Jak si vyrobit polštář s kulatým hodem

Naučit se, jak vyrobit polštář s kulatým hodem, je nutností pro každého, kdo chce, aby se jeho dům cítil současně umělecky a domácky. Koneckonců, váš domov nebude kompletní bez těchto zábavných doplňků.

Jaké jsou výhody používání polštářů?

Vrhací polštáře jsou jedním z nejdůležitějších bytových doplňků, které může každý vlastnit. Podívejte se na některé z úžasných výhod, které nabízejí:

Výhoda č. 1: Můžete je použít k vyjádření své kreativní stránky

Za prvé nabízejí snadný a rychlý způsob, jak zvýšit uměleckou stránku místnosti. Nejlepší na nich je, že nezapomenou přidat do vaší celkové domácí výzdoby splash barev a luxusu. Při výběru vzorů a barev pro vaše polštáře se nebudete muset bát riskovat, protože je můžete kdykoli snadno změnit.

Výhoda č. 2: Nestojí moc

Také jsou levné vzhledem k jejich nízké ceně. Ale pokud máte zájem ušetřit více peněz, možná budete chtít investovat čas tím, že se naučíte, jak to udělat sami. Naštěstí pro vás je tento článek průvodcem pro začátečníky, který vám pomůže zorientovat se v tomto novém prostředí.

Výhoda č. 3: Poskytují přidanou podporu a pohodlí

Při pokusu o udržení neutrálnější polohy mohou polštáře s házením dělat zázraky při podpoře krční páteře. Jelikož pracují na uvolnění tlaku na dolní část zad, snižují také různé druhy mechanického namáhání, které může narušit vyrovnání páteře. Můžete je také použít k podpoře podvrtnutí kotníku nebo k minimalizaci problémů s dýcháním a chrápáním.

Váš průvodce výrobou polštáře s kulatým hodem

Polštáře mají nepopiratelně různé tvary, ale ty kulaté mohou interiéru přinést lepší umělecký nádech, aniž by to stálo příliš mnoho. To znamená, že byste měli začít své šicí zkušenosti s těmito DIY roztomilými, kulatými polštáři.

Krok 1: Připravte si materiály

Nejprve byste měli zajistit látku, která může být jakéhokoli druhu v závislosti na vašem výběru. Poté musíte najít něco pro náplň, například polyfill. Pamatujte, že množství látky a náplně bude záviset na velikosti vašeho polštáře.

K vytvoření kulatého tvaru můžete použít pravítko nebo vystopovat velkou misku a vytvořit kruh. Jakmile je nastaveno, měli byste připravit šicí stroj a další spotřební materiál, jako jsou nůžky, jehly, špendlíky a nitě, které mají stejnou barvu jako látka.

Krok 2: Nůžkami vystřihněte z látky dva kruhy

Než se vrhnete na šicí stroj, musíte nejprve z látky vystřihnout pomocí ostrých nůžek dva kruhy. Chcete-li to provést, musíte být opatrní, abyste neroztrhli okraje látky. Měli byste také pamatovat na ponechání příspěvku na šev.

Krok č. 3: Připněte dva kusy látky k sobě

Poté by měly být dva kousky látky spojeny dohromady a ujistěte se, že obě pravé strany směřují k sobě. Pokud je zvolená látka kluzká, můžete se rozhodnout tkaninu podtrhnout, abyste zachovali kruhový tvar a zabránili plochým oblastem.

Krok č. 4: Začněte šit

Když je vše pod kontrolou, můžete nyní pokračovat v procesu šití. Vezměte na vědomí, že v tomto období nemůžete přímo šít úplně po okrajích. Musíte ponechat alespoň třípalcový otvor, aby bylo možné stále vkládat náplň.

Šitý kruh by měl být nejprve vyklopen z pravé strany, aby se skryly značky stehu, než se ucpe. Dále by měla být náplň prováděna co nejrovnoměrněji, dokud není dosaženo požadované plnosti.

Krok č. 5: Utěsněte otvor pomocí žebříkové ruční stehy

Nakonec pomocí jehel a nití byste měli díru utěsnit provedením žebříkového ručního stehu. Když jsou všechny tyto kroky hotové, měl by být váš polštář s kulatým hodem připraven k použití.

Jak vyrobit polštáře ze starých polštářů

Možná jste jedním z těch lidí, kteří nemají tušení, co dělat se svými starými polštáři. Rozhodně je zbytečné je odhodit nebo uskladnit, aby se zachytil prach. Co byste tedy měli dělat? Odpověď je přímo před vaší obrazovkou: proměňte je v polštáře s kulatým házením.

Upcyklace starých standardních polštářů na jejich přeměnu na ty roztomilé, kulaté není obtížný úkol. Toho můžete dosáhnout pomocí těchto jednoduchých kroků. Nejprve je třeba je řádně umýt, aby bylo zajištěno, že obal a náplň jsou čisté.

Za druhé byste měli rozříznout jeden konec pláště a odstranit nádivku. Mezitím musí být pomocí vodítka vyříznuty ze skříně dva kruhy. Poté můžete kružnice připnout k sobě a okraje přišít a přitom ponechat malý otvor.

Před vložením by měl být starý polštářový výplň nejprve rozdělen, aby se obnovila jeho nadýchanost. Poté by měl být nový plášť naplněn na požadovanou tloušťku. Chcete-li proces ukončit, musíte otvor ručně zavřít a polštář úplně zavřít.

Závěr

Vytvoření polštáře s kulatým hodem může být opravdu snadná, ale vzrušující aktivita. Nejen, že budete moci zvýšit své umělecké dovednosti, ale také se postaráte o to, aby se váš dům cítil trochu domácky.