Jak si vyrobit polštář na odpočinek ve 3 snadných krocích

Bylo by užitečné vědět, jak vyrobit polštář na odpočinek v posteli pomocí níže uvedených tipů pro kutily, protože řekněme to, někdy budou chvíle, kdy skončíme spát vzpřímeně. Někdy děláte aktivity v posteli a než se nadějete, ospáváte. Tyto polštáře můžete dokonce znovu použít jako polštáře pro pohodlí a podporu.

Podle Harvardské lékařské školy existuje při spaní tímto způsobem jen málo rizik. Musíte však lehce lehnout dozadu a obecně jste ve své pozici pohodlní. V tomto článku si připravte nejlepší polštář na odpočinek v posteli, který vám kdykoli pomůže dostatek spánku.

Průvodce pro začátečníky, jak si vyrobit polštář na odpočinek v posteli

Lehké naklonění dozadu v pohodlné poloze by vám mělo pomoci vyhnout se problémům se spaním ve svislé poloze. Jak již bylo zmíněno dříve, je důležité mít podporu, když spíte ve vzpřímené poloze, i když to nebude vaším každodenním zvykem. Harvardská lékařská škola poznamenala, že spaní tímto způsobem by nemělo být škodlivé, ale je užitečné si koupit nebo vyrobit polštář na odpočinek.

Krok # 1. Vystřihněte vzor polštáře

Mělo by být snadné najít vzor polštáře, který můžete použít jako vodítko. Obecně měří 22 palců nahoře a 11 palců dolů na každé straně, se spodní částí kolem 56 palců. Podle tohoto vzoru vystřihněte látku, abyste měli dva kusy.

Krok # 2. Šít

Druhým krokem je šití polštáře, ale pamatujte, že při skládání konců dlouhého proužku šijete špatné strany dohromady. Poté musíte šit počínaje středem spodní části vašeho dílu a ponechat poslední 4 palce. Šijte špatné strany ještě jednou, dokud nebudete moci polštář otočit pravou stranou ven.

Krok # 3. Věci

Jakmile polštář bezpečně přišijete, můžete jej začít plnit. Typickou nádivkou je výplň z polyesterových vláken a začnete s pažemi před polštářovou částí. V tomto okamžiku můžete ovládat úhel podle svých preferencí otáčením v tomto směru, jak se chystáte.

Věci, kolik chcete, podle toho, co vám vyhovuje. Poté můžete otvor uzamknout ručním šitím. Pokud vám ze druhého kroku nějaký polštář zbyl, můžete ho při šití zastrčit do polštáře.

Proč potřebujete polštář na odpočinek?

Jedinečný tvar a velikost polštáře na lůžko jej nepochybně odlišuje od ostatních polštářů. Ale proč budete potřebovat polštář na odpočinek? Můžete jej použít jako doplňkovou podporu, když děláte něco v posteli nebo na podlaze, ale je také užitečný pro spaní ve svislé poloze.

Například lidé s běžným nachlazením nebo alergiemi se budou kvůli přetížení cítit nepříjemně spát na zádech. To je důvod, proč lidé s takovými podmínkami mají tendenci spát ve vzpřímenější poloze. Nejen, že to zmírní nepohodlí z přetížení, ale také to vypustí z nosu a krku.

Budete se cítit snadněji dýchat, ale spánek ve svislé poloze má také nevýhodu, pokud se provádí pravidelně. Tato poloha by například neměla být vaší obvyklou denní pozicí při spánku. Pamatujte, že když spíme, bude náročné udržet polohu vsedě, což způsobí napětí na krku a bolest.

Pokud pociťujete bolesti krku nebo potřebujete podporu, je nejlepší spát v jiných polohách kromě svislé polohy a na břiše. Dále použijte polštář na krk, který vám pomůže dosáhnout správné polohy krční páteře. Celkově by spaní ve svislé poloze nemělo být nebezpečné, ale není to optimální spací poloha pro každý den.

Nejlepší pozice pro spaní

Možná by vás zajímalo, jaké jsou nejlepší polohy na spaní? Všichni dobře známe spaní na zádech, na bocích nebo vpředu, ale učení o konkrétních pozicích je z dlouhodobého hlediska prospěšné. Můžete tak předcházet posturálním zraněním a zajistit si tak delší pohodlí.

Polštáře pomáhají dosáhnout pohodlných poloh pro spaní. Pokud spíte na zádech, podepřete si oblouk zad válcovaným polštářem. Ti, kteří spí na boku, by měli mít oporu kolem své váhy, zatímco ti, kteří leží na břiše, by měli mít pod boky polštář.

Uvědomte si, že ti, kteří spí ve fetální poloze, mohou zhoršit problémy se zády, ale můžete spát na boku s koleny nekrčenými příliš vysoko. Vyhněte se však spánku na boku, pokud je tato oblast citlivá, dokud nebude vyřešena. Můžete přidat polštář pro podporu na straně těla, která je bolestivá, aby se zabránilo převrácení také na jednu stranu.

Závěr

Ať už děláte něco v posteli nebo na podlaze nebo potřebujete spát vzpřímeně, správné držení těla je pro pohodlí a bezpečnost nezbytností. Bylo by užitečné se naučit, jak si vyrobit polštář na odpočinek a přizpůsobit si ho podle sebe. Trvá to jen tři kroky: vystřižení vzoru, vyplnění polštáře a sešití.

Na internetu existuje mnoho vzorů pro kutily, nebo se můžete zeptat přítele nebo příbuzného, ​​pokud mají zkušenosti s šitím vlastního odpočinku v posteli nebo polštáře na opěradlo. Sečteno a podtrženo, vše je dobře měřit a sešít, aby během procesu nedocházelo k problémům. Ještě více si nedělejte zvyk spát vzpřímeně, protože i když to není nebezpečné, nemělo by to být každodenní.