Jak si vyrobit polštářek s jehlou. Nejlepší dvoustupňový průvodce

Víte, že naučit se vyrábět polštářek s jehlovým bodem vyžaduje jen tři kroky? Četli jste správně! Tento luxusní polštář, který obvykle přichází za vysokou cenu, je možné provést doma.

Pokud máte talent na dekorativní polštáře a podvazky, mělo by být snadné dělat polštář s jehlou. Může se to zdát nepříjemné, protože pro design polštáře jste závislí na kvalitních stezích. Některé základní dovednosti v šití však budou stačit, a dokonce i ruční práce na šicím stroji nebo ručně je poměrně jednoduchá.

Jak ušít polštář s jehlovým bodem

Krok # 1. Design

Stejně jako při výrobě jakéhokoli typu polštáře je příprava materiálů zásadní předem. Jakmile dokončíte čtverec jehlového bodu, jste připraveni postavit polštář pomocí tohoto plátna jako ohniska. Možná však budete muset nejprve zablokovat napařováním, pokud proces šití ovlivnil jeho čtvercový tvar.

Pokud chcete polštář dozadu, chcete řezat z odolných materiálů a nikdy z tenkých, jako jsou plachty. Manšestr je dobrá volba, ale zvládne to jakákoli těžká látka. Poté změřte díl podobný vašemu čtverci jehly, ale přidejte k rozměrům palec přídavku švu.

Tímto způsobem neriskujete poškození plátna před náhodným řezáním. Nezapomeňte, že čtverce jehelních bodů a vyšívané plátno se poškodí, pokud do nich vyříznete dokonce téměř půl palce. V dalším kroku do ní zašijete zadní díl z látky.

Krok # 2. Šít

Po přípravě materiálů jste připraveni polštář sešít. Umístěte plátno jehly a zadní látku pravými stranami směrem k sobě a připněte okraje, abyste usnadnili šití. Nezapomeňte nechat několik palců neodepnutých, protože v posledním kroku otočíte polštářovou vložku pravou stranou ven.

Můžete začít šit kolem čtverce jehlového bodu a ponechat neotevřené oblasti otevřené. Protože děláte stehy kolem plátna jehly, měli byste vidět, kde vaše vzory končí, a nepoškodit je. Poté šev uvnitř těchto konců dvakrát přišijte, abyste jej posílili a zajistili trvanlivost polštáře.

Krok # 3. Dokončit

Jste blízko dokončení svého polštáře s jehlou, takže pokosové řezané rohy docílíte úhledného vzhledu. Otočte polštář pomocí otvoru pravou stranou ven a vytlačte všechny rohy, aby při plnění vypadal pohodlně. Naplňte polštář, dokud nedosáhnete požadované pevnosti a struktury a slepým stehem otvor uzavřete.

Vyšívání Needlepoint Vs

Běžnou otázkou v oboru navrhování látek a polštářů je rozdíl mezi jehlou a výšivkou. Ve výše uvedeném průvodci jste vyrobili polštář s plátnem jehly a dalším způsobem, jak polštář navrhnout, je vyšívání samotné látky. Jsou tedy tyto techniky stejné nebo sdílejí podobnosti?

Needlepoint používá ruční výšivku na jemných materiálech, ale výšivka používá jehly a nitě, které můžete provádět ručně nebo pomocí stroje. Needlepoint si můžete představit jako techniku ​​vyšívání, ale pracujete po jednom stehu na plátně rovnoměrné vazby a počítáte panoše nebo plníte malovaný vzor na plátně. Na druhou stranu se neomezujete pouze na typy tkanin, které můžete použít k vyšívání.

Jak Needlepoint pro začátečníky

Výše uvedený projekt vás naučí, jak používat plátno jehly, které jste právě dokončili pro přední část polštáře. Ale co když s jeho výrobou nemáte žádné zkušenosti? Nebojte se, protože je to relativně snadná technika, která vás může překvapit, jak je to zábavné.

Poté, co navléknete jehlu, vytvořte na konci niti nejvzdálenější od oka jehly odpadní uzel a umístěte jej na plátno. Chcete-li tak učinit, chcete vystrčit plátno zepředu dozadu, palec od místa, kde musíte začít šití. Sešijte nit na zadní straně plátna, abyste jej zajistili na místě, a uzel zepředu zřízněte, jakmile k němu dosáhnete.

Jak ukončíte své vlákno? Mějte jehlu se závitem vzadu a provlékněte ji stehy, které jste právě vytvořili. Přebytečnou nit odstřihněte, abyste zahájili další nit, tentokrát, aniž byste vytvořili uzel odpadu. Spusťte jej pod pěti stehy, které jste právě vytvořili, jako kdybyste nit ukončovali dvakrát, abyste ji před začátkem stehu uzamkli.

Co je to stanový steh?

Nejběžnějším stehem pro jehlu je diagonální stanový steh. Můžete se naučit různé varianty, od poloviny kříže, košové vazby a kontinentálního stehu. Pokud jde o plátno jehly, dva základní typy jsou materiály s jednoduchým a dvojitým závitem.

Závěr

Pokud jste se naučili vyšívat polštář, proč to neudělat ještě o krok dále a udělat si jehlový čtverec? Naučit se, jak vyrobit polštář jehlového bodu, znamená sestrojit polštář pomocí dvou kusů látky, kde přední je plátno jehlového bodu. Ti, kteří jsou obeznámeni s šitím základního polštáře, to mohou rychle udělat doma.

Nepotřebujete k tomu šicí stroj, protože jen sešíváte kousky dohromady. Ponechejte otvor pro vytočení vložky z pravé strany a poté polštář vyplňte tak, abyste dosáhli požadované struktury. Tento otvor bezpečně zašijte a hotovo s polštářkem s jehlou!