Jak si vyrobit polštář na sedací vak ve 4 snadných krocích

Věděli jste, že když se naučíte, jak vyrobit polštář na sedací vak, můžete si užít výhody pohovky za mnohem nižší cenu? Vytvoření vlastního polštáře na sedací vak od nuly vám může poskytnout hlubší pocit osobní spokojenosti a ocenění tohoto krásného přírůstku do vašeho domova.

Jaké jsou výhody vytvoření vlastní brašny?

Pro ostatní to však není vše o nákladech. Lehátka zabírají hodně místa, někdy je těžké je sladit s interiérem a jejich přeskupení nebo přesunutí může být náročné. Pokud existuje něco, co může tyto problémy vyřešit, je to sedací vak.

Další překážkou by pak bylo vědět, jaký druh koupit. Najít na trhu kvalitní a levnou zaváděcí cenu by bylo docela obtížné. Nejlepší způsob, jak dostat to, co chcete, aniž byste utratili mnoho, je vytvořit si sami.

Výhoda č. 1: Je přenosný

To, co dělá tento kus příslušenství skvělým doplňkem vašich každodenních životních prostor, je skutečnost, že jsou velmi přenosné. Při přetahování z jednoho rohu místnosti do druhého se nebudete muset unavovat. Na rozdíl od jiných kusů nábytku, které mohou při přepravě potenciálně poškrábat vaše neposkvrněné dřevěné obklady, sedací vak nezpůsobí poškození vašich podlah.

Výhoda č. 2: Můžete jej snadno přizpůsobit svému barevnému schématu

Kromě toho, že ve vnitřních nebo venkovních obytných prostorech přidáte trochu zábavy, sedací vak může také přidat barvu do vašeho celkového designu. Pokud chcete změnit jeho design, můžete jednoduše změnit jeho obal. Navíc nebudete mít problém s nalezením dokonalého místa pro něj v žádné ze svých pokojů, protože může snadno nabrat jakýkoli tvar nebo formu, pokud je v jeho mezích.

Výhoda č. 3: Je snadná údržba

Jednou z nejlepších věcí na sedací brašně je skutečnost, že se velmi snadno čistí a udržuje. Stačí jednoduše rozbalit jeho obal a umýt jej. Poté jednoduše otřete sáček na fazole a vše je hotové. Proces výměny a doplňování „fazolí“ také není zdaleka komplikovaný.

Průvodce vytvořením polštáře na pytel s fazolemi

Než budete pokračovat, měli byste vědět, že existují různé druhy sedacích pytlů, ačkoli to se běžně týká válcových židlí. Naopak polštáře na sedací vak jsou v podstatě obdélníkové polštáře, mají pouze větší velikost a pohodlnější použití.

Jaké materiály se používají na polštáře na sedací vak?

Než si vyrobíte polštář na sedací vak, měli byste si samozřejmě předem obstarat vše, co byste potřebovali. Pokud jde o specifikace, jako je barva a struktura, záleží na vašem vkusu. Následující jsou ale to, co byste určitě požadovali.

Pro potah nebo tělo budete potřebovat dvě obdélníkové látky stejné velikosti, což závisí na tom, jak velký máte v úmyslu vytvořit polštář na sedací vak. Pokud nejste rozhodnuti o požadované velikosti, zkuste použít látku o rozměrech 50 x 70 palců.

Pokud jde o typ látky, záleží také na vašem výběru. Doporučuje se však používat bavlnu střední hmotnosti, protože je měkká, ale ne lehká. Pokud chcete použít něco jiného, ​​vyberte odolnou látku, která není příliš tuhá a drsná.

Pro stejné měření jako další dvě zmíněné látky si připravte další pár látky stejné velikosti pro vnitřní vak. Tentokrát zvolte lehký materiál, který se nebude snadno protahovat, například mušelín.

Pořiďte si suchý zip, běžně nazývaný suchý zip podle oblíbené značky tohoto druhu, se stejnými rozměry jako vámi zvolená šířka. V případě doporučené velikosti je to 50 palců pro obě strany nebo protilehlé povrchy.

Připravte si také vyšívací nebo šicí soupravu, konkrétně šicí stroj, jehlu a nit a lemovací nebo šicí stroj. Dalším důležitým materiálem pro toto řemeslné sezení by byly pelety nebo alternativní výplně polštáře do tašky na fazole.

Poznámky k tomu, jak vyrobit polštářek na sedací vak

Krok 1: Vrstvte látky a sešijte tři strany

U prvního vaku navrstvíme látky vnější stranou k sobě. Než je spojíte, ujistěte se, že jsou okraje zarovnané. Půl palce od okraje látky sešijte tři strany nebo 70 x 50 x 70 pro doporučenou velikost.

Krok 2: Vytvořte vnitřní tašku a přišijte všechny strany

Na zbývající straně sešijte dotykové spojovací prvky a poté vytvořte vnitřní vak. Před dočasným upevněním vyrovnejte a připněte další pár látek. Na rozdíl od prvních šijte všechny strany a nechte asi pět palců otevřené pro výplně.

Krok č. 3: Přidejte výplň a naplňte ji „fazolemi“

Otočte vnější stranu látky a přidejte polstrování. Abyste zabránili rozlití pelet, můžete k tomu použít trychtýř nebo jinou alternativu. Naplňte to tolik náplně, kolik si myslíte, že by vám bylo nejpohodlnější, pak polštář přišijte těsně.

Krok č. 4: Uzavřete to jehlou a nití

Místo šicího stroje by k jeho uzavření byly ideální jehly a nitě, zvláště pokud je otvor příliš malý. Váš polštář s polštářkem je v tuto chvíli v podstatě hotový. Zbývá jen vložit vnitřní vak do vnější látky a zalepit jej suchým zipem.

Stánek s jídlem

Poté, co jste si přečetli, jak vyrobit polštář na sedací vak, můžete nyní zkusit udělat a použít pro sebe. Na rozdíl od jiných variant tohoto druhu poskytuje jeho široká povrchová plocha a obdélníkový tvar více prostoru a můžete na něj ležet tak, jak je, nebo sedět obkročmo otočením do strany.