle svého polštáře a můžete si vybrat nejlepší materiály.

Níže uvedený snadný dvoustupňový průvodce je nejlepší pro vaše tradiční polštáře na tělo. Jsou to dlouhé a obdélníkové typy, které výrobci vyrábějí, aby šli vedle těla. Pokud máte jiný druh polštáře, najděte pro něj vhodný tvar potahu.

Jak si vyrobit pouzdro na polštář na tělo doma

Polštáře musíme vždy udržovat čisté, protože mohou obsahovat patogeny, jako jsou bakterie nebo houby. Polštáře nemůžeme vždy umýt, ale často je můžeme umýt pomocí polštáře, aby byl polštář čistý. A pokud máte polštář na tělo, víte, že je vždy v přímém kontaktu s pokožkou, takže by měl mít vhodný obal na polštář.

Krok # 1. Navrhování

Nejlepší polštář na polštář na tělo by se měl perfektně hodit, proto před šitím vždy proveďte správná měření. Držte oba konce polštáře a položte jej na povrch, abyste získali šířku a délku. Váš polštář může být nový nebo použitý, což znamená, že rozměry se mohly změnit oproti tomu, co je napsáno na obalu.

Poté, co provedete měření polštáře, můžete začít stříhat látku na potah. Vezměte si délku polštáře a přidejte čtyři palce a použijte toto číslo jako dlouhou stranu látky. Na druhé straně bude krátkou stranou materiálu měření šířky vašeho polštáře vynásobené dvěma plus dva palce.

Podle těchto rozměrů látku odstřihněte. V tomto okamžiku můžete přidat polštář na potah polštáře a můžete si to usnadnit vytvořením spodní linie nahoře a dole. Tuto část můžete přeskočit, pokud k polštářku na tělo nemusíte přidávat třásně.

Krok # 2. Šití

Posledním krokem je šití polštáře. Užitečným tipem, který můžete použít při šití jakéhokoli pouzdra na polštář na tělo, je použití suchého zipu. Připevněte kousky suchého zipu na opačné strany látky a kolem každého kousku přišijte. Poté látku podélně přeložte na špatnou stranu a dlouhou stranu k sobě přišroubujte pro snazší šití.

Otočte potah polštáře pravou stranou ven a připněte krátkou stranu bez suchého zipu. Nakonec můžete zavřít konec polštáře uzavřením. Uvědomte si, že tento potah polštáře na těle používá otevřený konec, takže pokud chcete, můžete provést jakékoli úpravy uzavření.

Jak si vybrat látku na polštář

Při výrobě povlaku na polštář budete mít úplnou kontrolu nad materiály. Nejdůležitějším materiálem je tkanina, protože udrží polštář čistý a ochrání jej před každodenním opotřebením. Kromě toho je polštář na tělo vždy v přímém kontaktu s pokožkou, takže by neměl být dráždivý.

Existuje mnoho standardních tkanin na polštáře a výběr z nich může být ohromující. Abychom vám pomohli udělat správnou volbu, rozdělíme tyto typy tkanin do dvou skupin. Můžete si vybrat mezi přírodními a syntetickými tkaninami.

Přírodní tkaniny

Většina pražců by si snadno vybrala přírodní látky, protože je méně pravděpodobné, že by u nich došlo k podráždění. Mezi ně patří bavlna a hedvábí. U polštáře na tělo by byla bavlna dobrou volbou, protože je měkká a prodyšná, ideální i pro horké noci.

Pokud chcete něco, co je na pokožce lehčí, nebo pokud ve svém pokoji používáte také ozdobné polštáře jako ozdobné kousky, můžete zvážit hedvábí. Cítí se hladký a lehký a můžete jej používat po všechna roční období. Tělové polštáře, které používají paměťovou pěnu a prachové peří, by se nejlépe hodily k hedvábným polštářům na tělo.

Syntetické tkaniny

Ti, kteří mají rozpočet, mohou zvážit syntetické tkaniny pro polštáře. Zahrnují polyester a nylon a ty vysoce kvalitní se také mohou cítit stejně dobře jako přírodní látky. Někteří pražci však poznamenávají, že použití těchto materiálů pokožku vysuší.

A co kombinace těchto dvou?

Výrobci v Itálii dnes vytvořili kombinaci přírodních a syntetických tkanin. Tato tkanina využívá směs přírodních a syntetických vláken, aby využila výhod obou světů. Získáte pohodlnou látku, která je odolná a snadno se udržuje.

Můžete také zkontrolovat počet vláken vybrané látky, protože to může ovlivnit její celkovou kvalitu. Počet vláken je počet svislých a vodorovných vláken materiálu na čtvereční palec. Takže pokud má tkanina vysoký počet nití, je měkčí než u těch s nižším počtem.

Závěr

Musíte použít dobře padnoucí potah na polštář, který jej chrání před znečištěním. Pomocí dvou jednoduchých kroků se můžete rychle naučit, jak si doma vyrobit polštář na tělo. Potřebujete látku podle vašeho výběru a pomocí diskutovaných tipů správně změřte svůj polštář na tělo.

Jakmile budete mít látku, můžete začít šit. Správnou technikou je kromě šití povlaku na polštář také použití suchých zipů. Některé kroky můžete také upravit tak, aby vám vyhovovaly lépe.